Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žhář zakládal požáry na Bruntálsku, hledá ho policie

Celý MS kraj |

V neděli nestíhali hasiči na Bruntálsku přejíždět od požáru k požáru. Někdo totiž oheň postupně záměrně zapaloval. Případem se zabývá policie, která se nyní obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po možném žháři.

Policisté se zabývají případem pravděpodobně úmyslně založených požárů během několika hodin. V neděli od 16. hodiny až do pozdních nočních hodin totiž hasiči vyjížděli na Bruntálsku k jednomu požáru lesních porostů za druhým. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Vznikaly v lokalitách Roudno, Volárna, Karlovec, Nová Pláň, Valšov, Dvorce Křišťanovice a Lomnice, a dále Čabová v Olomouckém kraji. Dnes probíhá ohledání míst za přítomnosti specialistů i techniky. Bruntálští policisté požáry prověřují pro trestný čin poškození cizí věci."
Adam Fojtík, mluvčí HZS MSK: "K požárům bylo povoláno 12 hasičských jednotek, z toho jedna profesionální z centrální hasičské stanice Bruntál a 11 dobrovolných (Andělská Hora, Bruntál, Břidličná, Dolní Moravice, Dvorce, Horní Benešov, Leskovec nad Moravicí, Lomnice, Malá Morávka, Světlá Hora a Vrbno pod Pradědem)."

Policisté už včera večer rozjeli rozsáhlou pátrací akci. V nejvíce zasažené lokalitě zastavovali projíždějící auta a kontrolovali jejich posádky. V místech se podle svědků pohyboval také policejní vrtulník. Ten používá termovizi a tak může hledanou osobu v lesním terénu najít. Bohužel neúspěšně. Nyní se proto policisté obrátili s žádostí o pomoc na veřejnost.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "V této souvislosti se policisté obrací na širokou veřejnost se žádostí o poskytnutí informací. Páteřní komunikací v oblasti požárů je silnice č. 1/45, samotná požářiště se pak nacházejí poblíž místních cest v lesích. O informace žádáme všechny osoby, které se v lokalitách a na periferii lesních cest pohybovaly, včetně turistů, osob venčících psy, myslivce... Pokud má vozidlo palubní kameru, poprosíme o záběry. Uvítáme jakékoliv poznatky o pohybu vozidel či osob v místech, rovněž tak poznatky k samotným požárům."
Adam Fojtík, mluvčí HZS MSK: "Díky včasnému zásahu hasičských jednotek nedošlo ani v jednom z případů k delšímu nekontrolovatelnému šíření požáru a všechny byly lokalizovány v řádech desítek minut, následná likvidace nepřesáhla dvě hodiny. Požáry se naštěstí obešly bez zranění zasahujících hasičů."

V případě, že jste někoho podezřelého v místech, kde hořelo viděli, dejte policistům vědět. Ať už telefonicky na tísňové lince 158 nebo osobně na kterékoliv policejní služebně.

Nahlásit chybu


K tématu

Rozsáhlý požár v Bruntále, plameny pohltily areál Marburgu, vyhlášen třetí stupeň poplachu

24. prosince 2024 8:50 | Bruntál | Redakce

Hasiči zasahují u rozsáhlého požáru průmyslového areálu Marburg v Bruntále. Do akce bylo nasazeno 28 jednotek s 36 vozidly. Hoří uskladněné plastové piliny, střecha objektu se již propadla. Zásah je komplikovaný, na místě monitorují šíření zplodin chemické laboratoře. Několik hasičů bylo zraněno. Škoda jde do desítek milionů korun.

20 evakuovaných, 6 zraněných. Ve Frýdku-Místku kompletně shořel byt

29. prosince 2024 18:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v neděli odpoledne u velkého požáru bytu ve Frýdku-Místku. 20 lidí bylo evakuováno a 6 museli ošetřit záchranáři. Okolnosti požáru jsou v šetření.

Hasiči v Bruntále rozebírají konstrukce požářiště a hledají skrytá ohniska

25. prosince 2024 10:48 | Bruntál | Jiří Cileček

Náročný zásah u požáru v Bruntálu pro hasiče postupně končil ve čtvrtek. Na místě už zůstala jen jednotka, která dohlíží na požářiště. Škoda přesáhla 50 milionů. Podrobnosti v aktualizovaném článku.


Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

Dnes 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Led na vozovce komplikoval dopravu na Opavsku, policie řešila několik nehod

Včera 16:52 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Namrzlá vozovka komplikovala v uplynulých dnech dopravu na Opavsku. Policisté řešili hned několik nehod, z nichž některé skončily vážným zraněním. V jednom případě byl na přechodu pro chodce zraněn senior, další nehoda se stala u Kravař.

Karvinou obsadili judisté a excelovali místní sportovci, kteří za město získali sedm medailí

Včera 13:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Z hořící budovy na Opavsku museli hasiči vynést dvě tlakové lahve a ochladit je

12. prosince 2025 12:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hořela hospodářská budova na Opavsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči museli vynést a ochlazovat dvě tlakové lahve. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Filmový klub v Karviné rozšiřuje náhled na svět, založili jej manželé se stejným zájmem

Včera 13:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Filmový klub v Karviné za dobu své existence prošel změnami, které sae týkaly jeh umístění, ale také například celkové koncepce. Jedno ale stále trvá - snaží se vychovávat veřejnost k filmové kultuře a vzdělávat prostřednictvím kinematografie.

Centrum Nového Jičína je pod zvýšeným dohledem

12. prosince 2025 11:24 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Městská policie během adventních trhů více dohlíží na bezpečnost návštěvníků novojičínského centra. Upozorňuje, aby si lidé hlídali mobily a peněženky, a také kontroluje auta na parkovištích.

Řídil i přes zákaz řízení a vydával se za příbuzného. Kontroly nákladních aut odhalily několik prohřešků

12. prosince 2025 10:01 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Zákaz řízení, přetížené vozidlo nebo jízda bez přestávky. Moravskoslezský KAMION - TEAM řešil různá porušení zákona. V jednom případě kamioňák jezdil se zákazem řízení. Při kontrole uvedl údaje příbuzného.

Město ví, jak bude s více než miliardou v roce 2026 hospodařit

12. prosince 2025 13:33 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město má rozpočet na rok 2026. Hospodařit bude s částkou 1,2 miliardy korun. Mezi největší investice patří vybudování chodníku a vodovodu v Žilině a dokončení rekonstrukce bazénu.

Poruba pečuje o stromy a zeleň také v zimním období. Zaměřuje se na ořezy

11. prosince 2025 17:19 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba nepřestává pečovat o stromy a zeleň také v podzimním a zimním období. Takzvaný vegetační klid využívá především k bezpečnostním a zdravotním ořezům stromů a k odstraňování parazitujícího jmelí.

Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

Dnes 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Kriminálka vyšetřuje partnerský incident v Třanovicích, žena v nemocnici zemřela

11. prosince 2025 13:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.

Okrádal hokejisty během tréninku. Recidivista nakradl věci za 130 tisíc korun

11. prosince 2025 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.

Praskla mu pneumatika a na silnici vypadlo naložené dřevo. Zranili se tři lidé, jeden zemřel

11. prosince 2025 11:15 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Náklaďák převážel dřevo a praskla mu pneumatika. Narazil do vedlejšího auta a jeho náklad zasypal dálnici D56 u sjezdu na Paskov. Do kulatiny narazila další auta. Celkem se zranili čtyři lidé. Jeden ze zraněných nakonec zemřel v nemocnici. Policie zjistila, že bylo nákladní auto přetížené o přibližně 13 tun.

Turistka se zranila v Beskydech. Na pomoc byl vyslán vrtulník

11. prosince 2025 10:12 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Žena si poranila kotník na horách. Do nepřístupného místa na hřeben Smrku byl vyslán vrtulník. Letečtí záchranáři společně s horskou službou ženu úspěšně našli. Turistka byla zachráněna pomocí palubního jeřábu vrtulníku a předána do nemocniční péče.

Řidička v Ostravě nedala při odbočování přednost policistům, zranilo se pět lidí

10. prosince 2025 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S největší pravděpodobností nepozornost při odbočovacím manévru stála za kolizí dvou osobních vozidel, ke které došlo v ve středu odpoledne na Bohumínské ulici v Ostravě. Řidička tam zkřížila cestu protijedoucím policistům.

Žhář zakládal požáry na Bruntálsku, hledá ho policie
Vydáno 3. března 2025 12:11, Celý MS kraj, Jiří Cileček
V neděli nestíhali hasiči na Bruntálsku přejíždět od požáru k požáru. Někdo totiž oheň postupně záměrně zapaloval. Případem se zabývá policie, která se nyní obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po možném žháři.

zásahy u požárů na Bruntálsku; foto: HZS MSK

Policisté se zabývají případem pravděpodobně úmyslně založených požárů během několika hodin. V neděli od 16. hodiny až do pozdních nočních hodin totiž hasiči vyjížděli na Bruntálsku k jednomu požáru lesních porostů za druhým. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Vznikaly v lokalitách Roudno, Volárna, Karlovec, Nová Pláň, Valšov, Dvorce Křišťanovice a Lomnice, a dále Čabová v Olomouckém kraji. Dnes probíhá ohledání míst za přítomnosti specialistů i techniky. Bruntálští policisté požáry prověřují pro trestný čin poškození cizí věci."
Adam Fojtík, mluvčí HZS MSK: "K požárům bylo povoláno 12 hasičských jednotek, z toho jedna profesionální z centrální hasičské stanice Bruntál a 11 dobrovolných (Andělská Hora, Bruntál, Břidličná, Dolní Moravice, Dvorce, Horní Benešov, Leskovec nad Moravicí, Lomnice, Malá Morávka, Světlá Hora a Vrbno pod Pradědem)."

Policisté už včera večer rozjeli rozsáhlou pátrací akci. V nejvíce zasažené lokalitě zastavovali projíždějící auta a kontrolovali jejich posádky. V místech se podle svědků pohyboval také policejní vrtulník. Ten používá termovizi a tak může hledanou osobu v lesním terénu najít. Bohužel neúspěšně. Nyní se proto policisté obrátili s žádostí o pomoc na veřejnost.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "V této souvislosti se policisté obrací na širokou veřejnost se žádostí o poskytnutí informací. Páteřní komunikací v oblasti požárů je silnice č. 1/45, samotná požářiště se pak nacházejí poblíž místních cest v lesích. O informace žádáme všechny osoby, které se v lokalitách a na periferii lesních cest pohybovaly, včetně turistů, osob venčících psy, myslivce... Pokud má vozidlo palubní kameru, poprosíme o záběry. Uvítáme jakékoliv poznatky o pohybu vozidel či osob v místech, rovněž tak poznatky k samotným požárům."
Adam Fojtík, mluvčí HZS MSK: "Díky včasnému zásahu hasičských jednotek nedošlo ani v jednom z případů k delšímu nekontrolovatelnému šíření požáru a všechny byly lokalizovány v řádech desítek minut, následná likvidace nepřesáhla dvě hodiny. Požáry se naštěstí obešly bez zranění zasahujících hasičů."

V případě, že jste někoho podezřelého v místech, kde hořelo viděli, dejte policistům vědět. Ať už telefonicky na tísňové lince 158 nebo osobně na kterékoliv policejní služebně.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000047551/zhar-zakladal-pozary-na-bruntalsku-hleda-ho-policie