Reklama

Novojičínští školáci se učili vyrábět komiks

Neobvyklou hodinu českého jazyka zažily děti z některých novojičínských základních škol. Své schopnosti pro práci s textem si prověřily na komiksovém workshopu. Naučily se vytvořit scénář komiksu a také vymýšlely vtipnou pointu do závěrečné bubliny

Reklama

Komiks je nazýván devátým uměním. Jaká je historie komiksu, jeho principy a postupy tvorby, to se teď naučily děti v rámci workshopu, který v Novém Jičíně pořádala městská knihovna.

“To podstatné, co oni mají dělat, je to, že ten komiks vytváří nebo dotváří. Já jsem komiksový scénárista, takže moc se nekreslí, není to o té výtvarné části, ale spíš o tom vymýšlení, o těch příbězích, které do toho mají vtisknout,” vysvětlil Daniel Vydra, komiksový scénárista.

“Myslela jsem si, že je to lehčí, ale je to docela dost práce a všechny nás to bavilo,” uvedla jedna z účastnic workshopu. ”Některé příběhy bylo těžké vymyslet a některé lehké a bylo to zajímavé, určitě jsme se něco naučili,” přidala se další. “Moc mě to bavilo, protože se mi líbil ten nápad, že si můžeme vyzkoušet, jaké je to být komiksový autor,” svěřil se jejich spolužák.

“Jde tam hodně o tu zkratku, jako vyjádřit to všechno jako tou zkratkou tak, aby to všechno bylo údernější,” dodal Daniel Vydra, komiksový scénárista.

“Je to obrovské zpestření výuky českého jazyka a bylo to prostě fantastické. Myslím si, že i děti to hrozně moc bavilo a mohly projevit svou kreativitu,” uzavřela Petra Běhalová, učitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.

Kromě toho byl komiksový workshop i tréninkem týmové práce a trpělivosti - tedy čekání na spásnou vtipnou myšlenku.
PAMET, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

HEINZ FOOD a.s.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu