Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Celý MS kraj |

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Dva myslivci byli v pátek 24. listopadu loňského roku na lovu divočáků v honitbě poblíž Hornického muzea Landek v Ostravě. Byly už pozdní večerní hodiny a tma, takže myslivci používali k lovu termovizi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Za použití termovizních dalekohledů několik divočáků nalezli, sledovali jejich pohyb a po domluvě, zastřelili na místě dva divočáky a třetího postřelili. Ten z místa utekl, proto se oba muži rozhodli jíž zraněné zvíře hledat a tzv. jej „dostřelit“."

Po nějaké době, co propátrávali terén a šli po jeho stopě, se dostali až ke slepému ramenu řeky Odry. Tady následně 44letý myslivec viděl přes termovizi v rákosí u země ležící objekt.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Byl přesvědčen, že se jedná o raněné prase, a proto z obavy z možném napadení zvířetem, vystřelil. Hned zavolal na kolegu a vydali se k danému objektu. Zjištění, že se nejedná o divočáka, ale o člověka bylo doslova šokující."

Oba myslivci začali okamžitě střelenému muži poskytovat první pomoc, zavolali na linku 112 a na místo okamžitě vyrazili záchranáři, policisté a také hasiči, kteří později pomohli zraněného transportovat do sanitky. Postřelený 52letý muž bohužel i přes okamžitou laickou a následně profesionální pomoc při převozu do nemocnice zemřel. Oba myslivci byli ještě v den události zadrženi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté na místě provedli mimo jiné ohledání místa činu, zajistili zbraně a u zadržených osob provedli dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu s negativními výsledky."

V následujících dnech kriminalisté přibrali znalce, jak z odvětví soudního lékařství, tak balistiky k vypracování znaleckých posudků a odborných vyjádření. K odbornému zkoumání byly odeslány i zajištěné zbraně.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté se také zabývali okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil a zda měl patřičná povolení k rybolovu. Prověřováním se však ukázalo, že žádné povolení k lovu ryb v dané lokalitě neměl."

Oba myslivci byli naopak řádnými držiteli povolenky k lovu v honitbě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Po vyhodnocení znaleckých posudků a odborných vyjádření komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání proti 44letému muži a obvinil ho z trestného činu usmrcení z nedbalosti."

Muž má čistý trestní rejstřík. V případě odsouzení mu hrozí až šest let vězení.

Nahlásit chybu


K tématu

Smrtelný úraz v Ostravě-Vítkovicích. Muže přimáčkl pracovní stroj

29. srpna 2023 13:53 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V průmyslovém areálu v Ostravě-Vítkovicích zemřel v úterý ráno 35letý muž. Přimáčkl ho bohužel pracovní stroj. I když byli lékaři na místě do pár minut, už mu nedokázali pomoci. Případem se nyní zabývají policisté.

Po střelbě v Hrčavě jeden muž v kritickém stavu. Další obviněn z pokusu vraždy

21. července 2023 15:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V Hrčavě na Frýdecko-Místecku se ve středu večer střílelo. Jeden muž následně skončil v kritickém stavu v nemocnici a po střelci se rozběhlo rozsáhlé pátrání. Toho následně zadrželi a později obvinili z pokusu o vraždu. Nyní mu hrozí až 18 let vězení.

Cyklista zemřel po pádu z kola v Mostech u Jablunkova

9. srpna 2023 13:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté, hasiči a záchranáři bojovali v úterý odpoledne o život 69letého cyklisty, který spadl z kola v Mostech u Jablunkova. Událost se stala zhruba ve stejnou dobu, kdy našli cyklistu v seniorském věku v bezvědomí na sjezdovce v Malenovicích. Ani muže v Mostech u Jablunkova se bohužel nepodařilo po náročné resuscitaci oživit.


Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák
Vydáno 21. června 2024 10:06, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

místo události, listopad 2023; zdroj foto: Policie ČR

Dva myslivci byli v pátek 24. listopadu loňského roku na lovu divočáků v honitbě poblíž Hornického muzea Landek v Ostravě. Byly už pozdní večerní hodiny a tma, takže myslivci používali k lovu termovizi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Za použití termovizních dalekohledů několik divočáků nalezli, sledovali jejich pohyb a po domluvě, zastřelili na místě dva divočáky a třetího postřelili. Ten z místa utekl, proto se oba muži rozhodli jíž zraněné zvíře hledat a tzv. jej „dostřelit“."

Po nějaké době, co propátrávali terén a šli po jeho stopě, se dostali až ke slepému ramenu řeky Odry. Tady následně 44letý myslivec viděl přes termovizi v rákosí u země ležící objekt.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Byl přesvědčen, že se jedná o raněné prase, a proto z obavy z možném napadení zvířetem, vystřelil. Hned zavolal na kolegu a vydali se k danému objektu. Zjištění, že se nejedná o divočáka, ale o člověka bylo doslova šokující."

Oba myslivci začali okamžitě střelenému muži poskytovat první pomoc, zavolali na linku 112 a na místo okamžitě vyrazili záchranáři, policisté a také hasiči, kteří později pomohli zraněného transportovat do sanitky. Postřelený 52letý muž bohužel i přes okamžitou laickou a následně profesionální pomoc při převozu do nemocnice zemřel. Oba myslivci byli ještě v den události zadrženi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté na místě provedli mimo jiné ohledání místa činu, zajistili zbraně a u zadržených osob provedli dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu s negativními výsledky."

V následujících dnech kriminalisté přibrali znalce, jak z odvětví soudního lékařství, tak balistiky k vypracování znaleckých posudků a odborných vyjádření. K odbornému zkoumání byly odeslány i zajištěné zbraně.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté se také zabývali okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil a zda měl patřičná povolení k rybolovu. Prověřováním se však ukázalo, že žádné povolení k lovu ryb v dané lokalitě neměl."

Oba myslivci byli naopak řádnými držiteli povolenky k lovu v honitbě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Po vyhodnocení znaleckých posudků a odborných vyjádření komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání proti 44letému muži a obvinil ho z trestného činu usmrcení z nedbalosti."

Muž má čistý trestní rejstřík. V případě odsouzení mu hrozí až šest let vězení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000043672/myslivec-omylem-zastrelil-pytlaka-u-reky-myslel-ze-je-to-postreleny-divocak