Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Série sražených chodců v Moravskoslezském kraji pokračuje, záchranáři zasahovali u dalších pěti případů

V Moravskoslezském kraji pokračuje série vážných zranění chodců. Podle mluvčího krajských záchranářů Lukáše Humpla museli zdravotníci zasahovat během čtyřiadvaceti hodin u dalších pěti sražených osob, a to v různých částech regionu.

Nejvážnější z pěti nových případů se odehrál v Opavě ve středu 1. února brzy ráno. Před půl sedmou byla ohlášena srážka muže na silnici v Jaktaři.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: “K nehodě došlo na ulici Přemyslovců v Opavě, části Jaktař. Dle zjištěných informací měl na úrovni zastávky přecházet komunikaci chodec, přičemž do vozovky měl vstoupit zpoza autobusu. Následně došlo ke střetu s vozidlem projíždějícím v protisměru. Při tomto utrpěl těžká zranění a skončil v péči záchranářů.”
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Na místě zasahovaly dva pozemní týmy a letečtí záchranáři. První posádka byla u postiženého během šesti minut od nahlášení. Sedmapadesátiletý muž zůstal po střetu s osobním vozidlem ležet na silnici v bezvědomí a bezdeší.”

První pomoc se těžce zraněnému muži dostala od svědků události, kteří postupovali podle pokynů operátora tísňové linky a zahájili nepřímou srdeční masáž.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Záchranáři dále pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Pacientovi byly zajištěny dýchací cesty a přístrojem řízená ventilace, vstup do kostní dřeně pro podání farmak. Týmy naložily krční límec, zajistily muže pánevním pásem a zasahující lékařka provedla akutní ošetření hrudníku. Po dvaceti minutách se týmům podařilo obnovit činnost srdce. Pacient byl poté s poraněním hlavy a mozku, hrudníku a končetin, letecky transportován do traumatologického centra FN Ostrava. Jeho stav zůstával v době předání kritický.”
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: “Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u řidičky negativní, u chodce byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Veškeré okolnosti a skutečnosti nehody prověřují opavští kriminalisté.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy