Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dolní Lomné shořely dřevostavby u Národopisného areálu Matice Slezské

Požár dřevostaveb sloužících k prodeji občerstvení a jako půjčovna koloběžek v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku, zaměstnal v noci na čtvrtek čtyři jednotky hasičů. Hořelo poblíž muzea Národopisného areálu Matice Slezské. Jeden hasič se lehce zranil. Škoda je přes půl milionu korun.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru, ve čtvrtek 21.9.2023, dvě minuty po čtvrté hodině ranní. Na místo události vyjela profesionální jednotka hasičů ze stanice v Třinci a tři dobrovolné jednotky z obcí Jablunkov, Dolní Lomná a Mosty u Jablunkova.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu na místo události viděly jednotky plameny šlehající ze dvou střech objektů. Hasiči začali ihned, v dýchací technice, za pomocí pěti vodních proudů s likvidací ohně, přičemž bylo nutné se za pomocí motorové pily prořezat i do půdních prostor objektů, odkud byl rovněž veden boj s plameny. Požár hasiči lokalizovali během necelé hodiny, díky rychlému zásahu se podařilo uchránit i třetí dřevěný objekt stojící v těsné blízkosti, ten bylo nutné během celého zásahu ochlazovat."

Příčina vzniku požáru, během kterého došlo k lehkému zranění dobrovolného hasiče z Jablunkova, které si ale nevyžádalo ošetření, je v šetření. Předběžná škoda způsobná požárem byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail