Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě vážné nehody na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku si vyžádaly pět zraněných

Celý MS kraj |

Na Bruntálsku v obci Vysoká se v pátek před polednem čelně srazila dvě osobní auta. Hasiči museli jednoho z řidičů vyprostit. Za hodinu pak spěchali záchranáři k další vážné nehodě, tentokrát u Bystřice na Frýdecko-Místecku. Auto tam vylétlo ze silnice a čtyři lidé skončili v nemocnici.

První nehoda byla všem záchranným složkám ohlášena těsně před polednem. U obce Vysoká na silnici I/57 v blízkosti křižovatky se silnicí číslo I/457 ve směru na Jindřichov se čelně srazila dvě osobní auta.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Krnov, dále jednotky dobrovolných hasičů Města Albrechtice a Třemešné. Na místě zasahovaly rovněž další složky IZS – Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, která na místo vyslala i vrtulník. Při střetu došlo ke zranění jednoho z řidičů, kterého hasiči, za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení, museli z vozidla vyprostit. Následně předali hasiči zraněného řidiče do péče zdravotníkům a ti zajistili jeho transport letecky do nemocničního zařízení. Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru, na drobný únik provozních kapalin použili sorbent, životní prostředí nebylo touto nehodou ohroženo. Do zadokumentování nehody Policií ČR pomáhali hasiči s organizací dopravy."

Krátce po 13. hodině pak záchranáři přijali informaci o další vážné nehodě. Na obchvatu Třince u obce Bystřice vylétlo osobní auto ze silnice. Podle svědků šlo přes střechu a skončilo převrácené za svodidly. K zásahu byly vyslány tři záchranářské týmy z Třince, lékařský a dva zdravotnické. Posádky záchranné služby ošetřovaly čtyři účastníky nehody.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pětadvacetiletý muž utrpěl těžké zranění páteře, zasahující lékař zjistil rovněž poranění horní končetiny a hlavy. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři zahájili nitrožilní podávání léků. Záchranáři poté pacienta transportovali do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej předali na oddělení urgentního příjmu. Další tři muži, ve věkovém rozpětí sedmadvaceti až pětačtyřiceti lety, byli ošetřeni se středně těžkými poraněními, a to v oblasti hlavy, v jednom případě rovněž i hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádky ZZS přepravily na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice."

Přesné příčiny obou nehod zjišťují dopravní policisté.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Řidič kamionu z nehody na Třinecku zemřel v nemocnici

16. dubna 2023 8:59 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sobotní čelní střet dvou kamionů na Třinecku má tragický konec. Těžce zraněný 50letý řidič zemřel po leteckém transportu v ostravské fakultní nemocnici. Řidič, kterému měla za jízdy prasknout pneumatika, skončil v policejní cele.

Prasklá pneumatika stojí za čelní srážkou dvou kamionů u nájezdu na obchvat Třince

15. dubna 2023 12:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžká nehoda dvou kamionů uzavřela v sobotu dopoledne na několik hodin sjezd a nájezd na nový obchvat Třince z dálnice D48. Jednomu z vozů zřejmě praskla pneumatika, dostal se do protisměru a čelně se srazil s dalším kamionem. Jednoho z řidičů museli oživovat a letecky transportovat do nemocnice.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

Dvě vážné nehody na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku si vyžádaly pět zraněných
Vydáno 24. února 2023 21:57, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Na Bruntálsku v obci Vysoká se v pátek před polednem čelně srazila dvě osobní auta. Hasiči museli jednoho z řidičů vyprostit. Za hodinu pak spěchali záchranáři k další vážné nehodě, tentokrát u Bystřice na Frýdecko-Místecku. Auto tam vylétlo ze silnice a čtyři lidé skončili v nemocnici.

nehoda u obce Vysoká; zdroj foto: HZS MSK

První nehoda byla všem záchranným složkám ohlášena těsně před polednem. U obce Vysoká na silnici I/57 v blízkosti křižovatky se silnicí číslo I/457 ve směru na Jindřichov se čelně srazila dvě osobní auta.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Krnov, dále jednotky dobrovolných hasičů Města Albrechtice a Třemešné. Na místě zasahovaly rovněž další složky IZS – Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, která na místo vyslala i vrtulník. Při střetu došlo ke zranění jednoho z řidičů, kterého hasiči, za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení, museli z vozidla vyprostit. Následně předali hasiči zraněného řidiče do péče zdravotníkům a ti zajistili jeho transport letecky do nemocničního zařízení. Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru, na drobný únik provozních kapalin použili sorbent, životní prostředí nebylo touto nehodou ohroženo. Do zadokumentování nehody Policií ČR pomáhali hasiči s organizací dopravy."

Krátce po 13. hodině pak záchranáři přijali informaci o další vážné nehodě. Na obchvatu Třince u obce Bystřice vylétlo osobní auto ze silnice. Podle svědků šlo přes střechu a skončilo převrácené za svodidly. K zásahu byly vyslány tři záchranářské týmy z Třince, lékařský a dva zdravotnické. Posádky záchranné služby ošetřovaly čtyři účastníky nehody.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pětadvacetiletý muž utrpěl těžké zranění páteře, zasahující lékař zjistil rovněž poranění horní končetiny a hlavy. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři zahájili nitrožilní podávání léků. Záchranáři poté pacienta transportovali do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej předali na oddělení urgentního příjmu. Další tři muži, ve věkovém rozpětí sedmadvaceti až pětačtyřiceti lety, byli ošetřeni se středně těžkými poraněními, a to v oblasti hlavy, v jednom případě rovněž i hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádky ZZS přepravily na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice."

Přesné příčiny obou nehod zjišťují dopravní policisté.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000035914/dve-vazne-nehody-na-frydeckomistecku-a-bruntalsku-si-vyzadaly-pet-zranenych