Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Třinecku havaroval kamion, policie musela uzavřít část silnice I/11

Vážná nehoda kamionu zkomplikovala v pondělí ráno provoz v části silnice I/11 na Třinecku. Kamion se dostal mimo silnici, kde se převrátil i s přívěsem na bok. Mezi obcemi Ropice a Nebory museli policisté silnici uzavřít.

"Čerstvá nehoda kamionu v Ropici. Po silnici teče nafta proudem. Hasiči a policie tu ještě nejsou. Určitě to zavřou," hlásil svědek v pondělí před půl devátou dopoledne.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na silnici I/11 na 324 km ve směru z Třince na Český Těšín došlo k dopravní nehodě kamionu, který vyjel mimo vozovku a skončil převrácený na boku v příkopu."

K místu se okamžitě sjeli hasiči a policisté. Po zajištění úniku provozních kapalin se přistoupilo k přeložení nákladu, aby mohl být kamion později vyproštěň.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Provoz je na místě řízen policisty kyvadlově. Následně v odpoledních hodinách však bude silnice I/11 v úseku mezi obcemi Ropice a Nebory z důvodu vyproštění kamionu v obou směrech uzavřena. Objízdná trasa bude pro osobní automobily vedena přes Třinec, pro nákladní přes Frýdek-Místek či Hnojník. V opačném směru bude osobní i nákladní doprava svedena směr Střítež po silnici I/68. Na místě je provoz usměrňován policisty, proto prosím dbejte jejich pokynů."

Policisté se zároveň zabývají přesnou příčinou dopravní nehody. Stala se za zatáčkou, je tak možné, že si řidič kamionu špatně najel nebo se snažil vyhnout protijedoucímu vozu a dostal se na okraj vozovky, kde to následně přívěsu ujelo a stáhlo to celý kamion do příkopy, kde se poté převrátil na bok. Silnice byla plně zprůjezdněna až před 18. hodinou odpoledne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy