Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah ze Skřipova zůstane za mřížemi. Neuspěl s žádostí o obnovu procesu

Martin Balhar, který si odpykává trest za vraždu poštovní úřednice ze Skřipova, zůstane za mřížemi. Neuspěl se svou žádostí o obnovu procesu, kterou stavěl především na zpochybnění pachových stop.

Už potřetí se soud zabýval žádostí Martina Balhara o obnovu řízení v případu zavražděné poštovní úřednice ze Skřipova v roce 2013. Dle rozsudku tehdy Balhar brutálně umlátil matku dvou dětí a odnesl si 200 tisíc korun. 19letý trest vězení byl odůvodněn řetězcem nepřímých důkazů, z nichž byly klíčové pachové stopy. Ty Balhar opakovaně zpochybňuje. 

Petr Hampel, obhájce odsouzeného: "Došlo k zásadnímu zvratu v oblasti vědeckého poznání vztahujícího se k metodě pachové identifikace pachatelů, která je v jeho případě stěžejní a v podstatě jediným důkazem prokazujícím to, že byl na místě činu."

otec odsouzeného Martina Balhara: "Já jsem přesvědčen o nevině. Vím, že Martin přišel před pátou, asi ve tři čtvrtě na pět a ještě jsme si zakouřili a on pak šel do svého pokoje."

Senát soudu si poslechl závěry znaleckého posudku na pachové stopy, závěrečné návrhy obou stran a žádost o obnovu procesu opět zamítl.

Vilemína Ondrušová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: "Krajský soud v Ostravě zamítl žádost o obnovu řízení, protože nebyly shledány podmínky pro povolení obnovy. V 99 procentech se argumentace obhájce a odsouzeného Martina Balhara odpovídala argumentaci použité v žádosti o obnovu řízení v roce 2017."

Balhar tedy ani napotřetí neuspěl a bude si ve věznici ve Valdicích dále odpykávat svůj 19letý trest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy