Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Magdalénka se narodila o Štědrém večeru stejně jako její maminka Míša

Nejkrásnější dárek pod stromeček letos hned v několika rodinách v Moravskoslezském kraji nepřinesl Ježíšek, ale šikovné maminky, které na svět přivedly zdravé potomky. Dvě děti se na Štědrý den narodily v porodnici v Ostravě-Vítkovicích a další dvě v Krnově.

Nezapomenutelný zážitek má za sebou rodina z Nových Heřminov. Jejich Malý Matěj měl přijít na svět týden před Vánocemi, ale v bříšku u maminky se mu líbilo.

Iva Flokovičová, maminka: "Byli jsme sice krátce po termínu, ale nic nenasvědčovalo tomu, že pojedu do porodnice o Štědrém dni. S manželem a tříletou dcerou Eliškou jsme spokojeně prožívali sváteční den. Po večeři jsme si rozbalili dárky a když jsem se zvedla od stromečku, začala jsem rodit."

Tatínek Michal zautíkal pro sousedy, kteří pohlídali dceru Elišku do příjezdu prarodičů a společně s ženou vyrazil do krnovské porodnice.

Iva Flokovičová, maminka: "Matěj byl za hodinu na světě. Moc děkuji sousedům, babičce a dědečkům za pohlídání Elišky a velké díky patří personálu porodnice."

Michaela Svobodová z Bruntálu moc dobře ví, jaké je to slavit narozeniny na Štědrý den, jelikož se sama narodila 24. prosince. Ale vůbec netušila, že přivede na svět dceru Magdalénku také o Štědrém večeru.

Michaela Svobodová, maminka: "Od rána jsem měla zvláštní pocit, ale říkala jsem si, že to tak rychlé nebude. Jenže během odpoledne postupně přišly kontrakce. S přítelem jsme stihli večeři a poté vyrazili do porodnice."

Příchod Magdalénky na svět dojal celou rodinu.

Michaela Svobodová, maminka: "Skoro všichni tu zprávu obrečeli. Pro nás s přítelem je to určitě ten nejkrásnější dárek. Děkujeme zdravotníkům krnovské porodnice za vlídný přístup."

V krnovské porodnici bylo rušno i po Štědrovečerní půlnoci, kdy do rána na svět přišla další dvě miminka. Porodnice v Ostravě-Vítkovicích ohlásila také příchod dvou miminek na svět na Štědrý den.

Adam Knesl, mluvčí Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice: "Přesně ve 13:47 hodin porodila maminka dceru Anežku s mírami 3570 gramů a délkou 49 centimetrů. O čtvrt na sedm večer pak další rodička přivedla na svět chlapečka Jakuba s mírami 4180 gramů a délce 51 centimetrů."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy