Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na karvinském zámku Fryštát se lidé setkali s mušketýry

Karvinský zámek Fryštát nabídl lidem setkání s mušketýry a mužem se železnou maskou. O tuto letos poslední vánoční akci s představením byl mimořádný zájem.

I když už zámecká sezóna skončila, karvinský zámek Fryštát nabídl lidem vrátit se zpátky v čase a setkat se s udatnými mušketýry.

Ingrid Szczypková, Odbor školství a rozvoje MMK : "My jsme si pro naše návštěvníky připravili krásné představení, které nám opět zajišťuje spolek Exulis, a to Muž se železnou maskou."
Václav Ambrož, člen souboru Exulis: "V podstatě jde o to, že naši tři mušketýři se rozhodnou zatočit se zlým králem a vyměnit ho za jeho bratra - dvojče, který byl uvězněn a měl železnou masku, aby nikdo nepoznal jeho podobu. Samozřejmě mušketýři mají svou čest, takže někteří brání toho hlavního krále, toho právoplatného a ti druzí se snaží dosadit toho hodného.” 

Členům souboru Exulis se hraje dobře i díky atmosféře na zámku.

Václav Ambrož, člen souboru Exulis: "Lidi vždy přijdou velmi nadšení, prostory jsou krásné, takže se cítíme opravdu jako v historii."

Návštěvnost zámku Fryštát byla letos vysoká. Další akce s představením budou opět v příštím roce. Do té doby mohou lidé navštívit unikátní výstavu o Rudolfu II.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy