Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z ulic Poruby mizí autovraky. Za poslední dva roky radnice nechala odtáhnout 160 nepojízdných aut

Celý MS kraj |

Majitelé autovraků jsou nepoučitelní. Stále nechávají nepojízdná vozidla na parkovištích, kde tím nejenže zabírají místa, ale hyzdí i veřejný prostor. V Porubě se jim to ale nevyplácí.

Poruba intenzivně pracuje na tom, aby z ulic zmizela nepojízdná vozidla. Jakmile je objeví a majitelé nereagují na výzvu k jejich odstranění, nechá je odtáhnout.

Richard Hanáčik, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Aktuálně v Porubě řešíme 39 aut, z toho budeme odtahovat 9 aut. Těch 30 zbývajících mají snahu majitelé řešit. To znamená, s největší pravděpodobností si auta odtáhnou vlastními silami. Těch 9 aut odtahujeme na odstavné parkoviště, kde budou čekat na to, jestli majitel zareaguje, nezareaguje.”

Pokud se do 3 měsíců neozve auto skončí v dražbě. Naposledy se takto prodala 4 vozidla za 5 a půl tisíce korun. Poruba byla jednou z prvních obcí, která do dražby šla.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací, MOb Poruba: “Proces odstranění toho technicky nezpůsobilého vozidla je v řádech měsíců. Protože nejdříve to auto musí mít 6 měsíců prošlou tu STK, pak pošleme výzvu, on má 2 měsíce na to, aby s tím něco udělal a až po těch 2 měsících můžeme to auto odtáhnout. Pak musíme znovu upozornit toho človíčka, co jsme mu odtáhli to auto a on má 3 měsíce na to, aby to vyřešil.”

Neřešit situaci se lidem finančně nevyplatí. Na jejich vrub jde nejen odtah vozidla, ale zaplatí i parkování na odstavném parkovišti, které stojí 200 korun na den. Konečná částka i s pokutami se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací, MOb Poruba: “V této věci nám hodně pomáhá MP, nebo i my, když máme nějakou pochůzku, tak hledáme ty vraky a hodně nám pomáhají i občané, kteří samozřejmě vidí, kde ta auta jsou, takže nám to hlásí přes aplikaci čistá ova.”

Poruba intenzivně odstraňuje nepojízdná vozidla z ulic poslední dva roky, Za tu dobu nechala odtáhnout 160 vozidel, V obvodu se tak uvolnilo 160 parkovacích míst.

Nahlásit chybu


K tématu

Autovraky postupně mizí z ulic Frýdku-Místku. Město chystá i jejich dražby

22. května 2025 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek pokračuje v systematickém odstraňování autovraků z ulic. Nově má k dispozici vyhrazené odstavné parkoviště, kam může nepojízdná vozidla přesouvat, a připravuje také jejich dražby. Cílem je zlepšit vzhled veřejného prostoru a zkrátit dobu, po kterou vraky zabírají místa na parkovištích.

Předprostor Krytého bazénu v Ostravě-Porubě prochází proměnou

23. května 2025 19:20 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Krytý bazén v Ostravě-Porubě získá do srpna nový vstupní předprostor. Rekonstrukce, která začala koncem dubna, přinese nejen estetickou proměnu, ale také praktická vylepšení včetně rozšířeného parkování, nového povrchu a důstojného umístění uměleckého díla VODA a MY.

Výstava modelů Svět fantazie z kostek zaplní o víkendu aulu VŠB-TUO

23. května 2025 14:42 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Oblíbená výstava LEGO modelů Svět fantazie z kostek se po roce vrací do Ostravy. Tentokrát se vůbec poprvé uskuteční v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní stavby i historické modely z tisíců kostiček.


Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

Dnes 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

Dnes 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

Dnes 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

Včera 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

Dnes 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

Dnes 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

Včera 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

Dnes 13:30 | Odry | Michal Slonina

Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

Umělá inteligence umí zjistit prasklinu v potrubí. Ztráty vody v Ostravě stále klesají

Včera 8:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vodárenství patří mezi špičku nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě. Nejenže Ostravské vodárny a kanalizace už řadu let využívají smart technologie na odběrných místech, ale nyní už také zapojily umělou inteligenci, která pomáhá hledat poruchy ve vodovodní síti.

