Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

PÁTRÁNÍ: Podvodníci seniorce slíbili posvěcení prstenu, aby byla zdravá, pak ji okradli

Celý MS kraj |

Policie pátrá po dvou podvodnících, kteří okradli důvěřivou 84letou ženu z Frýdku-Místku. Muž a žena seniorku oslovili s tím, že jí nechají u faráře posvětit její zlatý prsten, aby byla zdravá. Důvěřivá žena dvojici prsten předala, bohužel pak následně přišla i o další. Policii se styděla svěřit.

video: PČR

Dvojice ženu oslovila v pátek 24. března dopoledne na autobusové zastávce u tamní polikliniky na ulici 8. pěšího pluku. Seniorka dvojici po slibech prsten předala s tím, že posvěcený ho dostane zpět na místě svého bydliště, to se ale nestalo. O týden později dvojici náhodně potkala, podvodníci ale vyrukovali s další legendou.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Následovala je až k dopravnímu hřišti na ulici Pionýrů, kde se posadila na lavičku. Dvojice využila její slabé chvíle a pod záminkou, že jim musí dát ještě druhý prsten, aby jí vrátili ten první, jí neznámá žena z prstu stáhla zlatý prsten. Poté oba z místa odešli.”

Žena se styděla cokoliv oznámit na policii, naštěstí se ale svěřila své vnučce, která ji odvezla na policejní služebnu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Dosud neznámá dvojice pachatelů způsobila seniorce škodu odcizením dvou prstenů v celkové výši zhruba 11 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Frýdecko-místečtí policisté se v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu a také pro dosažení účelu trestního řízení obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění osob z videozáznamu či fotografie. Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti osob poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme.”
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “V těchto případech policisté upozorňují (nejen) seniory, aby nebyli důvěřiví k cizím lidem a nesvěřovali jim své cennosti či peníze. Při seznámení se s neznámými osobami buďte obezřetní a nevěřte všemu, co vám sdělí. Nebojte se svěřit svým nejbližším, rodině či známým a poradit se s nimi ohledně jakékoliv nestandartní situace nebo jednání. Obrátit se můžete také na policisty, kteří vám poradí a ochrání vás tak před případným podvodným jednáním.”
Nahlásit chybu


K tématu

Zloděj okradl nemohoucího pacienta přímo na lůžku v Karviné

22. září 2023 12:00 | Karviná | Jiří Cileček

Otřesný případ hyenismu má na svědomí 28letý zloděj. V karvinských lázních okradl o osobní věci nemohoucího seniora na lůžku, který se snažil bránit. Když zloděje policisté dopadli, zjistili, že má na svědomí ještě další vloupání a krádeže ve městě. Teď mu hrozí až desetileté vězení.

Pozor na podvodné emaily, dvě ženy z Frýdku-Místku přišly o 170 tisíc korun

16. června 2023 10:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Policisté varují před podvodnými emaily, které mají za cíl uživatele okrást o co nejvyšší částky. Aktuálně hned dva takové případy řeší policisté ve Frýdku-Místku. Dvě ženy tam ohlásily, že byly přes tyto emaily okradeny. Jedna o 30 tisíc korun a druhá o 140 tisíc.

Nabídl pomoc seniorce v nesnázích, pak ji okradl. Našli ho díky kamerovému systému

9. listopadu 2023 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pomohl seniorce v nesnázích a mezitím ji okradl. Zloděje se podařilo vypátrat díky kvalitnímu městskému kamerovému systému. Frýdek-Místek ho chce ještě vylepšovat, aby přispíval k větší bezpečnosti ve městě.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Odboráři z Liberty: přicházejí jen špatné signály

Situace v ostravské huti Liberty je stále složitá. Výroba byla utlumena, už zhruba 1000 zaměstnanců společnost opustilo, ostatní nepracují a dostávají 70 procent platu. MS kraj velmi stojí o to, aby se kritická situace, která vznikla mimo jiné i neschopností Liberty platit za energie, co nejdříve vyřešila.

Koloběžkář bez přilby skončil po nehodě u Třince v ohrožení života v nemocnici

17. dubna 2024 20:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu ráno u vážně zraněného koloběžkáře v třinecké místní části Oldřichovice. Lékař ho musel kvůli vážným zraněním uvést do umělého spánku a v ohrožení života ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Hasiče zaměstnal velký požár haly s dřívím na Novojičínsku. Uchránili majetek za 32 milionů

17. dubna 2024 15:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u náročného požáru haly s dřívím v Bartošovicích na Novojičínsku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Oheň způsobil škodu za 5,3 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 32 milionů.

Valenta a Blašková si v Havířově olympiádu nevybojovali

16. dubna 2024 21:23 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Unikátní turnaj se podařilo získat Havířovu do svého Národního tréninkového centra stolních tenistů. Smíšené páry z celého světa tam bojovaly o přímý postup na olympijské hry v Paříži. Své želízko v ohni měla i České republika.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

16. dubna 2024 17:33 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Domov proto nabídl prostory městu.

PÁTRÁNÍ: Podvodníci seniorce slíbili posvěcení prstenu, aby byla zdravá, pak ji okradli
Vydáno 13. dubna 2023 9:53, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Policie pátrá po dvou podvodnících, kteří okradli důvěřivou 84letou ženu z Frýdku-Místku. Muž a žena seniorku oslovili s tím, že jí nechají u faráře posvětit její zlatý prsten, aby byla zdravá. Důvěřivá žena dvojici prsten předala, bohužel pak následně přišla i o další. Policii se styděla svěřit.

video: PČR

Dvojice ženu oslovila v pátek 24. března dopoledne na autobusové zastávce u tamní polikliniky na ulici 8. pěšího pluku. Seniorka dvojici po slibech prsten předala s tím, že posvěcený ho dostane zpět na místě svého bydliště, to se ale nestalo. O týden později dvojici náhodně potkala, podvodníci ale vyrukovali s další legendou.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Následovala je až k dopravnímu hřišti na ulici Pionýrů, kde se posadila na lavičku. Dvojice využila její slabé chvíle a pod záminkou, že jim musí dát ještě druhý prsten, aby jí vrátili ten první, jí neznámá žena z prstu stáhla zlatý prsten. Poté oba z místa odešli.”

Žena se styděla cokoliv oznámit na policii, naštěstí se ale svěřila své vnučce, která ji odvezla na policejní služebnu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Dosud neznámá dvojice pachatelů způsobila seniorce škodu odcizením dvou prstenů v celkové výši zhruba 11 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což pachatelům hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Frýdecko-místečtí policisté se v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu a také pro dosažení účelu trestního řízení obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění osob z videozáznamu či fotografie. Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti osob poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme.”
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “V těchto případech policisté upozorňují (nejen) seniory, aby nebyli důvěřiví k cizím lidem a nesvěřovali jim své cennosti či peníze. Při seznámení se s neznámými osobami buďte obezřetní a nevěřte všemu, co vám sdělí. Nebojte se svěřit svým nejbližším, rodině či známým a poradit se s nimi ohledně jakékoliv nestandartní situace nebo jednání. Obrátit se můžete také na policisty, kteří vám poradí a ochrání vás tak před případným podvodným jednáním.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036665/patrani-podvodnici-seniorce-slibili-posveceni-prstenu-aby-byla-zdrava-pak-ji-okradli