Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli vážným závadám musely bagry část dálnice u Frýdku-Místku opět rozbít

Část obchvatu Frýdku-Místku je v těchto dnech uzavřena a veškerý provoz ve směru od Ostravy je vedený přes centrum města. Důvodem je nutnost provést reklamační opravu povrchu vozovky.

Na nedávno otevřený obchvat Frýdku-Místku se opět vrátily stavební stroje. Kvůli nekvalitně odvedené práci se musí rozbít betonový povrch, který se musí udělat znovu. 

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Z pohledu řidiče se mění dopravní režim, ale v každém případě se u řidičů mění nálada, protože vlastně znovu je vytáhneme z krásné nové dálnice jezdit někde mimo nekomfortně. Neříkám, že nebezpečně, ale v každém, případě už dávno měli jezdit po dálnici.”

Reklamační oprava se týká úseku, který už byl opravovaný v průběhu stavby.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Od začátku s touto betonovou vozovkou v tomto úseku byly poměrně zásadní problém. My jsme to neustále reklamovali a právě se nacházíme na místě, kde byl zkušební úsek, který se dokonce dvakrát vybourával v rámci celé stavby a bohužel zhotovitel nebyl schopen se z těch věcí poučit a i v tuto chvíli shledáváme na dálnici vady, které se neslučují s tím, abychom je ponechali do budoucího provozu."

Dočasné uzavření části obchvatu a zvýšený provoz centrem maří plány města na úpravu bývalého průtahu.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: “My jsme byli připravení udělat již některé úpravy na průtahu, které by měly zvýšit bezpečnost občanů. Měly by ho zklidnit. Chtěli jsme umožnit odbočení vlevo na některých křižovatkách, které právě by bylo možné po snížení toho průjezdu. Chtěli jsme zprovoznit některé světelné signalizace, chtěli jsme obnovit některé přechody se systémem vyvolávání a některé z těchto úprav jsou samozřejmě teďka posunuty v čase.”

Oprava reklamovaného úseku by měla být hotova do konce června.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy