Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští záchranáři zasahovali ve středu u čtyř sražených chodců

Celý MS kraj |

Školák, dva muži a senior. Čtyři osoby, ke kterým spěchali ve středu na různých místech v Moravskoslezském kraji záchranáři. Srazila je totiž auta.

Před sedmou ráno vyjížděli záchranáři k chlapci školního věku v Novém Jičíně.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ošetřen byl s poraněním zad a pánve a předán do další péče ve spádové nemocnici."

V půl dvanácté zasahovala zdravotnická posádka v Ostravě.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednačtyřicetiletý muž při kolizi s automobilem utrpěl poranění hlavy, páteře a horní končetiny."

O dvacet minut později byl pak v Třinci sražen další chodec.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednaosmdesátiletého muže ošetřily týmy ZZS se zraněním hlavy a mozku, hrudníku a dolní končetiny. Byl letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice."

Před třináctou hodinou pak přišlo hlášení o sraženém chodci v Karviné.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "U padesátiletého muže zjistil zasahující lékař zranění zad a pánve. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl transportován do karvinské nemocnice."

Chodci patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. V poslední době navíc v kraji výrazně narostl počet sražených chodců. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jen v průběhu úterý a středy zasahovali moravskoslezští záchranáři u sedmi osob, sražených automobily."

Záchranáři i policisté proto doporučují chodců i řidičům, aby byli více opatrní.

Nahlásit chybu


K tématu

Kočárek s miminkem srazilo na přechodu pro chodce auto

27. ledna 2026 7:23 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nehoda, ze které běhá mráz po zádech. Maminka s miminkem v kočárku chtěla přejít přechod pro chodce ve Frýdku-Místku. Jenže kočárek srazilo auto. Na místo se sjeli záchranáři a přiletěl i vrtulník. Miminko skončilo v nemocnici. Dopravní situaci už řeší i vedení města. V ulici chystá úpravy a instalaci radaru na měření rychlosti.

Ženu v Ostravě srazil projíždějící vlak, přišla o nohu a skončila v nemocnici

1. září 2025 12:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžká zranění utrpěla 55letá žena, kterou srazil v pondělí nad ránem v Ostravě vlak. Událost přežila, ale bohužel přišla o nohu. Okolnosti události zjišťují policisté.

Nezodpovědní lidé často přebíhají silnice před spěchajícími sanitkami

28. července 2026 12:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sanitka jede k případu nebo veze pacienta do nemocnice. Má zapnuté majáky i sirénu. Najednou jí do cesty vběhne chodec, který chce například stihnout tramvaj nebo přeběhnout rychle na zelenou po přechodu. Takové chování je nezodpovědné. Upozorňují na něj Moravskoslezští záchranáři.


Srážka s autem, těžký pád v bike parku i cyklista v bezvědomí. Záchranáři pomáhali v neděli několika zraněným cyklistům

Včera 11:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V neděli 16. srpna vyjížděli záchranáři v Moravskoslezském kraji k několika vážným nehodám cyklistů. V Kozlovicích na Frýdecko-Místecku srazilo auto dva cyklisty, další třináctiletý chlapec boural v bike parku v Tošovicích. V Polance nad Odrou skončil v bezvědomí na cestě cyklista, případ vyšetřuje policie.

Havířov oživil soutěž ve skocích do vody, přilákala 40 odvážlivců

Včera 10:25 | Havířov | Bára Kelnerová

Po šestileté pauze se na koupaliště Jindřich v Havířově vrátila soutěž ve skocích do vody. Přilákala čtyřicet odvážlivců, mezi nimi i závodníky z Polska. Nejlepší výkony ocenila porota poháry.

Faunapark ve Frýdku-Místku ožil táborem pro postižené děti

Včera 10:54 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Faunapark je nejen relaxačním areálem pro rodiny s bohatým letním programem, ale také dějištěm letního tábora. Tentokrát tam zažili spoustu aktivit postižené děti.

Nové kontejnery na odpad z kuchyní, Fulnek udělal další krok k lepšímu odpadovému hospodářství

Včera 9:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek udělal v červnu další krok k lepšímu odpadovému hospodářství. Ulice města doplnilo v rámci pilotního projektu 10 kontejnerů na gastroodpad. Občané si po dvou měsících provozu novou možnost třídění chválí. Odpadu z kuchyní se navíc mohou zbavovat i s obalem.

Historické opevnění na česko-slovenském pomezí opět žilo Šancefestem

16. srpna 2026 10:36 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Historické opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova žilo tradičním Šancefestem. Vedle dobových ukázek se soutěžilo ve vaření guláše a závěr patřil muzice.

Na beskydské Skalce hořel les, po uhašení místo hasiči hlídají

16. srpna 2026 16:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V neděli brzy ráno byli hasiči voláni k požáru na jednom z beskydských vrcholů. Hasit museli v komplikovaném terénu.

Do Ostravy dorazily poctivé lokální chutě. Konal se další ročník Trhů, co se hledají

14. srpna 2026 14:57 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Ostravská Malá Kodaň se od ranních hodin plnila milovníky dobrého jídla. Konal se další ročník Trhů, co se hledají.

