Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začínající policisté se školili na noční dopravní akci v Hradci nad Moravicí

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. Tentokrát proběhla v noci v Hradci nad Moravicí a kromě dopravních kontrol měla za cíl proškolit začínající policisty. Zkontrolováno bylo 269 lidí a 243 aut. Policisté zjistili několik přestupků i jednoho řidiče pod vlivem alkoholu.

Noční dopravně bezpečnostní akce proběhla v Hradci nad Moravicí od středeční 20. hodiny do čtvrteční 4. hodiny ranní. Zaměřena byla převážně na bezpečnost a plynulost silničního provozu a také na eliminaci páchání možné trestné činnosti a protiprávního jednání a chování majetkového charakteru.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Do tohoto opatření bylo nasazeno celkem 5 místně příslušných policistů z hradeckého Obvodního oddělení a dále 13 začínajících policistů ze školicího střediska ve Frýdku-Místku. V průběhu akce bylo zkontrolováno celkem 269 osob a 243 vozidel, přičemž byl zjištěn jeden podnapilý řidič. Dále bylo zjištěno a prokázáno 18 různých přestupků v dopravě, kdy všechny byly vyřešeny na místě v příkazním řízení v celkové výši 6 tisíc korun."

Řidič pod vlivem alkoholu byl 49letý cizinec jedoucí v nákladním voze Iveco, kterého policisté zastavili ve středu kolem 23. hodiny.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Při této silniční kontrole bylo odborným měřením dechovými zkouškami zjištěno, že tento muž řídí nákladní automobil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami 0,4 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, k požití alkoholických nápojů před jízdou se plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal a na místě s ním bylo sepsáno oznámení o přestupku."

Jelikož se jednalo o cizího státního příslušníka a bylo dáno důvodné podezření, že se bude řízení o přestupku vyhýbat, byla řidiči uložena kauce ve výši 6 tisíc korun, kterou však na místě nesložil, a proto bylo řidiči oproti potvrzení zajištěno osvědčení o registraci vozidla s dalším vyrozuměním o následně učiněných opatřeních.

Nahlásit chybu


K tématu
Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail