Novojičínské Pivobraní trhalo rekordy

Pivobraní na novojičínském náměstí trhalo rekordy, a to nejen teplotní. 4. ročník festivalu zlatavého moku přilákal 13 tisíc návštěvníků, kteří společně zkonzumovali přes 100 hl piva. Součástí akce byl doprovodný a kulturní program a nechyběly ani populární pivní soutěže.

Reklama

Tropické teploty, které provázely letošní novojičínské Pivobraní, zvládali lidé díky nabídce více než 100 druhů piv. Kromě toho se mohli chladit v umělém dešti, který v pravidelných vlnách spouštěl kropicí vůz technických služeb.

“I přesto horko si myslím, že je dost návštěvníků. Myslím si, že pivovary čepují okolo sta druhů piv a máme tady dvacet pět pivovarů,” uvedla Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků.

“Piv je tu z celého regionu strašně moc,” pochvaloval si nabídku jeden z návštěvníků Pivobraní.

“Už jsem ochutnala, myslím, že to byla třináctka, trochu to cítím v tom horku v hlavě, ale bylo výborné,” přiznala se jedna z žen.

“Piva chutnají, ale nestihl jsem ještě všechny ochutnat,” dodal další konzument.

Většina piv pocházela z minipivovarů Moravskoslezska, čtyři byly od zahraničních partnerů z z Belgie, Německa, Polska a Slovenska, kteří v Novém Jičíně prezentovali také své turistické atraktivity.

“Je tu velmi mnoho návštěvníků a jsme velmi překvapeni, že město Nový Jičín umí udělat takovou velkou akci,” sdělila Mária Jagnešáková, ředitelka Oravského muzea (SR).

“Samotný fakt, že se tu vracíme a jsme tady už po čtvrté, svědčí o tom, že je nám tady velmi dobře,” míní Dorota Kosinská, Úřad města Zabrze (Polsko).

“Pivobraní je o tom, aby lidé hlavně ochutnali dobré pivo, dobré jídlo, aby byla pohoda, klid a aby se dobře bavili,” uzavřela Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků.

Čtvrtý ročník Pivobraní překonal ten loňský zhruba o 3 tisíce návštěvníků a 8 tisíc vypitých piv.
Česká pojišťovna a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Dřevo HŽV s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Fast workers s.r.o.
Nový Jičín
od 15 500 Kč do 17 500 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu