Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • V SOBOTU SE V DOLNÍ OBLASTI VÍTKOVIC KONÁ GASTROFESTIVAL POJEZFEST
  • V BESKYDSKÉ OBCI ŘEKA LIDÉ ODMÍTAJÍ ZÁMĚR ROZŠÍŘIT TĚŽBU V KAMENOLOMU
  • KAŠNA NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ V KARVINÉ SE REKONSTRUUJE PO JEJÍM POŠKOZENÍ
  • RADNICE MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE ZAPOJÍ DO OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI
  • NA SÍDLIŠTI DUBINA HOŘEL BYT, NĚKOLIK LIDÍ BYLO PŘED PLAMENY ZACHRÁNĚNO
  • DO KARVINÉ SE VRACÍ NHL GLOBAL FAN TOUR PRO VŠECHNY HOKEJOVÉ FANOUŠKY
  • KRAJ INVESTUJE DO PROMĚNY INTERNÁTU V OSTRAVĚ-ZÁBŘEHU
  • V OSTRAVĚ-PORUBĚ ZAČALO RAJONOVÉ ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACÍ
  • PORUBSKÝ DEN BEZPEČÍ PŘILÁKAL DAVY LIDÍ, K VIDĚNÍ BYLY UKÁZKY SLOŽEK IZS
  • SŠ HOTELNICTVÍ A SLUŽEB V OPAVĚ REKONSTRUUJE PROSTORY ZNIČENÉ POVODNÍ
  • STÁTNÍ ZÁMEK JANOVICE U RÝMAŘOVA OTEVŘE 30. 5. NOVOU PROHLÍDKOVOU TRASU
  • DOBROVOLNÍ HASIČI Z FRÝDKU VYHRÁLI KRAJSKOU SOUTĚŽ VE VYPROŠŤOVÁNÍ
  • FRÝDEK-MÍSTEK OPRAVÍ ČÁST TĚŠÍNSKÉ, SLEZSKÉ A TŘÍDY TGM. ŘIDIČE ČEKAJÍ UZAVÍRKY

Ve Frýdku-Místku se konal další ročník festivalu Cyklocestování

Celý MS kraj |  | Beskydský expres

V kině Vlast ve Frýdku-Místku se konal další ročník festivalu Cyklocestování. Lidé si mohli poslechnout řadu cestovatelských přednášek a inspirovat se k vlastním cestám.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Festival Cyklocestování se letos konal už poosmnácté. Každoročně jej navštíví nejen stovky cykloturistů, ale také lidí, kteří si rádi poslechnout vyprávění cestovatelů.

      Martin Stiller, pořadatel akce: “Tady se mohou všichni setkat pod jednou střechou, promítat si spoustu fotografií, účastnit se workshopů, vyzkoušet různá kola a další vybavení, diskutovat s cyklocestovateli a nechat se inspirovat. Celkově je to parádní rodinné a kamarádské setkání, které už tu probíhá mnoho let.”
      Petr Čermák, cestovatel: “S rodinou často cestujeme na kolech, je to vlastně náš rodinný styl. Každý rok vyrážíme na cesty do zahraničí a na festival Cyklocestování jsme přišli získat nové inspirace, kam bychom mohli vyrazit s celou rodinou. Máme projetou téměř celou Evropu – Švédsko, Finsko, Estonsko, Polsko, Německo, Rakousko – a mohli bychom pokračovat dál, například Rumunskem. Na přednáškách si člověk může vybrat destinaci, která mu nejvíce vyhovuje. Někomu se líbí Balkánské státy, kde je teplo a lidé jsou otevřenější, jiný zase preferuje osamocenější oblasti na severu. Ve výsledku nezáleží na tom, kde člověk na kole jezdí – ať už v Česku, nebo kdekoli v zahraničí. Hlavní je, aby si vybral místo, které mu vyhovuje a odpovídá jeho cestovatelskému stylu."
      Martin Stiller, pořadatel akce: “Festival Cyklocestování je dvoudenní a začíná vždy v pátek podvečer. Pátek je věnován besedám, které se obvykle netýkají cyklocestování. Letos například vystoupí bývalý velvyslanec ve Skandinávii Zdeněk Lyčka, který hodně cestuje na kajaku a projíždí evropské řeky od pramene až po deltu. Druhou páteční besedou bude moje přednáška o trekování po Réunionu, kdy jsme na těžko přešli ostrov ze severu na jih."

      Hlavní část programu festivalu se koná vždy v sobotu.

      Martin Stiller, pořadatel akce: “Mezi největší zajímavosti letošního ročníku patří herec Tomáš Hanák, který projel Kubu na kole, a také dvojice místních cyklocestovatelů Pavla Kurpila a Radka Zlého, kteří dlouho putovali na kole rovníkovou Afrikou. Cestování není jen pro velké dobrodruhy, kteří projíždějí Afriku, Ameriku nebo Austrálii. Je i pro obyčejné lidi, kteří třeba na kole ještě nikdy necestovali a hledají inspiraci. Program festivalu je velmi pestrý – zahrnuje cesty po Evropě, po světě, ale i po České republice. Jsou zde dlouhé výlety, krátké výlety i jednodenní trasy. Inspiraci tu může najít opravdu každý a postupně se stát zkušenějším cyklocestovatelem.”



      Nahlásit chybu


      K tématu

      Cyklotour Na kole dětem mistra světa Josefa Zimovčáka projela Českou republiku

      6. června 2024 18:29 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

      Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

      Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

      9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

      Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.


      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajskou soutěž ve vyprošťování

      Dobrovolní hasiči z Frýdku vyhráli krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěž prověřila celkem 17 týmů profesionálních i dobrovolných jednotek, které se utkaly v simulacích reálných scénářů nehod. Frýdecký tým předvedl nejlepší výkon právě mezi dobrovolnými jednotkami.

      Školáci soutěžili v netradičních disciplínách o finále Wolframu ve vojenském prostoru Libavá

      Včera 11:27 | Havířov | Libor Běčák

      V Havířově a Opavě odstartoval 8. ročník branně vědomostní soutěže Wolfram pro základní a střední školy Moravskoslezského kraje. Letos se do ní zapojilo rekordních 152 škol. Vítězové oblastních kol postoupí do zářijového finále ve vojenském prostoru Libavá.

      Městské koupaliště v Opavě prochází rekonstrukcí. Povodně poškodily přízemí památkově chráněné budovy

      7. května 2025 22:20 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Městské koupaliště v Opavě se připravuje na letní sezonu. Aktuálně prochází rekonstrukcí přízemí hlavní budovy, která je spolu s bazény vedena v seznamu kulturních památek a na které se podepsaly loňské zářijové povodně.

      Šoférka s přetíženým návěsem na dezolátních pneumatikách ohrožovala všechny okolo

      Včera 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policisté, kteří se v rámci tzv. Kamion teamu zaměřují na kontroly nákladních vozidel, zaznamenali v minulých dnech hned několik hříšníků. Křiklavým případem byla 30letá řidička soupravy s pískem, která neuhlídala hmotnost nákladu, nedodržela bezpečnostní přestávky a především hazardovala na značně poškozených pneumatikách.

      Největší hvězdy atletického světa přijedou do Ostravy. Zlatá tretra je velkým lákadlem i pro ně

      Atletický mítink Zlatá tretra bude opět světový. Účast totiž potvrdily největší hvězdy současné atletiky v technických disciplínách - oštěpař Níradž Čopra a létající muž Armand "Mondo" Duplantis, který nemá konkurenci ve skoku o tyči.

      Na sídlišti Dubina hořel byt, několik lidí bylo před plameny zachráněno, žena slezla 7 pater po hromosvodu

      7. května 2025 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Exploze předcházela požáru bytu na sídlišti Ostravě-Dubina. Několik lidí bylo z domu evakuováno. Jedna žena se přímo z hořícího bytu zachránila slezením po hromosvodu. O zraněné se postarali zdravotníci záchranné služby. Potvrzenou obětí je pes.

      Aktivita klíšťat je na vrcholu, lékaři doporučují očkování

      Aktivita klíšťat je podle měření výskytu na vrcholu. A Krajská hygienická stanice eviduje první případy nemocných boreliózou i klíšťovou encefalitidou. Na očkování však stále není pozdě.

      Obchvat kolem Karviné chce zamezit nehodovosti a instaluje bezpečnostní reflexní prvky

      6. května 2025 16:04 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

      Na obchvatu kolem Karviné přibudou nové bezpečnostní prvky, které zamezí dalším nehodám. Na křižovatce mezi obchvatem a Třídou 17. listopadu se totiž od jejího otevření stalo již dvanáct nehod.

      V Porubě se mění druhy ptáků. Květen je ideálním obdobím pro jejich pozorování

      S příchodem jara ožila příroda a s ní i ptačí svět. V Ostravě-Porubě nyní můžeme pozorovat, jak čerstvě narozená mláďata, tak dospělé jedince, kteří se je snaží krmit a chránit.

      Mezi Rychvaldem a Bohumínem se staví nový rondel, řidiče čekají objížďky

      7. května 2025 12:12 | Rychvald | Libor Běčák | Rychvaldský miniexpres

      V pondělí 5. května odstartovala druhá etapa rekonstrukce silnice II/471 v úseku Rychvald – Bohumín Záblatí. Klíčovou změnou je přeměna stávající nevyhovující křižovatky Rozcestí na moderní okružní křižovatku. Hotovo by mělo být předběžně v říjnu letošního roku.

      Šoférka s přetíženým návěsem na dezolátních pneumatikách ohrožovala všechny okolo

      Včera 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policisté, kteří se v rámci tzv. Kamion teamu zaměřují na kontroly nákladních vozidel, zaznamenali v minulých dnech hned několik hříšníků. Křiklavým případem byla 30letá řidička soupravy s pískem, která neuhlídala hmotnost nákladu, nedodržela bezpečnostní přestávky a především hazardovala na značně poškozených pneumatikách.

      Z kravína knihovna. Hospodářský dvůr v Hukvaldech se mění v centrum obce

      Někdejší hospodářský dvůr v centru Hukvald získává nové využití. Z bývalého kravína vznikla knihovna a prostor pro komunitní akce. Nová budoucnost čeká také na bývalý teletník a sýpku.

      Žáci uměleckých škol soutěžili ve hře na akordeon

      7. května 2025 20:22 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

      Základní umělecká škola v centru Ostravy pořádala velmi zajímavou mezinárodní soutěž. Tentokrát změřili své umění žáci, kteří se učí hrát na akordeon.

      Zdravotní společnosti se prezentovaly na Dni pro zaměstnavatele

      7. května 2025 20:20 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

      Do Střední zdravotnické školy a VOŠ zdravotnické přijeli zástupci 22 organizací, aby nabídli studentům obou škol práci. A nutno dodat, že den pro zaměstnavatele měl velký ohlas.

      Umělá inteligence může pomáhat i v sociálních službách

      7. května 2025 20:16 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

      Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociálně právní v Ostravě pořádá každý školní rok mezinárodní odbornou konferenci na konkrétní téma. Tentokrát padla volba na využití umělé inteligence v sociálních službách.

      Stavební firmy v kraji se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků

      Nedostatek pracovníků ve stavebnictví – to bylo hlavní téma setkání úspěšných stavebních firem z našeho kraje. Řešení tohoto problému stavební šéfové konzultovali s náměstkem hejtmana MS kraje pro investice Michalem Kokoškem.

      Ve Frýdku-Místku se konal další ročník festivalu Cyklocestování
      Vydáno 1. března 2025 11:44, Celý MS kraj, Libor Běčák
      V kině Vlast ve Frýdku-Místku se konal další ročník festivalu Cyklocestování. Lidé si mohli poslechnout řadu cestovatelských přednášek a inspirovat se k vlastním cestám.

      Festival Cyklocestování se letos konal už poosmnácté. Každoročně jej navštíví nejen stovky cykloturistů, ale také lidí, kteří si rádi poslechnout vyprávění cestovatelů.

      Martin Stiller, pořadatel akce: “Tady se mohou všichni setkat pod jednou střechou, promítat si spoustu fotografií, účastnit se workshopů, vyzkoušet různá kola a další vybavení, diskutovat s cyklocestovateli a nechat se inspirovat. Celkově je to parádní rodinné a kamarádské setkání, které už tu probíhá mnoho let.”
      Petr Čermák, cestovatel: “S rodinou často cestujeme na kolech, je to vlastně náš rodinný styl. Každý rok vyrážíme na cesty do zahraničí a na festival Cyklocestování jsme přišli získat nové inspirace, kam bychom mohli vyrazit s celou rodinou. Máme projetou téměř celou Evropu – Švédsko, Finsko, Estonsko, Polsko, Německo, Rakousko – a mohli bychom pokračovat dál, například Rumunskem. Na přednáškách si člověk může vybrat destinaci, která mu nejvíce vyhovuje. Někomu se líbí Balkánské státy, kde je teplo a lidé jsou otevřenější, jiný zase preferuje osamocenější oblasti na severu. Ve výsledku nezáleží na tom, kde člověk na kole jezdí – ať už v Česku, nebo kdekoli v zahraničí. Hlavní je, aby si vybral místo, které mu vyhovuje a odpovídá jeho cestovatelskému stylu."
      Martin Stiller, pořadatel akce: “Festival Cyklocestování je dvoudenní a začíná vždy v pátek podvečer. Pátek je věnován besedám, které se obvykle netýkají cyklocestování. Letos například vystoupí bývalý velvyslanec ve Skandinávii Zdeněk Lyčka, který hodně cestuje na kajaku a projíždí evropské řeky od pramene až po deltu. Druhou páteční besedou bude moje přednáška o trekování po Réunionu, kdy jsme na těžko přešli ostrov ze severu na jih."

      Hlavní část programu festivalu se koná vždy v sobotu.

      Martin Stiller, pořadatel akce: “Mezi největší zajímavosti letošního ročníku patří herec Tomáš Hanák, který projel Kubu na kole, a také dvojice místních cyklocestovatelů Pavla Kurpila a Radka Zlého, kteří dlouho putovali na kole rovníkovou Afrikou. Cestování není jen pro velké dobrodruhy, kteří projíždějí Afriku, Ameriku nebo Austrálii. Je i pro obyčejné lidi, kteří třeba na kole ještě nikdy necestovali a hledají inspiraci. Program festivalu je velmi pestrý – zahrnuje cesty po Evropě, po světě, ale i po České republice. Jsou zde dlouhé výlety, krátké výlety i jednodenní trasy. Inspiraci tu může najít opravdu každý a postupně se stát zkušenějším cyklocestovatelem.”



      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000047534/ve-frydkumistku-se-konal-dalsi-rocnik-festivalu-cyklocestovani