Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obce se utkaly v Beskydských hrách bez hranic, pohár obhájila Lhotka

Celý MS kraj |  | Beskydský expres

Smíšené týmy dětí a dospělých se v sobotu v Metylovicích utkaly o putovní pohár Beskydských her bez hranic. Zástupci několika obcí z okolí Frýdlantu nad Ostravicí soutěžili například v biatlonu nebo včelím sběru.

Organizátoři Beskydských her bez hranic se každý rok střídají v rámci Místní akční skupiny Frýdlantsko - Beskydy. Letos se týmy sešly ve sportovním areálu v Metylovicích, které si připravily několik netradičních disciplín.

Lukáš Halata (BEZPP), starosta Metylovic: "Připravili jsme si netradiční včely. To je taková netradiční disciplína, kterou jsme objevili ve vesnici na jižní Moravě. Tam jsme si zapůjčili jejich hebla a nainstalovali jsme to tady. Na konci se připraví 30 až 40 kg dítě a dva dospělí jej otáčením dávají do pohybu a sbírá kuličky, které dává do úhlu a když jsou všechny sesbírané, tak tam je číselný kód, na základě kterého si otevře truhlu a je tam vlastně poklad. Potom máme disciplínu desky, kterou jsme také obhlédli v jiné obci. Tým mezi sebou desky skládá před sebou dopředu a jeden z toho týmu přeskakuje ve vzduchu po těch deskách. pro děti by to bylo náročné, tak ty to přecházejí po zemi. A poslední vymyšlená disciplína jsou kelímky. To jsme viděli na dovolené v Turecku. Do kelímku se nafoukne balónek a přenese se na druhý stůl. Zatočí se s tím kelímkem, položí a předává štafetu.”

Pořádající Metylovičtí neponechali nic náhodě a na soutěž se dobře připravili.

Lukáš Halata (BEZPP), starosta Metylovic: "My jsme byli poprvé loni ve Lhotce a děti skončily třetí. Takže z toho byli všichni nadšení a hnedka jsme říkali, že bychom to zkusili organizovat. 90 procent úspěchu je počasí a to se nám vydařilo a doufáme, že se vydaří i ten program. Co se týče tréninku, tak my jsme trénovali současně s natáčením videí, které jako instruktážní točili pro ostatní týmy. Takže to byl takový trénink netrénink.”

Anketa: “Vyhrát chceme a těšíme se na biatlon.” Trénovali jste? “Jo, tvrdě. My jsme moc rádi, že se to tady u nás v Metylovicích pořádá a vyhrajeme.”

S ambicemi na vítězství přijeli také Janovičtí a Frýdlantští.

Lukáš Plánička (STAN), místostarosta Janovic: “My jsme přijeli nejvyššími ambicemi, chceme vyhrát . Už jsme to párkrát vyhráli, takže zase chceme ten pohár vrátit k nám. Tým jsme složili asi nejlíp, jak jsme mohli. Pilně jsme se připravovali, trénovali, děti trénovaly s paní učitelkou v družině, která je taky součástí týmu, takže já si myslím, že do té přípravy jsme dali dost. Dneska jsme odhodláni, abychom uspěli, takže věříme, že to půjde a že tady budou zajímavé souboje a třeba to klapne. Disciplíny jsou skvělé. Tři jsou tradiční, jako bývají každý rok a tři, které vymyslely Metylovice, tak si myslím, že se hodně povedly a že pro diváky to bude zajímavé sledovat, jak se s tím týmy poperou.”

David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Tak samozřejmě řídíme se heslem radši mrtví, než druzí! Jsme moc natěšení, euforie je veliká, očekávání jsou veliká, ale samozřejmě vůbec se nebudeme hroutit z nějakých neúspěchů. To znamená, jdeme si to užít, zažít dobrou náladu a máme fajn partou, takže se moc těšíme."

Co říkáte na letošní disciplíny?

David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Ty tři jsou tradiční, takže ty známe. A na ty další tři se moc těšíme, protože jsou opravdu netradiční. Hlavně ta včela, tra nás opravdu nadchla. Je to pěkná disciplína a jsme moc rádi, že něco takového vymysleli."

Anketa: “Prostě jsme super parta a my na 100 procent vyhrajeme.”

Domácí tým z Metylovic nakonec na vítězství dosáhl pouze v kategorii dětí. Vítězství z loňska obhájili zástupci Lhoty, kterým zůstává i putovní pohár.

Nahlásit chybu


K tématu

MAS Frýdlantsko - Beskydy podporuje elektromobilitu

Město Frýdlant nad Ostravicí a jeho příspěvkové organizace získaly za posledních 5 let přes Místní akční skupinu Frýdlantsko – Beskydy 18,5 milionu korun. Další organizace a zejména spolky z Frýdlantu takto získaly 5,6 milionu a letos se připravují k realizaci další projekty.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Ivan Strachoň (KSČM)

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.

