Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj v Karviné se chtěl krumpáčem dostat do zamčené prodejny, vloupání mu ale nevyšlo

Ve vazbě skončil devětadvacetiletý muž, který se v Karviné pokusil vloupat do jedné z tamních prodejen. Pro vypáčení vstupních dveří použil krumpáč, ale dovnitř se mu nepodařilo dostat, navíc ho na místě zadrželi policisté.

Během výslechu a vyšetřování vyšlo najevo, že muž se dva dny před zadržením vloupal i do jiné prodejny. Zde byl úspěšnější a ukradl alkohol, potraviny, finanční hotovost a mobilní telefon, vše v hodnotě necelých 18.000 korun.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Poškozením vstupních dveří měl způsobit škodu odhadnutou na 3.000 korun. Z restaurace, do které se měl vloupat následující den, bylo odcizeno velké množství lihovin, vína, energetických i nealkoholických nápojů a mobilní telefon. Několik láhví bylo natolik poškozeno, že se staly neprodejnými. “

Policisté vyčíslili škodu, kterou muž způsobil, na téměř 160.000 korun a zloděje obvinili z krádeže, vloupání a poškození cizí věci. Muž se ale přiznal jen k vloupání, u kterého byl zadržen. Policisté mu budou prokazovat i další případy a pravděpodobně trestní stíhání rozšíří.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Každopádně v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Vzhledem k trestní minulosti je obviněný v současnosti ve vazbě.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy