Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidička kojila dítě za volantem při jízdě po frekventované silnici ve Frýdku-Místku

Celý MS kraj |

Těžko pochopitelnou událost zaregistrovala posádka vozu ve Frýdku-Místku. Na čtyřproudé silnici si všimli podezřele jedoucího auta. Za volantem následně natočili matku, která při řízení kojila malé dítě. Případ už má na stole i policie.

zdroj videa: Jakub A. G.

Řidič Jakub si při průjezdu Frýdkem-Místkem všiml podivně jedoucího vozidla, které se pomalu rozjíždělo na zelenou a jezdilo ze strany na stranu. Původně si myslel, že za volantem sedí někdo možná pod vlivem. Vzápětí se ale nestačil divit.

Jakub A. G., svědek: "Proto jsem zajel blíže, abych se podíval co se děje. Jakmile jsem viděl, že ženská za volantem kojí a při tom řídí, tak mě to šokovalo."

Jakub proto požádal manželku, která seděla vedle něj, aby událost natočila na mobilní telefon. Řidička, která kojila dítě za jízdy za volantem, zrovna jela v levém pruhu po frekventované čtyřproudé silnici v ulici Revoluční.

Jakub A. G., svědek: "Řidička si asi neuvědomuje, co by se mohlo stát, když by do ní někdo jen ťuknul a vystřelil by airbag z volantu. Já sám jsem otec dvou dětí a pro takové neohleduplné chování rodičů nemám absolutně žádné pochopení."

Jakub video zveřejnil na sociální síti. Řidička navíc jela ve služebním voze realitní skupiny, která se událostí také zabývá.

Adéla Hybler Majerová, mluvčí Realitní skupiny STING: "Celá záležitost nás velice mrzí, především z lidského hlediska, a nejen z důvodu, že auto nese naši značku. Situací se již zabýváme. Jménem Realitní kanceláře STING se omlouváme."

Videozáznam se dostal už i k policii.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V co možná nejbližší době se budou o danou záležitost zajímat policisté z Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje, a to z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku. Zda se osoba řídící předmětný automobil dopustila nějakého protiprávního jednání či chování bude předmětem dalšího prošetřování a prověřování. Bude snaha zjistit majitele či provozovatele vozu a tento bude následně vyzván k podání vysvětlení."

Policisté budou pravděpodobně potřebovat i výpověď svědků, kteří video natočili. Případ může být řešen pro dopravní přestupek, protože dítě do 36 kilogramů a 150 centimetrů musí být podle zákona v autosedačce. Ženě by tak hrozila pokuta až 2 500 korun a čtyři body.

Nahlásit chybu


K tématu

Motorkářka srazila chodce na přechodu ve Frýdku-Místku

11. srpna 2026 14:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na přechodu pro chodce ve Frýdku-Místku srazila mladá motorkářka chodce. Nehoda se přitom stala druhý den na stejném místě, kde jiný motorkář smetl chodce a sám na to doplatil životem.

Stovka přestupků za jediné odpoledne. Policisté kontrolovali rychlost mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem

16. června 2026 9:50 | Nový Jičín | Anna Břenková

Minulý čtvrtek policisté kontrolovali řidiče jedoucí z Nového Jičína na Frýdek-Místek. Během pár hodin odhalili 100 přestupků. Jeden řidič dokonce uháněl rychlostí 144 km/h tam, kde je povolena devadesátka.

Řidič měl přes 2 promile, další jel 200 km/h. Policie zkontrolovala tisícovku řidičů

29. října 2025 14:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V minulém týdnu proběhlo několik dopravních akcí. Policie zkontrolovala tisícovku řidičů. Chytila řidiče jedoucí 200 km/h, i řidiče s více než 2 promile. Zjistila také, že hodně chodců stále nemá reflexní prvky. Policie prosí o dodržování pravidel silničního provozu pro bezpečnost.


Na projíždějící vlak u Studénky spadlo trolejové vedení. Doprava na koridoru se zastavila

Dnes 0:31, vydáno včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Další vážná mimořádná událost zastavila provoz na hlavním železničním koridoru mezi Ostravou a Studénkou. Na jedoucí vlak EuroCity spadla trolej. Z postiženého vlaku evakuovali zhruba 150 cestujících a dalších 30 z osobního vlaku, který zůstal stát nedaleko. Pravděpodobně delší dobu potrvá než dojde k plné obnově provozu. Do půlnoci byl provoz obnoven po jedné traťové koleji.

Nohama na zemi, hlavou v oblacích. Začala rekonstrukce ostravského mrakodrapu

Včera 11:58 | Ostrava-město | Anna Břenková

Třetí nejvyšší budova v Ostravě prošla dlouhým obdobím nejistoty a dokonce jí hrozila demolice. Teď ji čeká kompletní proměna podle návrhu světově uznávané architektky Evy Jiřičné. Budova nabídne 111 nových bytů.

Dva bratři z Opavy 19 let předstírali těžkou retardaci, obrali stát na dávkách o 11,5 milionů korun

Včera 9:29 | Opava | Anna Břenková

Skoro dvacet let vodili za nos úředníky i doktory a přišli si tak na 11 milionů korun. Bratři z Opavy za pomoci svých rodičů předstírali vážné duševní onemocnění a pobírali sociální dávky. Zatímco doma simulovali těžkou duševní poruchu, nemluvili nebo vydávali skřeky, venku se zcela bez zábran pohybovali sami, nakupovali v nákupních centrech a vyřizovali půjčky. Celé rodině teď hrozí vězení.

Dodávka narazila do auta na dálnici D1 u Bravantic, provoz byl přerušen kvůli přistání vrtulníku

Včera 13:15 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na 345. kilometru dálnice D1 u Bravantic ve směru na Brno ve čtvrtek narazil řidič dodávky do před ním jedoucího auta. Nehoda si vyžádala zásah všech složek IZS. Zranili se dva lidé. Kvůli přistání vrtulníku byl provoz na chvíli zcela přerušen.

Město přitvrzuje v přístupu k řešení autovraků

Včera 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín zpřísnil postup v otázce odstraňování autovraků. Dlouhodobě odstavená vozidla s propadlou technickou kontrolou bude po uplynutí výzvy ihned odtahovat. Nevyzvednuté ojetiny prodá nebo sešrotuje.

U Stříbrného jezera vznikne nový psí park. Jde o vítězný projekt Nápadů pro Opavu

12. srpna 2026 23:31 | Opava | Yvona Fajtová

Opavští pejskaři dostanou nové místo, kde budou moci své čtyřnohé parťáky pustit bezpečně z vodítka. Nedaleko Stříbrného jezera má vzniknout oplocený psí park s jednoduchými překážkami i posezením. Jde o jeden z vítězných projektů letošního participativního rozpočtu Nápady pro Opavu.

Kostel v Lískovci se rekonstruuje, přispěli občané i město

12. srpna 2026 14:18 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Program Daruj F-M je dobročinná sbírka, na kterou přispívají obyvatelé Frýdku-Místku a stejnou částkou pak přispěje i město. Tentokrát se vybrala velmi hezká částka na rekonstrukci kostela v Lískovci.

Technotrasa je v Novém Jičíně o kloboucích a jízdě TATROU

Včera 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zážitkový program, který propojuje tradici kloboučnického řemesla, technické památky i historii města. To je Den pro klobouk, který v Novém Jičíně v rámci projektu Technotrasa pořádá Návštěvnické centrum.

Požár vlaku EuroCity zastavil provoz na hlavním koridoru mezi Ostravou a Studénkou

12. srpna 2026 16:20 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na trati mezi Studénkou a Jistebníkem zastavil mezinárodní vlak EC 130 Báthory. Důvodem byl kouř, který se linul od brzdového kotouče na jedné z náprav. Následně do akce vyrazili hasiči, kterým byla událost nahlášena jako požár.

Dron odhalil na D1 desítky prohřešků kamioňáků. Blokovali provoz a riskovali za volantem

12. srpna 2026 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Nelegální předjíždění, jízda v nesprávných pruzích i telefonování. Na dálnici D1 proběhla rozsáhlá policejní akce za účasti dronu, která v úseku od Fulneku po Ostravu odhalila celou řadu prohřešků řidičů kamionů. Pokuty na místě vyšly hříšníky na desítky tisíc korun.

Mladý cyklista spadl do hlubokého srázu v Jeseníkách, utrpěl otevřené poranění břicha

Včera 8:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dvacetiletý cyklista havaroval na silnici spojující Ovčárnu s Hvězdou v Jeseníkách. Po pádu skončil v rokli a vážně si poranil břicho. První pomoc mu poskytli svědci. Zraněného muže transportoval vrtulník do ostravské nemocnice.

Ocelová trubka propíchla při nehodě osobní auto, řidič měl obrovské štěstí

12. srpna 2026 11:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obrovské štěstí měl ve středu dopoledne řidič, který havaroval na silnici mezi obcemi Vidly a Vrbnem pod Pradědem. S největší pravděpodobností vinou své nepozornosti sjel pravými koly na travnatou část vedle silnice, kde najel na svodidla a auto se stalo neovladatelným.

Hosté ve studiu: Jan Věřmiřovský (ANO), náměstek hejtmana MS kraje

12. srpna 2026 8:32 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Kraj rozdělí 5 mil. Kč na prevenci rizikového chování dětí

Dolní Životice jsou zejména zásluhou aktivních obyvatel Vesnicí roku Moravskoslezského kraje

11. srpna 2026 13:01 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Vracíme se k tématu ocenění vesnic MS kraje. Titul za rok 2026 získaly Dolní Životice. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo šestnáct obcí. Odbornou porotu nejvíce zaujala aktivní komunita, bohatý společenský život i péče o obyvatele všech generací. Slavnostní vyhlášení vítězů doprovodil kulturní program i stovky návštěvníků.

Rudenská všestrannost je prestižní soutěží desítek koní z celé ČR

11. srpna 2026 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne soutěže koní, lidé si nejčastěji představí koňské dostihy. Neméně důležité ale o to významnější jsou však soutěže všestrannosti. Ty ukážou nejvíce kvalitu koní a jejich chovů u jednotlivých stájí. V Rudné pod Pradědem se konala soutěž Rudenská všestrannost.

Hasiči vytáhli z hořícího domu u Ostravy seniorku. Byla popálená a museli ji oživovat

11. srpna 2026 11:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dramatická záchrana života se odehrála během požáru rodinného domu ve Václavovicích u Ostravy. Ze silně zakouřeného domu vytáhli hasiči hodně popálenou 79letou seniorku, kterou začali okamžitě oživovat. Zpět k životu ji následně přivedli záchranáři. Okolnosti požáru prověřují policisté.

Řidička kojila dítě za volantem při jízdě po frekventované silnici ve Frýdku-Místku
Vydáno 20. října 2023 22:47, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Těžko pochopitelnou událost zaregistrovala posádka vozu ve Frýdku-Místku. Na čtyřproudé silnici si všimli podezřele jedoucího auta. Za volantem následně natočili matku, která při řízení kojila malé dítě. Případ už má na stole i policie.

zdroj videa: Jakub A. G.

Řidič Jakub si při průjezdu Frýdkem-Místkem všiml podivně jedoucího vozidla, které se pomalu rozjíždělo na zelenou a jezdilo ze strany na stranu. Původně si myslel, že za volantem sedí někdo možná pod vlivem. Vzápětí se ale nestačil divit.

Jakub A. G., svědek: "Proto jsem zajel blíže, abych se podíval co se děje. Jakmile jsem viděl, že ženská za volantem kojí a při tom řídí, tak mě to šokovalo."

Jakub proto požádal manželku, která seděla vedle něj, aby událost natočila na mobilní telefon. Řidička, která kojila dítě za jízdy za volantem, zrovna jela v levém pruhu po frekventované čtyřproudé silnici v ulici Revoluční.

Jakub A. G., svědek: "Řidička si asi neuvědomuje, co by se mohlo stát, když by do ní někdo jen ťuknul a vystřelil by airbag z volantu. Já sám jsem otec dvou dětí a pro takové neohleduplné chování rodičů nemám absolutně žádné pochopení."

Jakub video zveřejnil na sociální síti. Řidička navíc jela ve služebním voze realitní skupiny, která se událostí také zabývá.

Adéla Hybler Majerová, mluvčí Realitní skupiny STING: "Celá záležitost nás velice mrzí, především z lidského hlediska, a nejen z důvodu, že auto nese naši značku. Situací se již zabýváme. Jménem Realitní kanceláře STING se omlouváme."

Videozáznam se dostal už i k policii.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V co možná nejbližší době se budou o danou záležitost zajímat policisté z Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje, a to z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku. Zda se osoba řídící předmětný automobil dopustila nějakého protiprávního jednání či chování bude předmětem dalšího prošetřování a prověřování. Bude snaha zjistit majitele či provozovatele vozu a tento bude následně vyzván k podání vysvětlení."

Policisté budou pravděpodobně potřebovat i výpověď svědků, kteří video natočili. Případ může být řešen pro dopravní přestupek, protože dítě do 36 kilogramů a 150 centimetrů musí být podle zákona v autosedačce. Ženě by tak hrozila pokuta až 2 500 korun a čtyři body.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000039715/ridicka-kojila-dite-za-volantem-pri-jizde-po-frekventovane-silnici-ve-frydkumistku