Policisté s členy plavební správy kontrolovali rekreanty u přehrady a vůdce plavidel

Dnes 8:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na vodních plochách, které slouží k letní rekreaci se mohou lidé setkat s policisty a členy Státní plavební správy, kteří provádějí kontroly plavidel, jejich vůdců, ale také rybářů nebo plavců.

Obce se utkaly v Beskydských hrách bez hranic, pohár obhájila Lhotka
Vydáno 16. června 2024 21:02, Celý MS kraj, Bára Kelnerová
Smíšené týmy dětí a dospělých se v sobotu v Metylovicích utkaly o putovní pohár Beskydských her bez hranic. Zástupci několika obcí z okolí Frýdlantu nad Ostravicí soutěžili například v biatlonu nebo včelím sběru.

Organizátoři Beskydských her bez hranic se každý rok střídají v rámci Místní akční skupiny Frýdlantsko - Beskydy. Letos se týmy sešly ve sportovním areálu v Metylovicích, které si připravily několik netradičních disciplín.

Lukáš Halata (BEZPP), starosta Metylovic: "Připravili jsme si netradiční včely. To je taková netradiční disciplína, kterou jsme objevili ve vesnici na jižní Moravě. Tam jsme si zapůjčili jejich hebla a nainstalovali jsme to tady. Na konci se připraví 30 až 40 kg dítě a dva dospělí jej otáčením dávají do pohybu a sbírá kuličky, které dává do úhlu a když jsou všechny sesbírané, tak tam je číselný kód, na základě kterého si otevře truhlu a je tam vlastně poklad. Potom máme disciplínu desky, kterou jsme také obhlédli v jiné obci. Tým mezi sebou desky skládá před sebou dopředu a jeden z toho týmu přeskakuje ve vzduchu po těch deskách. pro děti by to bylo náročné, tak ty to přecházejí po zemi. A poslední vymyšlená disciplína jsou kelímky. To jsme viděli na dovolené v Turecku. Do kelímku se nafoukne balónek a přenese se na druhý stůl. Zatočí se s tím kelímkem, položí a předává štafetu.”

Pořádající Metylovičtí neponechali nic náhodě a na soutěž se dobře připravili.

Lukáš Halata (BEZPP), starosta Metylovic: "My jsme byli poprvé loni ve Lhotce a děti skončily třetí. Takže z toho byli všichni nadšení a hnedka jsme říkali, že bychom to zkusili organizovat. 90 procent úspěchu je počasí a to se nám vydařilo a doufáme, že se vydaří i ten program. Co se týče tréninku, tak my jsme trénovali současně s natáčením videí, které jako instruktážní točili pro ostatní týmy. Takže to byl takový trénink netrénink.”

Anketa: “Vyhrát chceme a těšíme se na biatlon.” Trénovali jste? “Jo, tvrdě. My jsme moc rádi, že se to tady u nás v Metylovicích pořádá a vyhrajeme.”

S ambicemi na vítězství přijeli také Janovičtí a Frýdlantští.

Lukáš Plánička (STAN), místostarosta Janovic: “My jsme přijeli nejvyššími ambicemi, chceme vyhrát . Už jsme to párkrát vyhráli, takže zase chceme ten pohár vrátit k nám. Tým jsme složili asi nejlíp, jak jsme mohli. Pilně jsme se připravovali, trénovali, děti trénovaly s paní učitelkou v družině, která je taky součástí týmu, takže já si myslím, že do té přípravy jsme dali dost. Dneska jsme odhodláni, abychom uspěli, takže věříme, že to půjde a že tady budou zajímavé souboje a třeba to klapne. Disciplíny jsou skvělé. Tři jsou tradiční, jako bývají každý rok a tři, které vymyslely Metylovice, tak si myslím, že se hodně povedly a že pro diváky to bude zajímavé sledovat, jak se s tím týmy poperou.”

David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Tak samozřejmě řídíme se heslem radši mrtví, než druzí! Jsme moc natěšení, euforie je veliká, očekávání jsou veliká, ale samozřejmě vůbec se nebudeme hroutit z nějakých neúspěchů. To znamená, jdeme si to užít, zažít dobrou náladu a máme fajn partou, takže se moc těšíme."

Co říkáte na letošní disciplíny?

David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Ty tři jsou tradiční, takže ty známe. A na ty další tři se moc těšíme, protože jsou opravdu netradiční. Hlavně ta včela, tra nás opravdu nadchla. Je to pěkná disciplína a jsme moc rádi, že něco takového vymysleli."

Anketa: “Prostě jsme super parta a my na 100 procent vyhrajeme.”

Domácí tým z Metylovic nakonec na vítězství dosáhl pouze v kategorii dětí. Vítězství z loňska obhájili zástupci Lhoty, kterým zůstává i putovní pohár.