Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na dojezd hasičů k požáru mají vliv špatně zaparkovaná auta

Při stavbě panelových domů se v minulosti nepočítalo s vysokým počtem aut, která pak sami řidiči hlavně o víkendech nebo večerních hodinách mají problém zaparkovat. Denně tak řidiči parkují na zákazech zastavení a stání a hasičům pak činí průjezd k místu zásahu problémy.

Už řadu let hasiči napříč celou republikou upozorňují na místa, kde mají velké problémy projet se svou technikou. Největší potíže mají především na velkých sídlištích. Auta zabírají i nástupní plochy hasičů, které slouží k ustavení požární techniky a k jejímu dalšímu užívání.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: “To, že se hasičská technika nedostane co nejblíže k místu zásahu, může být pro jakýkoliv zásah velká komplikace. Může to výrazně ovlivnit nejen jeho délku, ale i počet zraněných či usmrcených osob. Bohužel se takové problémy při cestě k zásahu vyskytují čím dál častěji. ve většině případů jsou mezery při průjezdu zaparkovaných vozidel a zásahovou technikou hasičů v řádech centimetrů, někdy milimetrů."

Čas od času hasiči také průjezdnost ulic preventivně ,zkouší a snaží se špatně parkující řidiče upozornit na problém.

Marian Mrózek, velitel HZS Karviná: "Během roku se snažíme objíždět problematická místa, sídliště, ve večerních hodinách, odpoledních hodinách a upozorňovat řidiče a vlastníky automobilů na nevhodně zaparkované automobily, aby si byli vědomi toho, že opravdu technika hasičů potřebuje více místa pro průjezd."

Parkovat by řidiči neměli ani na nástupních plochách pro řidiče, které jsou umístěny v blízkosti bytových domů s výškou nad 12 metrů, což odpovídá zhruba pěti a víceposchoďové budově. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy