Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Dvorského se jako první v Ostravě zapojila do projektu EU Den zdraví v rodinách

ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese se zaměřila na prevenci. Ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, VZP, krevním centrem FNO a policií uspořádala Den zdraví, který byl určen pro žáky 2. stupně.

Prevence užívání alkoholu, tabáku a nelegálních drog, prevence obezity, nebo sexuálně přenosných chorob. Ochutnávka zdravé stravy, ukázka první pomoci, kick box a další aktivity. To vše nabídl Den zdraví žákům ZŠ Dvorského.

Michal Adámek, ředitel Odboru služeb klientům, VZP ČR RP Ostrava: “Připravili jsme si téměř 20 stanovišť, na kterých děti dostávají klasické informace, mohou si spoustu věcí vyzkoušet. Týká se to hlavně prevence, to je to nejdůležitější, co jim chceme říct. Je to, si myslím, pro ně velmi zapamatovatelné.”

Školáci se dozvěděli také to, jak důležité je dárcovství krve, nebo co je kryoterapie.

Naděžda Kalužová, marketing, Krevní centrum FNO: “V Česku chybí kolem sta tisíc dárců krve v registru, takže určitě je potřeba, aby se ten počet zvyšoval, aby jsme lidem říkali to, že krev je nedostatkové zboží a musíme dávat pozor, na to, aby nechyběla."
Roman Kubala, majitel Kryocentra Ostrava: “Dneska jsme dětem tady do školy přivezli lokální kryoterapii. Dalo by se jednoduše říct, že mráz léčí."
anketa: žáci ZŠ Dvorského: ”Spánek dodržuju, zdravé jídlo taky dodržuju, sporty taky dodržuju, takže pohoda, jsem úplně zdravý jako rybička.”
"Líbilo se mi jak jsme boxovali. Nebo taky resuscitovat, zkoušet si to, asi bych to nechtěla úplně zažít při nějaké nehodě nebo něco."

Základní škola Dvorského je první základních školou v MS kraji, která se do projektu zapojila.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail