Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté i strážníci se v Karviné zaměřují i na bezpečnost a viditelnost chodců

Policisté apelují na chodce, aby dbali více na svou bezpečnost. Zejména při snížené viditelnosti, pokud jejich oblečení nemá žádné reflexní prvky a nepřecházejí silnici po vyznačeném přechodu pro chodce. Na bezpečné přecházení silnic dohlížejí v Karviné i strážníci.

Mít na sobě tmavé oblečení bez reflexních prvků a ještě k tomu přecházet mimo vyznačený přechod je vyslovený hazard se životem. Řidič nemusí špatně viditelného chodce registrovat včas. Stačí pak doslova sekundy, aby došlo k tragédii.

Miroslav Kolátek, preventista PČR MSK: "My se v tuto chvíli snažíme věnovat především chodcům, protože nám v posledním období přibylo několik nehod a tyto nehody mívají většinou fatální následek. I když není zákonná povinnost, aby chodci nosili reflexní prvky, tak se snažíme nabádat chodce, aby je používali, aby chodili po vyznačených přechodech a dbali zvýšené opatrnosti na pozemní komunikaci.”

Na bezpečnost zejména dětí při cestě do škol dohlížejí na různých místech v Karviné i městští strážníci.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Přítomnost strážníků u přechodů je letitá preventivní činnost, kdy se snažíme chránit zejména bezpečnost dětí. Strážník je oprávněn zastavit vozidlo pro bezpečný přechod osob, zejména, pokud to vyžaduje situace na přechodu a stav přecházejících osob.”

Rizikové přechody nebo přechody, které jsou v oblasti hustého provozu, mají strážníci vytipované a jsou zde přítomni každý všední den zhruba od půl osmé do osmi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy