Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Celý MS kraj |

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Jez na řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Ve vodě je mladá dívka, kterou drží strážník na záchranném laně a do řeky se vrhá státní policista.

zasahující policisté: "Bacha, bacha. Hoď mi ten pytlík."

Dívka měla štěstí v neštěstí, po pádu do vody se chytila kusu dřeva a v řece byla dobrých 15 minut, než si jí všiml náhodný kolemjdoucí a přivolal záchranné složky.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství po příjezdu na místo spatřili strážníka městské policie s lanem a plovákem, kterého se zhruba dva metry od břehu po pás ve vodě držela mladá žena. Byla již evidentně vysílena. Policista, jeden z hlídky, neváhal a okamžitě vběhl do vody a uchopil ženu tak, aby ji proud nestrhl. Následně ji také ovázal kolem těla lano z házecího pytlíku. Tak, aby byla žena opravdu jištěna. Na místě se v té chvíli nacházeli již další policisté a hasiči, kteří notně pomáhali."

Dívce spadl dolů mobilní telefon, chtěla ho vytáhnout, jenže na kamenech uklouzla a skončila v řece.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči, oblečeni do speciálních obleků pro práci na vodě, započali, ihned, po příjezdu na místo události záchranné práce. Zachránili nejprve zraněnou a vyčerpanou ženu, posléze pomohli do bezpečí pevné půdy pod nohama i policistovi. Ženě byl pak, až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby na místo události, poskytnut tepelný komfort."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacientka se záchranáři komunikovala, nejevila známky tonutí, byla však silně podchlazená a měla zraněnou hlavu. Posádka jí zajistila tepelný komfort a po provedení přednemocniční neodkladné péče ženu transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, kde byla předána na centrálním příjmu."

Perfektní souhra členů integrovaného záchranného systému a také kapka štěstí zachránila dívce život. Sama nám sdělila, že jí mobil vyklouzl z tašky, chtěla ho rychle chytit a vůbec si ve zmatku neuvědomila, co se může stát. Kdyby jí mobil spadl do vody, už by ho nevytahovala. Všem moc poděkovala za záchranu a zároveň se omluvila za poprask, který způsobila.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "V souvislosti s touto událostí bych chtěl zdůraznit dvě věci. Moc bych chtěl požádat všechny, aby nepodceňovali řeku, která zvlášť teď na jaro může být velmi divoká a nebezpečná. A zároveň bych chtěl velmi poděkovat městskému policistovi, který byl u toho zásahu jako první. To děvče držel na laně, než začaly zasahovat ostatní složky integrovaného záchranného systému. A myslím si, že to potvrzuje, že městská policie má svůj význam. A já si myslím, že máme velmi dobrou městskou policii a děkuji za to."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté a všichni zúročili veškeré nabyté zkušenosti a dovednosti při například společných cvičeních anebo samostatných výcvicích."

K záchraně dívky také přispělo, že přímo u jezu byla k dispozici záchranná podkova, kterou dívce strážník hodil jako první.

Nahlásit chybu


K tématu

Tři zranění po srážce dvou aut a motorkáře na rozhraní Moravskoslezského a Zlínského kraje

6. září 2026 20:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tři těžce zranění. Motorka mimo silnici, jedno auto na střeše v příkopu, další nabourané na silnici. Velmi vážná nehoda zaměstnala v neděli záchranáře ze dvou krajů. Stala se na rozhraní Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

23. června 2026 12:04 | Havířov | Libor Běčák

Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

Kamion srazil v Bruntálu 74letého cyklistu, ten přišel o nohu a je v ohrožení života

7. srpna 2026 9:18 | Bruntál | Jiří Cileček

Bruntálští kriminalisté prověřují velmi vážnou dopravní nehodu. 74letého cyklistu srazil ve čtvrtek ve městě kamion. Senior utrpěl devastující zranění nohy a v ohrožení života byl letecky přepraven do nemocnice. Policie hledá případné svědky.


Radnice Frýdku-Místku bojuje proti automatům s psychoaktivními látkami

Dnes 8:39 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdecko-místecká radnice pokračuje v boji proti automatům se škodlivými látkami. Městu se podařilo výrazně snížit počet těchto zařízení v ulicích.

V Havířově vyhořelo někdejší zázemí automobilových závodů

Dnes 14:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Budova, která kdysi sloužila jako zázemí pořadatelů automobilových závodů Havířov - Šenov, byla v sobotu odpoledne značně poškozena požárem.

V bytovém domě v Orlové hořela elektrokoloběžka, zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Včera 21:59 | Orlová | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 26. září u požáru elektrokoloběžky v Orlové-Porubě na Karvinsku. Oheň vznikl ve druhém nadzemním podlaží bytového domu a ještě před příjezdem hasičů opustilo prostory 15 lidí. Předběžná škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun.

Vrty prověří možnosti vytápění nové sportovní haly

Dnes 13:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V areálu letního stadionu provedla odborná firma průzkumné hloubkové vrty. Jejich účelem je zjistit možnosti využití geotermální energie pro vytápění a chlazení sportovní haly, kterou město plánuje v lokalitě postavit.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

Včera 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Včera 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Frýdek-Místek pokračuje s umísťováním externích defibrilátorů

24. září 2026 18:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hasičárna v Chlebovicích se stala dalším místem, kde Frýdek-Místek umístil defibrilátor. Je to další preventivní krok k bezpečnosti ve městě.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

25. září 2026 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Završení renovace zámecké obřadní síně blokují okna

25. září 2026 10:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Veškeré práce v areálu Nového zámku mají být hotovy do konce října. První událostí, která se odehraje v restaurované obřadní síni, by mělo být ustavující zasedání nového zastupitelstva, které vzejde z komunálních voleb.

Faunapark bude mít nový vodní prvek, přispějí občané i město

24. září 2026 18:55 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Město Frýdek-Místek opět spojuje své síly s veřejností. Spustilo další veřejnou sbírku s názvem DARUJ F≈M – Naučné prvky pro Faunapark, která potrvá do 30. listopadu letošního roku.

V Havířově vyhořelo někdejší zázemí automobilových závodů

Dnes 14:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Budova, která kdysi sloužila jako zázemí pořadatelů automobilových závodů Havířov - Šenov, byla v sobotu odpoledne značně poškozena požárem.

Topná sezóna začala a záchranáři už zaznamenali první případ otravy oxidem uhelnatým

Včera 10:24 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranáři z Kopřivnice vyjížděli v pátek 25. září v podvečer do Štramberku k pacientce se závratěmi a bolestí na hrudi. Po vstupu do domu je ale varovalo čidlo oxidu uhelnatého umístěné na záchranářském batohu. Z domu následně vyvedli dva seniory, kterým byla naměřena vysoká hladina oxidu uhelnatého v krvi.

Rybáře zřejmě postihl epileptický záchvat a po spadnutí do rybníka se utopil

včera 9:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Patrně náhlý zdravotní kolaps stál za smrtí 44letého rybáře, původem z Rumunska, který byl nalezen na hladině rybníka Bartošůvka v Havířově-Dolní Suché.

OMS Bruntál pořádal v městském parku Den s myslivci

25. září 2026 17:34 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Ve stejný den i stejný čas mohli lidé v Bruntále i celé zemi prožít Den s myslivci. Poprvé ho v městském parku pořádal Okresní myslivecký spolek spolu s mnoha dalším spolupořadateli. Akce byla sice primárně určena dětem, přinesla však zábavu i poučení i jejich rodičům.

