Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Alšově náměstí se podával charitativní punč. Lidé přispívali na postiženého Matýska

Vánoční trhy na Alšově náměstí měly i charitativní podtext. Jejich součástí se také letos stala sbírka Srdce pro Porubu. Za dobrovolnou částku se podával punč a rozdávaly lístky na vánoční vláček.

Na Alšově náměstí se rozléval charitativní punč do sbírky Srdce pro Porubu. Lidé tak mohli přispívat na 6 letého Matýska, který trpí vzácným vrozeným onemocněním zvaným Kartagenerův syndrom.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Punč je sice nealko, celá řada lidí se nás ptá na alko, ale my raději rozléváme takovou dětskou verzi. Ale je výborný punč, máme dobré zpětné vazby. Je sice dobrovolný příspěvek, kolik kdo chce dát do kasičky."

Na akci Punč se starostkou si radnice nechala navařit 100 litrů punče a napéct 500 perníčků ve tvaru srdíček.

Anketa: návštěvníci vánočních trhů : “Atmosféra je tady skvělá, punč je výborný a úplně tady jde cítit to kouzlo Vánoc.”
“Výborný punč, moc se nám tady líbí, je tady krásná atmosféra, děkujeme.”

Okolo Alšova náměstí a Hlavní třídy jezdil i charitativní vláček. Nechyběl ani výpravčí, který cvakal klasické jízdenky, což se líbilo hlavně dětem.

Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba: “My tady dneska máme vlastně poprvé na Hlavní třídě Matýskův vánoční expres. Zájem je obrovský především mezi dětmi, které si to užívají, ale jezdí samozřejmě i dospělí."

Předvánoční atmosféru umocnil i doprovodný program. Připravena byla light show, koncert Kateřiny Marie Tiché a zazněly i koledy.

Na Matýska můžete přispívat i pomocí transparentního účtu sbírky, který vidíte na obrazovce, nebo můžete využít pokladničku v informačním centru na Hlavní třídě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy