Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velkou skládku v Karviné-Dolech se podařilo dobrovolníkům uklidit

Lokalita v části Karviné-Doly, kde se nacházela gigantická černá skládka je uklizena. Postarali se o to dobrovolníci neziskové organizace Adesse ecology. Úklid si rozložili do několika etap.

Takto zaneřáděná byla část lokality v Karviné-Dolech, bývalá sběrna u Jindřišky, kam si lidé lhostejní k životnímu prostředí zvykli odvážet kde co. Nejčastěji pneumatiky nebo lednice. Partě lidí z Karviné, kterou dali dohromady zakladatelé neziskové organizace Adesse ecology, to nedalo spát a rozhodli se skládku před rokem a půl postupně uklízet až do podoby, jak vypadá dnes.

Jakub Martyčák, zakladatel Adesse ecology: "Máme odvezeny téměř všechen objemný odpad, celkově 24 tun. Na začátku jsme odváželi skelety z ledniček, byly tady dřevěné palety, největší objem byly plastové nárazníky, bužírky a obaly z kabelů."

Spolek oslovil i několik ekologických organizací, firem, vlastníků pozemků, nadací i město. Několik z oslovených subjektů pak dobrovolníkům podalo pomocnou ruku.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Veškeré aktivity ekologických organizací nebo spolků ať už Adesse  ecology nebo Trash Hero, vítáme, protože tyto spolky se snaží zachránit životní prostředí. Dodáváme jim pracovní rukavice, pytle na sběr, pomáháme jim vytipovávat místa ve městě a vítáme tuto aktivitu. Veškeré tyto aktivity vedou k úsporám v rozpočtu města.” 

Na místě zůstal nebezpečný odpad eternit a těžká suť. Tyto odpady budou muset být extra zklikvidovány.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy