Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náklaďák s přívěsem přejel přes železniční přejezd v Děhylově rychlostí 75 km/h

Policisté vyhodnotili další dopravně bezpečnostní akci v Moravskoslezském kraji. Zaměřila se hlavně na dodržování pravidel silničního provozu kolem železničních přejezdů, ale i další běžné přestupky. Policisté zastavili téměř 200 řidičů a zjistili 54 přestupků. Jeden z nich má na svědomí řidič nákladního auta s přívěsem, který přes přejezd projel rychlostí 75 km/h.

Obecně k hlavním příčinám nehod na železničních přejezdech patří lidský faktor. Ať už je to nevěnování se plně řízení vozidla, spěch či nepozornost a především pak nerespektování dopravního značení, výstražného světelného zařízení či nedodržování povolené rychlosti. A právě na tato jednání se policisté v rámci akce zaměřili.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Při kontrolách, kterým neuniklo téměř 200 řidičů, zjistili policisté celkem 54 dopravních přestupků. Z tohoto počtu šlo konkrétně o 28 přestupkových jednání přímo ve vztahu k železničním přejezdům. V 16 případech řidiči více sešlápli plyn a nedodrželi tak povolenou rychlost. Pomyslným rekordmanem byl řidič nákladního vozidla, který přes železniční přejezd v Děhylově „prosvištěl“ rychlostí 75 km/h místo povolené padesátky. Dalších 12 řidičů pak nerespektovalo dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě“ umístěné před železničním přejezdem."

Policisté dále řešili 6 přestupků v souvislosti s držením telefonu za jízdy a v 10 případech nevyhovující technický stav vozidla. Za všechna přestupková jednání uložili policisté blokové pokuty příkazem na místě ve výši přes 27 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy