Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: V MSK jsou instalovány nové pachové ohradníky

Přemnožená zvěř v lesích. Srny, jeleni nebo divoká prasata. Srážka s nimi může zavinit i vážnou nebo tragickou dopravní nehodu. Správa silnic Moravskoslezského kraje už před lety začala instalovat pachové ohradníky na místech, kde je střet se zvěří rizikový.

Stáhnout video
Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek ředitele Správy silnic MSK: “V poslední době je přemnožená divoká zvěř, hlavně divoká. Jsou vytipované úseky, kde je největší možnost střetu se zvěří. Na základě toho se to vyhodnotí a na ty úseky se usazují pachové ohradníky.”

V roce 2022 je Správa silnic nechala nainstalovat na šestnácti nových místech. Nejdelší z nich je na silnici mezi Bolaticemi a Chuchelnou - zhruba 1600 metrů dlouhý úsek.

Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek ředitele Správy silnic MSK: “Je už osazeno několik silničních úseků po Moravskoslezském kraji. Je to například v Opavě, v Bruntále, v okresech Ostrava, Frýdek-Místek. Jedná se s mysliveckými spolky a s policií. Pachové ohradníky se realizovaly už dříve, v roce 2021 jsme začali realizovat větší úseky, v dalším roce jsme pokračovali a pokračovat budeme dále. Je to asi 800 tisíc korun na jeden kalendářní rok. Už máme vytipované úseky, které bychom osadili i v tomto roce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy