Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prasklá pneumatika stojí za čelní srážkou dvou kamionů u nájezdu na obchvat Třince

Celý MS kraj |

Těžká nehoda dvou kamionů uzavřela v sobotu dopoledne na několik hodin sjezd a nájezd na nový obchvat Třince z dálnice D48. Jednomu z vozů zřejmě praskla pneumatika, dostal se do protisměru a čelně se srazil s dalším kamionem. Jednoho z řidičů museli oživovat a letecky transportovat do nemocnice.

zdroj videa: HZS MSK

Nehoda byla záchranným složkám ohlášena v sobotu po 9. hodině dopoledne. Kamiony se srazily na silnici I/68, na novém obchvatu Třince v úrovni Hnojníku.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "65letý řidič srbské národnosti uvedl, že mu měla prasknout pneumatika, kdy následně přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s belgickým kamionem."

K zásahu vyrazily zdravotnické posádky z Frýdku-Místku a Českého Těšína, k misi vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy. Hasiči na místo vyslali šest jednotek. Profesionální hasiče ze stanic v Nošovicích a Třinci a spolu s nimi i dobrovolnou jednotku z třinecké části Guty.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Uvnitř jednoho z kamionů zůstal zaklíněn těžce raněný řidič. Hasiči ho v úzké spolupráci se zdravotníky přibližně 15 minut vyprošťovali pomocí hydraulických nástrojů."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékaři zjistili nedostatečné dýchání a podali kyslík. Následně došlo k zástavě dechu pacienta a bylo nutno přistoupit k zajištění dýchacích cest. Záchranáři rovněž zajistili vstup do kostní dřeně a ihned po vyproštění zahájili nepřímou srdeční masáž, spolu s podáváním léků. Po přibližně deseti minutách se jim podařilo obnovit činnost srdce. Prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění hlavy a trupu, stav pacienta zůstával kritický. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče jej posádka vrtulníku transportovala do ostravského traumatologického centra."

Řidič, který nehodu způsobil vyvázl bez viditelného zranění. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Druhým účastníkem nehody byl pětašedesátiletý muž, u něhož nebyly patrny vnější známky zranění. K dalšímu vyšetření byl přepraven na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice."
René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "U srbského řidiče byla provedena orientační dechová zkouška i test na omamné a psychotropní látky s negativním výsledkem."

Policisté museli kvůli nehodě na několik hodin uzavřít sjezdy a nájezdy na 63. kilometru dálnice D48 na na silnici I/68. Stejně tak opačný směr silnice I/68.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Policisté provádějí odklon dopravy na D48 ve směru na Český Těšín. V Neborech pak směrem na Ropici."

Hasiči zachytávali do úkapových korýtek a sorbentu unikající provozní náplně.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Než se přivolané soukromé firmy mohly postarat o odtah, povolal si velitel zásahu k události za účelem přeložení nákladu na náhradní kamion kolový nakladač Bobcat ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě-Zábřehu a dobrovolnou jednotku z Hnojníku. Práce na překládce hasičům zabrala několik hodin, krátce před půl sedmou byl k události vyslán speciální kontejner se zásobou sorbentu ze stanice ve Frýdku-Místku pro závěrečný úklid komunikace."

O půl osmé hasiči ukončili činnost na místě události a předali ho k dalšímu řešení policistům.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

88letý řidič osobního auta se srazil u Příbora s dodávkou. Chvíli předtím naboural jiný vůz

30. října 2023 16:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nejprve najel do špatného směru, pak naboural vůz u kruhového objezdu. Později přejel 88letý řidič u Příbora z ničeho nic do protisměru a srazil se s dodávkou, kterou řídil další 81letý senior. Dodávka skončila na střeše a řidiče osobního vozu museli vyprostit hasiči.

Záchranáři oživovali řidiče na Novojičínsku. Po nevolnosti naboural do stromu

2. ledna 2024 10:03 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

52letý řidič vyjížděl autem z domu a postihla ho náhlá zdravotní indispozice. Vlivem toho naboural do stromu. Z auta ho museli vyprostit hasiči. Následně se mu zastavilo srdce a záchranáři ho museli oživovat.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Dnes 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

Včera 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

Včera 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

Včera 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Prasklá pneumatika stojí za čelní srážkou dvou kamionů u nájezdu na obchvat Třince
Vydáno 15. dubna 2023 12:12, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Těžká nehoda dvou kamionů uzavřela v sobotu dopoledne na několik hodin sjezd a nájezd na nový obchvat Třince z dálnice D48. Jednomu z vozů zřejmě praskla pneumatika, dostal se do protisměru a čelně se srazil s dalším kamionem. Jednoho z řidičů museli oživovat a letecky transportovat do nemocnice.

zdroj foto: HZS MSK

Nehoda byla záchranným složkám ohlášena v sobotu po 9. hodině dopoledne. Kamiony se srazily na silnici I/68, na novém obchvatu Třince v úrovni Hnojníku.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "65letý řidič srbské národnosti uvedl, že mu měla prasknout pneumatika, kdy následně přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s belgickým kamionem."

K zásahu vyrazily zdravotnické posádky z Frýdku-Místku a Českého Těšína, k misi vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy. Hasiči na místo vyslali šest jednotek. Profesionální hasiče ze stanic v Nošovicích a Třinci a spolu s nimi i dobrovolnou jednotku z třinecké části Guty.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Uvnitř jednoho z kamionů zůstal zaklíněn těžce raněný řidič. Hasiči ho v úzké spolupráci se zdravotníky přibližně 15 minut vyprošťovali pomocí hydraulických nástrojů."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékaři zjistili nedostatečné dýchání a podali kyslík. Následně došlo k zástavě dechu pacienta a bylo nutno přistoupit k zajištění dýchacích cest. Záchranáři rovněž zajistili vstup do kostní dřeně a ihned po vyproštění zahájili nepřímou srdeční masáž, spolu s podáváním léků. Po přibližně deseti minutách se jim podařilo obnovit činnost srdce. Prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění hlavy a trupu, stav pacienta zůstával kritický. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče jej posádka vrtulníku transportovala do ostravského traumatologického centra."

Řidič, který nehodu způsobil vyvázl bez viditelného zranění. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Druhým účastníkem nehody byl pětašedesátiletý muž, u něhož nebyly patrny vnější známky zranění. K dalšímu vyšetření byl přepraven na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice."
René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "U srbského řidiče byla provedena orientační dechová zkouška i test na omamné a psychotropní látky s negativním výsledkem."

Policisté museli kvůli nehodě na několik hodin uzavřít sjezdy a nájezdy na 63. kilometru dálnice D48 na na silnici I/68. Stejně tak opačný směr silnice I/68.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Policisté provádějí odklon dopravy na D48 ve směru na Český Těšín. V Neborech pak směrem na Ropici."

Hasiči zachytávali do úkapových korýtek a sorbentu unikající provozní náplně.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Než se přivolané soukromé firmy mohly postarat o odtah, povolal si velitel zásahu k události za účelem přeložení nákladu na náhradní kamion kolový nakladač Bobcat ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě-Zábřehu a dobrovolnou jednotku z Hnojníku. Práce na překládce hasičům zabrala několik hodin, krátce před půl sedmou byl k události vyslán speciální kontejner se zásobou sorbentu ze stanice ve Frýdku-Místku pro závěrečný úklid komunikace."

O půl osmé hasiči ukončili činnost na místě události a předali ho k dalšímu řešení policistům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036706/praskla-pneumatika-stoji-za-celni-srazkou-dvou-kamionu-u-najezdu-na-obchvat-trince