Jednotlivé evropské státy necharakterizuje pouze jazyk nebo prostředí, ale jsou to i hry. Jedna z nejoblíbenějších her Italů může Čechovi s trochou nadsázky připomínat mlácení obilí. V Itálii si ale drží jednu z nejvyšších příček na sportovním žebříčku.
Gabriele Sembenini, vedoucí italské skupiny: "Ta hra se jmenuje Scianco. Jsou dva týmy. Ta hra je podobná baseballu. Jeden tým je v obraně, druhý v útoku. S pomocí dřevěné hůlky hráč bouchá do menšího dřívka. Principem je, odrazit tou velkou hůlkou tu malou, aby doletěla co nejdál. Druhé družstvo v tom má zabránit tím, že malé dřívko chytne. Hlavním smyslem je, dostat to malé dřívko co nejdál."
Tradiční i netradiční hry předváděli všichni účastníci 7. ročníku eurocampu. Ten je každoročně na jiné téma, vždy má ale stejnou myšlenku. Odbourat jazykové a jiné bariéry.
Marta Michaláková, organizátorka multikulturního setkání: "Sport utužuje přátelství a nejlépe se buduje taková nějaká spolupráce, takže i proto mě napadl ten projekt Evropa, prostor pro život a pro hry. A myslím, že jsem vybrala dobře, protože se tento projekt všem účastníkům líbí. Možná je to i věkovou strukturou, že jsou tady trochu starší ti studenti. Je to také lepší jazykovou vybaveností."
Tamara Černá, účastnice eurocampu: "To už je asi můj pátý eurocamp. A můžu říct, že je to jeden z nejlepších eurocampů, protože se tady sešly skupiny lidí, kteří se chtějí bavit, seznámit s ostatními národy. Takže já to vidím velmi pozitivně."
Itsaso Flórez, účastnice eurocampu ze Španělska: "Tento eurocamp se mi strašně líbí. Hlavně proto, že je tady taková kulturní směs. Můžeme poznat tradice z jiných zemí. Hrozně se mi taky líbí i to, že tady není pouze hřiště na fotbal nebo basket. Ale že se tady hraje i tenis, volejbal a další hry. Co mám zkušenosti s tábory, tak se hrálo vždy jen něco. Fotbal nebo basketball."
Anna Capasso, účastnice eurocampu z Itálie: "Tenhle eurocamp je výborný. Pořád máme nějaké aktivity, hrajeme hry a celkově mě to tady strašně baví. Je to prostě úžasné."
Skoro šedesát účastníků se letos ubytovalo na Bílé Mezivodí. Mezi přítomnými byli Belgičané, Angličané, Švédi, Italové, Španělé, Němci a samozřejmě Češi. Každá národnost měla jedno dopoledne na ukázku svých her.
Marta Michaláková, organizátorka multikulturního setkání: "Česko tady představilo nohejbal. Belgie měla hry, které byly založeny na dravých loktech a prosadit se ve společnosti, prosadit se v tom kolektivu. Angličané, určitě nejzajímavější byl kriket. Švédové pro nás připravili turnaj ve florbale."