Na hradě Hukvaldy se konal lukostřelecký turnaj

Dnes 17:51 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Hrad Hukvaldy přitahuje návštěvníky nejen svou vlastní staletou existencí, ale také pořádáním různých dobových akcí. Letošní novinkou byl lukostřelecký turnaj.

Lidé si užili dobrot a muziky na Pojez festu v Dolních Vítkovicích

Včera 12:59 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V Dolní oblasti Vítkovic letos opět odstartoval gastronomický Pojez fest. Moravskoslezský kraj touto akcí podporuje podnikatele v gastrooborech a současně také propaguje zajímavá turistická místa na Technotrase.

Pietní akt u památníku v Hrabyni připomněl 81. výročí osvobození

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

O státním svátku Dne vítězství 8. května se v Památníku II. světové války v Hrabyni konal tradiční pietní akt připomínající nejen Ostravsko-opavskou operaci. Lidé se mohli zúčastnit nejen piety, ale prošli si také multimediální expozici a zaujal je i doprovodný program.

SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb pořádala soutěž pro kadeřníky a kosmetičky

7. května 2026 9:14 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Kosmeticko-kadeřnická soutěž má na SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku už svou dlouhou tradici. O letošní ročník ve znamení Random Colours byl i letos velký zájem.

Střední zdravotnická škola rozjela projekt Nutrifest

7. května 2026 9:11 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická pořádala studentskou nutriční konferenci s názvem Nutrifest. Místem konání se stalo Národní zemědělské muzeum v Dolních Vítkovicích.

Gymnázium P. Tigrida v Ostravě pořádá zajímavou výstavu

7. května 2026 9:07 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě - Porubě pořádalo 8. ročník Mezinárodní výtvarné soutěže s názvem Zažij Barvy. Vernisáž výstavy se konala pod záštitou Francouzské ambasády a Francouzského institutu.

Z ulic Poruby mizí autovraky. Za poslední dva roky radnice nechala odtáhnout 160 nepojízdných aut
Vydáno 11. srpna 2023 9:31, Celý MS kraj, Yvona Fajtová
Majitelé autovraků jsou nepoučitelní. Stále nechávají nepojízdná vozidla na parkovištích, kde tím nejenže zabírají místa, ale hyzdí i veřejný prostor. V Porubě se jim to ale nevyplácí.

Poruba intenzivně pracuje na tom, aby z ulic zmizela nepojízdná vozidla. Jakmile je objeví a majitelé nereagují na výzvu k jejich odstranění, nechá je odtáhnout.

Richard Hanáčik, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Aktuálně v Porubě řešíme 39 aut, z toho budeme odtahovat 9 aut. Těch 30 zbývajících mají snahu majitelé řešit. To znamená, s největší pravděpodobností si auta odtáhnou vlastními silami. Těch 9 aut odtahujeme na odstavné parkoviště, kde budou čekat na to, jestli majitel zareaguje, nezareaguje.”

Pokud se do 3 měsíců neozve auto skončí v dražbě. Naposledy se takto prodala 4 vozidla za 5 a půl tisíce korun. Poruba byla jednou z prvních obcí, která do dražby šla.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací, MOb Poruba: “Proces odstranění toho technicky nezpůsobilého vozidla je v řádech měsíců. Protože nejdříve to auto musí mít 6 měsíců prošlou tu STK, pak pošleme výzvu, on má 2 měsíce na to, aby s tím něco udělal a až po těch 2 měsících můžeme to auto odtáhnout. Pak musíme znovu upozornit toho človíčka, co jsme mu odtáhli to auto a on má 3 měsíce na to, aby to vyřešil.”

Neřešit situaci se lidem finančně nevyplatí. Na jejich vrub jde nejen odtah vozidla, ale zaplatí i parkování na odstavném parkovišti, které stojí 200 korun na den. Konečná částka i s pokutami se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací, MOb Poruba: “V této věci nám hodně pomáhá MP, nebo i my, když máme nějakou pochůzku, tak hledáme ty vraky a hodně nám pomáhají i občané, kteří samozřejmě vidí, kde ta auta jsou, takže nám to hlásí přes aplikaci čistá ova.”

Poruba intenzivně odstraňuje nepojízdná vozidla z ulic poslední dva roky, Za tu dobu nechala odtáhnout 160 vozidel, V obvodu se tak uvolnilo 160 parkovacích míst.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038582/z-ulic-poruby-mizi-autovraky-za-posledni-dva-roky-radnice-nechala-odtahnout-160-nepojizdnych-aut