Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horním Žukově se převrátil náklaďák, řidič se zranil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí odpoledne u dopravní nehody nákladního automobilu v Horním Žukově. Zranění při ní utrpěl řidič, postarali se o něj přivolaní zdravotníci. Náklaďák postavili zpět na kola hasiči.

Událost byla ohlášena krátce před půl jednou, k zásahu byly vyslány hasičské jednotky ze stanic v Nošovicích a Českém Těšíně.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Havarovaný vůz se převrátil na bok a zablokoval tak celou komunikaci. Hasiči poskytli zraněnému řidiči předlékařskou první pomoc, na automobilu provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní náplně."

Po zadokumentování nehody ze strany policie hasiči postavili automobil zpět na kola. K tomu velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice ve Frýdku-Místku a speciální vybavení - tzv. “spouštěcí” nízkotlaké vaky - ze stanice Ostrava-Zábřeh.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Do nich automobil pomalu převrátili pomocí navijáku vyprošťovací Tatry a spustili havarovaný automobil na zem. Zbývající provozní kapaliny zachytili hasiči do úkapové vaničky, po příjezdu soukromé odtahové služby uklidili vozovku od hlíny, trosek a sorbentu."

Komunikaci se tak podařilo zprovoznit přibližně o půl čtvrté. Příčinu nehody zjišťují policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy