Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže na Novojičínsku vážně zranil padající strom

Na Štěpána kácel stromy v lese u obce Jestřabí nedaleko Fulneku a utrpěl velmi vážné zranění. Jeden z padajících stromů mu rozbil hlavu. Do nemocnice ho musel přepravit vrtulník.

Informaci o zraněném muži v lesním terénu u obce Jestřabí (část města Fulnek) přijali pracovníci zdravotnického operačního střediska v pondělí v 11:30 hodin. Ke zraněnému vyjela pozemní zdravotnická posádka ze stanoviště v Odrách a současně vzlétl vrtulník z Ostravy.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Devětadvacetiletý muž byl při kácení v lese zasažen do hlavy částí stromu a při příchodu posádek ZZS MSK se nacházel v bezvědomí. Zranění v oblasti hlavy svědčilo o zlomenině lebečních kostí a možném poranění mozku. Po přiložení krčního límce byl přenesen do sanitního vozidla, kde lékař provedl zajištění dýchacích cest a připojení k umělé plicní ventilaci."

Po provedení dalších opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče, včetně zajištění tepelného komfortu byl zraněný muž letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice a předán do péče oddělení urgentního příjmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy