Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Celý MS kraj |

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Celková kapacita domova bude 84 lůžek. Z nich bude 32 v domově pro seniory a 52 v domově se zvláštním režimem.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Poptávka po místech v domovech, které pečují o seniory či potřebné, narůstá nejen v našem kraji. Kontinuálně se snažíme zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb, ale také zvyšovat kapacity sociálních zařízení. V tomto ohledu je zřízení nového domova v Kopřivnici skutečně zásadním krokem. Je to vůbec první domov, který Moravskoslezský kraj vybuduje. Věřím, že zde nabídneme zázemí a péči na vysoce profesionální, ale také vstřícné a lidské úrovni."
Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MSK pro finance, investice a majetek:  "Na začátku minulého roku vznikla nová krajská příspěvková organizace Domov pod Bílou horou. Její vedení bylo v kontaktu se stavebním dozorem i zhotovitelem stavby, ale zejména se věnovalo všem potřebným přípravám, aby letos v červenci mohl domov začít sloužit lidem. Bylo potřeba najít pracovníky domova a nastavit jeho provoz. Zatím přípravy i stavba pokračují podle harmonogramu a bez zásadních potíží, takže věřím, že budou dodrženy všechny termíny, které jsme si stanovili. Domov slavnostně otevřeme 18. června, jeho provoz se spustí v červenci."

Informace ke způsobu podávání žádostí jsou zveřejněny na webových stránkách Domova pod Bílou horou, už teď tam jsou k dispozici formuláře pro přihlášení i pro potřebné vyjádření lékaře. Nechybí informace, pro koho jsou služby domova určeny.

Jana Prášková, ředitelka Domova pod Bílou Horou: "Domov pro seniory je určen pro osoby od 65 let, které se neobejdou bez pomoci a doma by již nebyly v bezpečí. Služby domova se zvláštním režimem jsou pro lidi od 55 let s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence, kterým už taktéž nestačí péče blízkých ani terénních nebo ambulantních sociálních služeb."

Žádosti o služby budou od 15. 4. 2024 přijímány elektronicky, poštou i osobně.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Samozřejmě se dá očekávat, že se kapacita domova velmi rychle naplní. O umístění v domovech je i v našem kraji velký zájem. Zde si dovolím upozornit, že neexistují žádné pořadníky, jako tomu bývalo kdysi. Při obsazování volných míst se vždy postupuje podle naléhavosti umístění v zařízení, přihlíží se k sociální situaci a zdravotnímu stavu žadatele. Proto se bude provádět sociální šetření, při kterém se bude ověřovat potřebnost pobytové sociální služby, soběstačnost zájemce i jeho individuální potřeby. Chceme zkrátka nabídnout péči těm, kteří ji potřebují nejvíce."

Lidé budou mít možnost si domov prohlédnout, a to v den jeho slavnostního otevření, tedy 18. 6. 2024 v odpoledních hodinách.

Přijímání žádostí bylo zahájeno 15. 4. 2024, a to buď elektronicky (datovou schránkou nebo e-mailem na adresu dpbh@po-msk.cz), nebo poštou na adresu Domov pod Bílou Horou, Husova 1302/11, 742 21 Kopřivnice, nebo v tomto dočasném sídle organizace osobně. Osobní odevzdání přihlášky je možné na podatelně nebo v kanceláři sociálních pracovnic v pondělky a středy od 8 do 11 hodin a od 13 do 17 hodin a také v úterky od 8 hodin do 11:30.

Nahlásit chybu


K tématu

V Kopřivnici vzniká domov pro seniory a domov se zvláštním režimem

30. června 2023 17:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nový domov pro seniory v Kopřivnici ponese název Domov pod Bílou horou. Pětipatrová stavba s kapacitou 84 lůžek by měla být dokončena v lednu 2024, zájemci o ubytování budou moci podávat žádosti pravděpodobně od dubna.

Pobočka Domova pro seniory ve Frýdku-Místku prochází rekonstrukcí

27. listopadu 2023 16:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pobočka domova pro seniory ve Školské ulici ve Frýdku-Místku prochází kompletní rekonstrukcí. Budova už má přistavěno další patro a také probíhají práce na rozvodech. Hotovo má být do léta příštího roku. V domově vznikne 27 lůžek s vysokým komfortem pro klienty.

Domov pro seniory Frýdek-Místek oslavil 25 let svého fungování

26. června 2023 10:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Budova domova pro seniory Frýdek-Místek slouží klientům už 25 let. Při té příležitosti uspořádal domov pro klienty a zaměstnance velkou oslavu. Nechyběla hudba, tanec a dobré jídlo i pití. Pro zájemce byla k dispozici i prezentace poskytovaných služeb.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Hosté ve studiu: Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy

Obchvat Komárova má pravomocné územní rozhodnutí

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Při nehodě auta s motocyklem v Třinci se těžce zranila motorkářka

16. května 2024 19:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ke kolizi osobního automobilu s motocyklem spěchali ve čtvrtek odpoledne záchranáři do Koperníkovy ulice v Třinci. Hlášeno tam bylo vážné zranění motorkářky.

Biskup ostravsko-opavský požehnal prameny v Karlově Studánce při zahájení lázeňské sezóny

16. května 2024 12:31 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Obce by rády, aby zákaz jízdy kamionů přes horský úsek platil celý rok

16. května 2024 8:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Kamionů, které vjíždějí do zakázaného horského úseku v Beskydech, ubylo. Vyplynulo to z výsledků automatického počítání a také policejních kontrol. Přesto však mnozí řidiči zákaz porušují a vjíždějí do úseku, kde pak kamiony na sněhu havarují, nebo silnici zatarasí.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici
Vydáno 15. dubna 2024 15:25, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

zdroj foto: Moravskoslezský kraj

Celková kapacita domova bude 84 lůžek. Z nich bude 32 v domově pro seniory a 52 v domově se zvláštním režimem.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Poptávka po místech v domovech, které pečují o seniory či potřebné, narůstá nejen v našem kraji. Kontinuálně se snažíme zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb, ale také zvyšovat kapacity sociálních zařízení. V tomto ohledu je zřízení nového domova v Kopřivnici skutečně zásadním krokem. Je to vůbec první domov, který Moravskoslezský kraj vybuduje. Věřím, že zde nabídneme zázemí a péči na vysoce profesionální, ale také vstřícné a lidské úrovni."
Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MSK pro finance, investice a majetek:  "Na začátku minulého roku vznikla nová krajská příspěvková organizace Domov pod Bílou horou. Její vedení bylo v kontaktu se stavebním dozorem i zhotovitelem stavby, ale zejména se věnovalo všem potřebným přípravám, aby letos v červenci mohl domov začít sloužit lidem. Bylo potřeba najít pracovníky domova a nastavit jeho provoz. Zatím přípravy i stavba pokračují podle harmonogramu a bez zásadních potíží, takže věřím, že budou dodrženy všechny termíny, které jsme si stanovili. Domov slavnostně otevřeme 18. června, jeho provoz se spustí v červenci."

Informace ke způsobu podávání žádostí jsou zveřejněny na webových stránkách Domova pod Bílou horou, už teď tam jsou k dispozici formuláře pro přihlášení i pro potřebné vyjádření lékaře. Nechybí informace, pro koho jsou služby domova určeny.

Jana Prášková, ředitelka Domova pod Bílou Horou: "Domov pro seniory je určen pro osoby od 65 let, které se neobejdou bez pomoci a doma by již nebyly v bezpečí. Služby domova se zvláštním režimem jsou pro lidi od 55 let s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence, kterým už taktéž nestačí péče blízkých ani terénních nebo ambulantních sociálních služeb."

Žádosti o služby budou od 15. 4. 2024 přijímány elektronicky, poštou i osobně.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Samozřejmě se dá očekávat, že se kapacita domova velmi rychle naplní. O umístění v domovech je i v našem kraji velký zájem. Zde si dovolím upozornit, že neexistují žádné pořadníky, jako tomu bývalo kdysi. Při obsazování volných míst se vždy postupuje podle naléhavosti umístění v zařízení, přihlíží se k sociální situaci a zdravotnímu stavu žadatele. Proto se bude provádět sociální šetření, při kterém se bude ověřovat potřebnost pobytové sociální služby, soběstačnost zájemce i jeho individuální potřeby. Chceme zkrátka nabídnout péči těm, kteří ji potřebují nejvíce."

Lidé budou mít možnost si domov prohlédnout, a to v den jeho slavnostního otevření, tedy 18. 6. 2024 v odpoledních hodinách.

Přijímání žádostí bylo zahájeno 15. 4. 2024, a to buď elektronicky (datovou schránkou nebo e-mailem na adresu dpbh@po-msk.cz), nebo poštou na adresu Domov pod Bílou Horou, Husova 1302/11, 742 21 Kopřivnice, nebo v tomto dočasném sídle organizace osobně. Osobní odevzdání přihlášky je možné na podatelně nebo v kanceláři sociálních pracovnic v pondělky a středy od 8 do 11 hodin a od 13 do 17 hodin a také v úterky od 8 hodin do 11:30.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042579/seniori-se-mohou-hlasit-o-misto-v-novem-domove-pod-bilou-horou-v-koprivnici