Celníci odhalili 635 kilo zkaženého kebabu. Maso bez chlazení vezli v autě i v dodávce

25. září 2026 11:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci zadrželi během dvou kontrol celkem 635 kilogramů masa na kebab, které řidiči převáželi v horku bez chlazení. Venkovní teplota přitom v době kontroly dosahovala 34 °C. Potraviny skončily v likvidaci, protože u nich hrozilo množení nebezpečných bakterií.

Zámek Slezské Rudoltice hostil první ze série letošních Dnů rodin

24. září 2026 16:52 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dny rodin jsou velmi důležitou a velmi oceňovanou akcí sociálních služeb v MS kraji. Jde o tradiční setkání klientů, poskytovatelů a organizátorů a cílem zásadní pomoci neúplným rodinám. Jde organizaci, podporu a pomoc při pěstounské péči či osvojení dětí, aby pro ně nebyly nutné ústavy nebo dětské domovy.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku
Vydáno 18. dubna 2024 11:52, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Jez na řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Ve vodě je mladá dívka, kterou drží strážník na záchranném laně a do řeky se vrhá státní policista.

zasahující policisté: "Bacha, bacha. Hoď mi ten pytlík."

Dívka měla štěstí v neštěstí, po pádu do vody se chytila kusu dřeva a v řece byla dobrých 15 minut, než si jí všiml náhodný kolemjdoucí a přivolal záchranné složky.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství po příjezdu na místo spatřili strážníka městské policie s lanem a plovákem, kterého se zhruba dva metry od břehu po pás ve vodě držela mladá žena. Byla již evidentně vysílena. Policista, jeden z hlídky, neváhal a okamžitě vběhl do vody a uchopil ženu tak, aby ji proud nestrhl. Následně ji také ovázal kolem těla lano z házecího pytlíku. Tak, aby byla žena opravdu jištěna. Na místě se v té chvíli nacházeli již další policisté a hasiči, kteří notně pomáhali."

Dívce spadl dolů mobilní telefon, chtěla ho vytáhnout, jenže na kamenech uklouzla a skončila v řece.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči, oblečeni do speciálních obleků pro práci na vodě, započali, ihned, po příjezdu na místo události záchranné práce. Zachránili nejprve zraněnou a vyčerpanou ženu, posléze pomohli do bezpečí pevné půdy pod nohama i policistovi. Ženě byl pak, až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby na místo události, poskytnut tepelný komfort."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacientka se záchranáři komunikovala, nejevila známky tonutí, byla však silně podchlazená a měla zraněnou hlavu. Posádka jí zajistila tepelný komfort a po provedení přednemocniční neodkladné péče ženu transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, kde byla předána na centrálním příjmu."

Perfektní souhra členů integrovaného záchranného systému a také kapka štěstí zachránila dívce život. Sama nám sdělila, že jí mobil vyklouzl z tašky, chtěla ho rychle chytit a vůbec si ve zmatku neuvědomila, co se může stát. Kdyby jí mobil spadl do vody, už by ho nevytahovala. Všem moc poděkovala za záchranu a zároveň se omluvila za poprask, který způsobila.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "V souvislosti s touto událostí bych chtěl zdůraznit dvě věci. Moc bych chtěl požádat všechny, aby nepodceňovali řeku, která zvlášť teď na jaro může být velmi divoká a nebezpečná. A zároveň bych chtěl velmi poděkovat městskému policistovi, který byl u toho zásahu jako první. To děvče držel na laně, než začaly zasahovat ostatní složky integrovaného záchranného systému. A myslím si, že to potvrzuje, že městská policie má svůj význam. A já si myslím, že máme velmi dobrou městskou policii a děkuji za to."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté a všichni zúročili veškeré nabyté zkušenosti a dovednosti při například společných cvičeních anebo samostatných výcvicích."

K záchraně dívky také přispělo, že přímo u jezu byla k dispozici záchranná podkova, kterou dívce strážník hodil jako první.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042638/divka-podekovala-clenum-izs-za-zachranu-vytahli-ji-z-reky-ostravice-ve-frydkumistku