Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté v Moravskoslezském kraji pokračují v rozsáhlých silničních kontrolách

Celý MS kraj |

V průběhu minulého a tohoto týdne se uskutečnilo napříč Moravskoslezským krajem několik dopravně bezpečnostních akcí. Každá byla zaměřená primárně na jiné účastníky silničního provozu. Samozřejmě policisté při akcích kontrolovali dodržování všech pravidel silničního provozu, a to u všech aktérů.

Jedna z akcí byla zaměřena na dodržování povinností pro silniční osobní dopravu spojenou s přepravou osob, nebezpečných věcí, ale také mimo jiné na kontrolu technického stavu vozidel.

Jiroušková Pavla, mluvčí PČR MSK: "Sledovali jsme i dodržování bezpečnostních přestávek u řidičů nákladních vozidel. V průběhu této akce jsme zkontrolovali 474 vozidel a zjistili 208 přestupků, ze kterých bylo 181 vyřízeno v blokovém řízení (v celkové výši přesahující 170 tisíc korun). Správním orgánům jsme oznámili k projednání 27 porušení. Nejvíce přestupků bylo při této akci zjištěno v souvislosti s neuhrazením dálniční známky a držení telefonu nebo jiného hovorového zařízení. V souvislosti s provozováním nákladních vozidel jsme zjistili 60 přestupků, nejčastěji se jednalo o přetížení vozidla, nevyhovující technický stav, porušení v oblasti sociálních předpisů. Zákaz další jízdy byl vysloven u 22 nákladních vozidel a ve 12 případech jsme uložili provozovatelům kauce, a to v celkové výši 202 tisíc korun. Při kontrolách autobusové přepravy jsme zjistili jeden přestupek, a to v souvislosti s technickým stavem autobusu."

V neděli 14. května se dopravní policisté zaměřili na některých místech našeho kraje zejména na správný způsob předjíždění a jízdy motocyklistů, technický stav motocyklů a dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel.

Jiroušková Pavla, mluvčí PČR MSK: "Kontrolováno bylo celkem 187 vozidel a zjištěno 46 přestupků, z toho 17 u motocyklů. Dvě desítky přestupků byly v souvislosti s porušením rychlosti a 8 dopravních prostředků bylo ve špatném technickém stavu. Jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem drog. Ve čtyřech případech jsme zjistili jízdu bez patřičného řidičského oprávnění."

Poslední dopravní akce proběhla v tomto týdnu a policisté zkontrolovali přes 1400 vozidel a zjistili 221 dopravních přestupků.

Jiroušková Pavla, mluvčí PČR MSK: "Osmnáct jsme oznámili správním orgánům a 203 jsme vyřešili blokovou pokutou v celkové výši 89 200 Kč. Nejvíce přestupků bylo opět v souvislosti s držením telefonů (44 případů) a druhým nejčastějším byl nevyhovující technický stav vozidla (26 případů). Jedenáct řidičů bylo pod vlivem návykových látek, sedm nepoužilo bezpečnostní pás a deset vozidel nemělo zaplacenu dálniční známku."

V dopravních akcích budou policisté pokračovat.

Nahlásit chybu


K tématu

Začínající policisté se školili na noční dopravní akci v Hradci nad Moravicí

23. září 2023 9:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. Tentokrát proběhla v noci v Hradci nad Moravicí a kromě dopravních kontrol měla za cíl proškolit začínající policisty. Zkontrolováno bylo 269 lidí a 243 aut. Policisté zjistili několik přestupků i jednoho řidiče pod vlivem alkoholu.

Motorkář jel po Místecké ulici v Ostravě rychlostí 192 km/h

13. října 2023 15:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dopravní policisté se v Ostravě zaměřili na další kontroly maximální povolené rychlosti. Za 4 hodiny chytili 121 řidičů. Nejrychlejší byl motorkář, který jel 192 km/h.

Nezaplacené dálniční známky, vysoká rychlost i držení telefonu. Nejčastější prohřešky řidičů v MSK

2. září 2023 9:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté v Moravskoslezském kraji mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. U 219 kontrolovaných aut zjistili 114 dopravních přestupků. Nejčastějšími prohřešky byly nezaplacená dálniční známka a vysoká rychlost.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Dnes 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

Včera 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

Včera 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

Včera 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Policisté v Moravskoslezském kraji pokračují v rozsáhlých silničních kontrolách
Vydáno 18. května 2023 20:14, Celý MS kraj, Jiří Cileček
V průběhu minulého a tohoto týdne se uskutečnilo napříč Moravskoslezským krajem několik dopravně bezpečnostních akcí. Každá byla zaměřená primárně na jiné účastníky silničního provozu. Samozřejmě policisté při akcích kontrolovali dodržování všech pravidel silničního provozu, a to u všech aktérů.

zdroj foto: Policie ČR

Jedna z akcí byla zaměřena na dodržování povinností pro silniční osobní dopravu spojenou s přepravou osob, nebezpečných věcí, ale také mimo jiné na kontrolu technického stavu vozidel.

Jiroušková Pavla, mluvčí PČR MSK: "Sledovali jsme i dodržování bezpečnostních přestávek u řidičů nákladních vozidel. V průběhu této akce jsme zkontrolovali 474 vozidel a zjistili 208 přestupků, ze kterých bylo 181 vyřízeno v blokovém řízení (v celkové výši přesahující 170 tisíc korun). Správním orgánům jsme oznámili k projednání 27 porušení. Nejvíce přestupků bylo při této akci zjištěno v souvislosti s neuhrazením dálniční známky a držení telefonu nebo jiného hovorového zařízení. V souvislosti s provozováním nákladních vozidel jsme zjistili 60 přestupků, nejčastěji se jednalo o přetížení vozidla, nevyhovující technický stav, porušení v oblasti sociálních předpisů. Zákaz další jízdy byl vysloven u 22 nákladních vozidel a ve 12 případech jsme uložili provozovatelům kauce, a to v celkové výši 202 tisíc korun. Při kontrolách autobusové přepravy jsme zjistili jeden přestupek, a to v souvislosti s technickým stavem autobusu."

V neděli 14. května se dopravní policisté zaměřili na některých místech našeho kraje zejména na správný způsob předjíždění a jízdy motocyklistů, technický stav motocyklů a dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel.

Jiroušková Pavla, mluvčí PČR MSK: "Kontrolováno bylo celkem 187 vozidel a zjištěno 46 přestupků, z toho 17 u motocyklů. Dvě desítky přestupků byly v souvislosti s porušením rychlosti a 8 dopravních prostředků bylo ve špatném technickém stavu. Jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem drog. Ve čtyřech případech jsme zjistili jízdu bez patřičného řidičského oprávnění."

Poslední dopravní akce proběhla v tomto týdnu a policisté zkontrolovali přes 1400 vozidel a zjistili 221 dopravních přestupků.

Jiroušková Pavla, mluvčí PČR MSK: "Osmnáct jsme oznámili správním orgánům a 203 jsme vyřešili blokovou pokutou v celkové výši 89 200 Kč. Nejvíce přestupků bylo opět v souvislosti s držením telefonů (44 případů) a druhým nejčastějším byl nevyhovující technický stav vozidla (26 případů). Jedenáct řidičů bylo pod vlivem návykových látek, sedm nepoužilo bezpečnostní pás a deset vozidel nemělo zaplacenu dálniční známku."

V dopravních akcích budou policisté pokračovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037281/policiste-v-moravskoslezskem-kraji-pokracuji-v-rozsahlych-silnicnich-kontrolach