Rivka Park otevřen: nový volnočasový areál zaplnily stovky návštěvníků

14. srpna 2026 14:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má nové dominanty. Na bývalém dopravním hřišti na ulici 28. října na sídlišti Riviéra se tyčí 26 metrů dlouhá několikapodlažní dřevěná loď a 15 metrů vysoká horolezecká stěna. Tyto atraktivity jsou součástí právě dokončeného volnočasového areálu Rivka Park pro širokou veřejnost.

Při požáru zahradní chatky explodovala plynová láhev

16. srpna 2026 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tři zahradní chatky v Ostravě-Pustkovci byly poškozeny požárem, který vypukl v jedné z nich v sobotu odpoledne.

Nová tiskárna pomáhá chráněným dílnám Charity Opava. Výrazně urychluje práci

15. srpna 2026 22:36 | Opava | Yvona Fajtová

Trička, mikiny, tašky nebo pracovní oděvy s fotografiemi, obrázky či firemními logy. Chráněné dílny Charity Opava rozšířily možnosti potisku textilu. Nová DTF tiskárna jim umožňuje vyrábět plnobarevné motivy, a hlavně výrazně urychluje práci lidí se zdravotním postižením.

Heimstaden rozvíjí kvalitní nájemní bydlení, nové investice zvyšují bezpečnost

Moderní zvonky, nové sklepní mříže i domovní asistenti. Společnost Heimstaden pokračuje ve zvyšování bezpečnosti a kvality bydlení ve svých domech. Letos investovala do nových bezpečnostních prvků a od července rozšiřuje také službu domovního asistenta.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody beskydské části Povodí Odry

Vodní dílo Šance patří k nejvýznamnějším zdrojům pitné vody v Moravskoslezském kraji. Nádrž na řece Ostravici vznikla v letech 1964 až 1969 a dnes zásobuje především Ostravsko, Frýdecko-Místecko a část Karvinska. Vedle zásobování pitnou vodou chrání území podél Ostravice před povodněmi a v období sucha pomáhá udržovat potřebný průtok v řece.

Nehoda tří aut uzavřela dálnici D1 v Ostravě ve směru na Brno

15. srpna 2026 20:20 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Před polednem došlo v sobotu na dálnici D1 v Ostravě k nehodě tří osobních vozidel. Provoz ve směru z Ostravy na Brno byl kvůli nehodě uzavřen a doprava odkloněna na objízdné trasy. Zraněné osoby skončily v péči zdravotníků.

Kvůli rannímu požáru museli lidé spěchat ven z domu do bezpečí

15. srpna 2026 20:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Okolnosti, za jakých vznikl požár v jednom z karvinských bytů, vyšetřují policisté ve spolupráci s hasiči. Na místo si přizvali i psa cvičeného k vyhledávání látek podporujících hoření.

Jiskry, kouř i požár. Vlak strhl u Studénky trolej, doprava několik hodin stála

14. srpna 2026 14:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vlak EuroCity vyjel z Ostravy a před Studénkou strhl trolej. Do akce vyrazili kvůli požáru hasiči a evakuováno bylo zhruba 170 lidí a další desítky z vlaku stojícího nedaleko. Doprava na koridoru několik hodin stála.

Muž naletěl na seznamce a přišel o 900 tisíc. Kvůli falešnému profilu ženy letěl až do Amsterdamu

14. srpna 2026 13:33 | Celý MS kraj | Anna Břenková

31letý muž z Karvinska se na seznamce zamiloval do ženy, která ho zmanipulovala do podvodného výdělku na internetu. Pod záminkou plnění jednoduchých úkolů a klikání na webová okna přišel během měsíce o necelých 900 tisíc korun. Když zjistil, že jde o podvod, vydal se za ženou dokonce do Amsterdamu, ona se však na poslední chvíli omluvila.

Moravskoslezští záchranáři zasahovali ve středu u čtyř sražených chodců
Vydáno 12. ledna 2023 6:57, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Školák, dva muži a senior. Čtyři osoby, ke kterým spěchali ve středu na různých místech v Moravskoslezském kraji záchranáři. Srazila je totiž auta.

ilustrační snímek; zdroj foto: ZZS MSK

Před sedmou ráno vyjížděli záchranáři k chlapci školního věku v Novém Jičíně.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ošetřen byl s poraněním zad a pánve a předán do další péče ve spádové nemocnici."

V půl dvanácté zasahovala zdravotnická posádka v Ostravě.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednačtyřicetiletý muž při kolizi s automobilem utrpěl poranění hlavy, páteře a horní končetiny."

O dvacet minut později byl pak v Třinci sražen další chodec.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednaosmdesátiletého muže ošetřily týmy ZZS se zraněním hlavy a mozku, hrudníku a dolní končetiny. Byl letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice."

Před třináctou hodinou pak přišlo hlášení o sraženém chodci v Karviné.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "U padesátiletého muže zjistil zasahující lékař zranění zad a pánve. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl transportován do karvinské nemocnice."

Chodci patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. V poslední době navíc v kraji výrazně narostl počet sražených chodců. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jen v průběhu úterý a středy zasahovali moravskoslezští záchranáři u sedmi osob, sražených automobily."

Záchranáři i policisté proto doporučují chodců i řidičům, aby byli více opatrní.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000035199/moravskoslezsti-zachranari-zasahovali-ve-stredu-u-ctyr-srazenych-chodcu