Reklama

Průmyslové podniky v kraji chtějí přilákat školáky

Spousta průmyslových firem v našem kraji řeší nedostatek kvalifikovaných odborníků technických oborů. Řešením je pracovat s možnými budoucími pracovníky už od školních let a právě tomu by měl posloužit projekt Game4industry. Žáci a studenti díky němu získají o technických oborech lepší přehled.

Reklama

Málokterý žák má na konci povinné školní docházky jasno, čím by se chtěl v budoucnu živit. V Moravskoslezském kraji je bohatá tradice technických oborů, ale bohužel se na ně v minulých letech mládež příliš nehrnula a dnes už začínají mnohé podniky pociťovat nedostatek lidí. Jedním z projektů, který by měl žáky k technice vrátit je Game4industry.

Petr Kazík, jednatel společnosti AHRA: “Chceme na školách založit personální agentury, kdy ty děti dostanou z fabriky tip na 4, 5 pracovních pozic, které popíší a pak budou hledat na školách vhodné kandidáty na tyto profese mezi svými spolužáky.”

Byly vytipovány základní a střední školy z Ostravy, Bohumína, Frýdku-Místku a Kopřivnice, které naváží úzký kontakt se třemi firmami. Bonatransem, Mobisem a Tatrou Kopřivnice.

Martin Bednarz, generální ředitel Tatry Kopřivnice: “Jsem pyšný na to, že ten projekt vznikl v našem týmu v kopřivnické Tatře a o to více si toho vážím, že se toho chopily další firmy v regionu.”

Luděk Žídek, žák ZŠ Kopřivnice: “Tím, že jsem z Kopřivnice jsem opravdu uvažoval, že ano, že zkusím do té Tatry nastoupit.”

Projekt bude ukončen v červnu, kdy bude vybrána nejlepší personální agentura. Kolik spolužáků skutečně nadchne pro techniku, ale bude jasné až při vyplňování přihlášek k dalšímu studiu.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 21.06. 1:38
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu