Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

Celý MS kraj |  | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Cykloturistický Přejezd Beskyd navázal na původní pěší Přechod Beskyd a protože se setkal s úspěchem, horští chataři v něm pokračují.

Martin Stiller, provozovatel Horské chaty Prašivá: “Prašivá pokračuje v tom, co měla v minulosti, takže na cyklisty je samozřejmě na letošní sezonu připravená. Bude tam bikepoint zase, což je takové servisní místo, kde jsou různé šroubováky, pumpičky a prostě cyklista si to kolo sám může opravit. Samozřejmě na Prašivé nesmí chybět nabíječka elektrokol. A pokud lidé chtějí nějakou výzvu, tak jsme pro ně ve spolupráci s dalšími dvěma chatami na hřebeni Beskyd a Javorníku připravili projekt Přejezd Beskyd. To je vlastně projekt, kdy jsme se spojili tři chaty - Prašivá, slovenská chata Kmínek a Horský hotel Portáš. Je to taková cyklistická túra na tři dny po Beskydech a po Javornících a výhodou tohoto celého projektu je, že vlastně nemusíte obvolávat jednotlivé chaty samostatně, ale jedním rezervačním emailem nebo přes rezervační formulář na našich webových stránkách prejezdbeskyd.eu si to objednáte, my to na pozadí celé zajistíme za vás, potvrdíme vám to a vy potom dorazíte. Samozřejmě výhodou tohoto projektu je, že automaticky kromě té rezervace noclehu máte zajištěnou snídani i večeři."

Samotní cyklisté si mohou zvolit, jak obtížnou trasu pojedou a kolik dnů na ní stráví.

Martin Stiller, provozovatel Horské chaty Prašivá: “Přejezd Beskydy je projekt, který je relativně pro všechny. Je to jak pro bikery, kteří mají horská kola, tak je to ale i pro cykloturisty na nějakých těch trekingových kolech a podobně, protože máme tam dvě varianty. Jedné říkáme hard, což je těžká. A druhá je taková lehčí verze light varianta, která vede více po zpevněných cestách, lesních komunikacích, případně nějakých vedlejších silničkách, kde není tak velký provoz."
Nahlásit chybu


K tématu

Starou lanovku na Bílé pomáhal rozebrat vrtulník, do údolí snášel díly konstrukce

10. července 2023 19:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pilot těžkého pracovního vrtulníku prokazoval svou zručnost v beskydském sportovním areálu na Bílé. S pomocí lanových úvazů ze svahu snášel jednotlivé díly vysloužilé lanové dráhy.

V Trojanovicích pod Pustevnami vznikne nové zázemí pro turisty

15. června 2023 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj finančně podpoří výstavbu návštěvnického zázemí na parkovišti v Trojanovicích. Nový objekt vyroste u nedávno vybudovaného záchytného parkoviště v Trojanovicích-Lomné. Turisté budou mít k dispozici infopoint i veřejné toalety. Parkoviště za 5,5 milionu postavila obec ze svého, zázemí vyjde na dalších 6,5 milionu korun, kraj na něj přispěje 2,5 milionu.

VIDEO: Záchranář se na sjezdovku ke zraněnému muži spustil na laně z vrtulníku

27. července 2023 7:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nešťastné uklouznutí s vážným poraněním turisty stálo za zásahem posádky záchranného vrtulníku s volacím znakem Kryštof 5 v lokalitě sjezdovky pod horskou chatou Severka v beskydské Dolní Lomné.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

V Bruntále se konalo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

26. května 2024 12:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále proběhl další ze série letošních velkých podniků. Mezinárodního Mistrovství ČR v Nordic Walking se utkalo rekordních více než 170 závodníků. Z toho byla téměř polovina účastníků z Polska a také výprava ze Slovenska.

V Břidličné proběhlo již 52. kolo krajské ekologické soutěže Zlatý list

26. května 2024 11:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Celostátní ekologická soutěž Zlatý list má již velmi dlouhou tradici. V Břidličné na Bruntálsku proběhlo již 52. krajské kolo. Celou soutěž pořádá Český svaz chovatelů a Asociace středoškolských klubů České republiky.

Finálový zápas Česko - Švýcarsko budou lidé sledovat v hospodách i na náměstích

26. května 2024 9:29 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Nejen klasicky doma nebo v restauracích, ale také na náměstích v obcích a městech budou lidé sledovat v neděli večer finálový zápas MS v ledním hokeji.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd
Vydáno 11. dubna 2024 12:21, Celý MS kraj, Libor Běčák
Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Cykloturistický Přejezd Beskyd navázal na původní pěší Přechod Beskyd a protože se setkal s úspěchem, horští chataři v něm pokračují.

Martin Stiller, provozovatel Horské chaty Prašivá: “Prašivá pokračuje v tom, co měla v minulosti, takže na cyklisty je samozřejmě na letošní sezonu připravená. Bude tam bikepoint zase, což je takové servisní místo, kde jsou různé šroubováky, pumpičky a prostě cyklista si to kolo sám může opravit. Samozřejmě na Prašivé nesmí chybět nabíječka elektrokol. A pokud lidé chtějí nějakou výzvu, tak jsme pro ně ve spolupráci s dalšími dvěma chatami na hřebeni Beskyd a Javorníku připravili projekt Přejezd Beskyd. To je vlastně projekt, kdy jsme se spojili tři chaty - Prašivá, slovenská chata Kmínek a Horský hotel Portáš. Je to taková cyklistická túra na tři dny po Beskydech a po Javornících a výhodou tohoto celého projektu je, že vlastně nemusíte obvolávat jednotlivé chaty samostatně, ale jedním rezervačním emailem nebo přes rezervační formulář na našich webových stránkách prejezdbeskyd.eu si to objednáte, my to na pozadí celé zajistíme za vás, potvrdíme vám to a vy potom dorazíte. Samozřejmě výhodou tohoto projektu je, že automaticky kromě té rezervace noclehu máte zajištěnou snídani i večeři."

Samotní cyklisté si mohou zvolit, jak obtížnou trasu pojedou a kolik dnů na ní stráví.

Martin Stiller, provozovatel Horské chaty Prašivá: “Přejezd Beskydy je projekt, který je relativně pro všechny. Je to jak pro bikery, kteří mají horská kola, tak je to ale i pro cykloturisty na nějakých těch trekingových kolech a podobně, protože máme tam dvě varianty. Jedné říkáme hard, což je těžká. A druhá je taková lehčí verze light varianta, která vede více po zpevněných cestách, lesních komunikacích, případně nějakých vedlejších silničkách, kde není tak velký provoz."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042523/cykloturiste-se-mohou-vydat-na-nekolikadenni-prejezd-beskyd