Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští policisté v dubnu hlídkovali kolem železnice

Celý MS kraj |

Pokuty za přecházení přes koleje i zadržení zloděje při krádeži. Takové jsou výsledky další bezpečnostní akce, kterou soustředili moravskoslezští policisté ve druhé polovině dubna na železnici.

Policisté se zaměřili primárně na poškozování vlakových souprav posprejováním, popsáním či podobným poškozením. Zaměřili se také na osoby pohybující se v místech železnice, železničních stanic a tak dále.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Několikadenní akce probíhala na vytipovaných místech, zejména v železničních stanicích a depech, v denních i nočních hodinách průřezově v rámci celého Moravskoslezského kraje. V terénu bylo také speciální vozidlo pro zaznamenání případného protiprávního jednání. Někteří policisté byli vzhledem k charakteru akce v civilním oděvu."

Už samotná přítomnost policistů kolem železnice byla prevencí. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Například taková oblast přecházení přes koleje v místech, kde přecházení není dovoleno - ať již hovoříme o místa na dráze či v obvodu dráhy mimo nádraží, tak i v těchto prostorech při přecházení mimo přístupové cesty vedoucí k nástupištím nebo od nich. Je více než zřejmé, že pohyb v kolejišti je ve vztahu k životu a zdraví riskantním jednáním. Střet s vlakem může mít (a mívá) fatální následky. Takže jakákoliv prevence má smysl."

Policisté při akci zjistili 11 přestupků spočívajících ve vstupech do kolejiště v místech pro veřejnost nepřístupných.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Jednalo se například o dva muže (ve věku 33 a 50 let), kteří měli 18. dubna v podvečer v Bohumíně na Karvinsku bezdůvodně vstoupit do kolejiště. Policisté obvodního oddělení Bohumín věc oznámili pro podezření z přestupku proti zákonu o drahách správnímu orgánu. Po linii trestní se lze zmínit o jednom v návaznosti na akci souvisejícím případu: Z pokusu přečinu krádeže je podezřelý 52letý muž. V polovině dubna se měl v dopoledních hodinách v Bohumíně pokusit odcizit z odstaveného železničního vozu v něm uložený materiál (součást ventilátoru)."

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava muže na místě zadrželi a ve věci realizují úkony trestního řízení.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek řeší možnosti úpravy přechodu na krajské silnici. Policie hledá svědky vážné nehody

Frýdek-Místek usiluje o zlepšení bezpečnosti na rizikových přechodech pro chodce. Jedním z nich je aktuálně přechod na Bruzovské ulici. Nedávno tam byla vážně zraněna chodkyně a podle veřejnosti je nebezpečný. Město už má studie na úpravy, ale přechod mu nepatří, protože je na krajské silnici.

Moravskoslezští policisté opět hlídkovali kolem železničních přejezdů

16. června 2023 11:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté v Moravskoslezském kraji se opět zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu kolem železničních přejezdů. Za 3 dny zkontrolovali přes 220 vozidel a zjistili 65 porušení zákona. 42 bylo právě v souvislosti se železničními přejezdy.

V létě hrozí vyšší riziko nehod na cestách. Policisté apelují na bezpečnost

1. července 2023 13:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bezpečí v dopravě a začátek letních prázdnin spojuje vícero faktů. V určitých dnech hustší provoz na silnicích kvůli cestám na dovolenou, neznalost cílových destinací řidiči, zvýšená zátěž pro řidiče vlivem letních teplot, současně vyšší počet motorkářů a hlavně malých cyklistů nebo chodců v provozu a jejich roztěkanost. To je základní výčet prázdninových dopravních rizik, na které upozorňují policisté. Pro všechny platí dodržování pravidel silničního provozu, ale také nezbytná dávka ohleduplnosti a respektu vůči druhým.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Těšínské divadlo uvádí kultovní komedii Škola základ života

23. května 2024 9:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Kulturní okénko

Známý příběh ze života studentů septimy a kantorského sboru nastudovali herci Těšínského divadla. Diváci si připomínají řadu dnes už kultovních hlášek, včetně té o štěstí…

Mezi Polankou a Starou Bělou lze projet po cyklostezce. Na mostě přibyl pruh pro cyklisty

22. května 2024 12:09 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Cyklistické propojení mezi Polankou a Starou Bělou je už zcela bezpečné. Na zrekonstruovaném mostě byl totiž přistavěn pruh, který je určen pro chodce a cyklisty a je oddělen od silnice.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

21. května 2024 20:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Kulturní okénko

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

21. května 2024 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

21. května 2024 16:20 | Celý MS kraj | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

Moravskoslezští policisté v dubnu hlídkovali kolem železnice
Vydáno 5. května 2023 20:51, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Pokuty za přecházení přes koleje i zadržení zloděje při krádeži. Takové jsou výsledky další bezpečnostní akce, kterou soustředili moravskoslezští policisté ve druhé polovině dubna na železnici.

zdroj foto: Policie ČR

Policisté se zaměřili primárně na poškozování vlakových souprav posprejováním, popsáním či podobným poškozením. Zaměřili se také na osoby pohybující se v místech železnice, železničních stanic a tak dále.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Několikadenní akce probíhala na vytipovaných místech, zejména v železničních stanicích a depech, v denních i nočních hodinách průřezově v rámci celého Moravskoslezského kraje. V terénu bylo také speciální vozidlo pro zaznamenání případného protiprávního jednání. Někteří policisté byli vzhledem k charakteru akce v civilním oděvu."

Už samotná přítomnost policistů kolem železnice byla prevencí. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Například taková oblast přecházení přes koleje v místech, kde přecházení není dovoleno - ať již hovoříme o místa na dráze či v obvodu dráhy mimo nádraží, tak i v těchto prostorech při přecházení mimo přístupové cesty vedoucí k nástupištím nebo od nich. Je více než zřejmé, že pohyb v kolejišti je ve vztahu k životu a zdraví riskantním jednáním. Střet s vlakem může mít (a mívá) fatální následky. Takže jakákoliv prevence má smysl."

Policisté při akci zjistili 11 přestupků spočívajících ve vstupech do kolejiště v místech pro veřejnost nepřístupných.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Jednalo se například o dva muže (ve věku 33 a 50 let), kteří měli 18. dubna v podvečer v Bohumíně na Karvinsku bezdůvodně vstoupit do kolejiště. Policisté obvodního oddělení Bohumín věc oznámili pro podezření z přestupku proti zákonu o drahách správnímu orgánu. Po linii trestní se lze zmínit o jednom v návaznosti na akci souvisejícím případu: Z pokusu přečinu krádeže je podezřelý 52letý muž. V polovině dubna se měl v dopoledních hodinách v Bohumíně pokusit odcizit z odstaveného železničního vozu v něm uložený materiál (součást ventilátoru)."

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava muže na místě zadrželi a ve věci realizují úkony trestního řízení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037086/moravskoslezsti-policiste-v-dubnu-hlidkovali-kolem-zeleznice