Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě procházejí rekonstrukcí uvolněné byty. Zároveň přibývá stížností na plísně. Nájemníci si za ně mohou sami

V Ostravě-Porubě kompletně renovují uvolněné byty. Cílem radnice je, aby se v obecních bytech budoucím nájemníkům líbilo a zůstali v nich co nejdéle. Aktuálně prošel kompletní rekonstrukcí jednopokojový byt na ulici Jana Ziky.

Nové podlahy, elektřina, omítka, sociální zázemí, dveře i osvětlení. Uvolněné obecní byty porubská radnice mění na moderní a teprve poté je nabízí novým nájemníkům.

Jan Dekický (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Ten byt už je nachystaný rovnou k bydlení. To znamená navezete nábytek a u těch bytů zatím není kuchyňská linka, kterou dáváme až po domluvě, protože jsme zjistili, že celá řada lidí má svoji.”

Jsou dvě možnosti, jak v Porubě získat obecní byt. Tou nejběžnější je pomocí takzvaného příspěvku na opravy a modernizace bytů.

Jan Dekický (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Pro lidi, kteří nemají takové finanční možnosti, tak samozřejmě jsme také připraveni. Spolupracujeme s magistrátem města Ostravy na programu sociálního bydlení.” 

Co je aktuálně velkým problémem, tak je to plíseň v bytech, na kterou si ztěžuje stále více nájemníků.

Petra Lehká, vedoucí odboru bytového hospodářství a údržby budov, MOb Poruba: “My se domníváme, že to je způsobeno tím, že s ohledem na energetickou krizi na zvýšení cen za energie, se lidé snaží šetřit. Nevětrají v důsledku tady toho, málo topí a tím pádem ten byt nepracuje. Cirkulace vzduchu nefunguje, proto se tam ta plíšeň hromadí.”

Ideální je větrat krátce a nárazově i vícekrát denně podle potřeby a udržovat teplotu kolem 21 stupňů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy