Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté v Moravskoslezském kraji se opět zaměřili na rychlou jízdu

Dopravní policisté se minulý pátek v Moravskoslezském kraji zaměřili zejména na kontrolu dodržování povolené rychlosti v obcích i mimo ně. Během jednoho dne bylo zkontrolováno přes 270 vozidel, při kterých policisté odhalili 121 přestupkových jednání.

Povolenou rychlost překročilo 75 hříšníků ze všech kontrolovaných. V 55 případech šlo o rychlost v obci a dalších 20 řidičů více sešláplo plyn mimo obec.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Mezi další odhalené „prohřešky“ patřilo držení telefonu za jízdy ve 24 případech, nesprávná jízda v jízdních pruzích v 8 případech a 4 vozidla nesplňovala technické podmínky. Drtivou většinu přestupků vyřešili policisté uložením blokové pokuty příkazem na místě v celkové výši přes 85 tisíc korun, 5 přestupkových jednání pak oznámili příslušnému správnímu orgánu."

Zejména v těchto dnech s příchodem sněhové nadílky apelují policisté na řidiče, aby nehazardovali s životy a zdravím svým i ostatních účastníků silničního provozu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Raději sundejte nohu z plynu a přizpůsobte jízdu aktuální situaci na cestách, ať se během Vánoc ve zdraví sejdeme se svými blízkými."

V dopravních akcích zaměřených nejen na řidiče budou policisté i nadále pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy