Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U mateřské školy v NJ bude nový přechod

Nový Jičín |

Místní část Nového Jičína Bludovice protíná hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Ke zpomalení dopravy a bezpečnějšímu přecházení komunikace teď přispěje nový přechod pro chodce. Důležité je také to, že vznikne v blízkosti mateřské školy, která u cesty stojí.

Jedno auto za druhým a běžně překročená rychlost. Tatko vypadá provoz před mateřskou školou v Bludovicích, místní části Nového Jičína, kterými prochází hlavní spojka mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Už brzy by se ale situace měla změnit.

“Město Nový Jičín zareagovalo na požadavky občanů a už na jaře se začne stavět v Bludovicích v blízkosti mateřské školy nový přechod pro chodce,” potvrdila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Mateřská škola se přecházení silnice většinou vyhýbá, ale jsou situace, ve kterých to nejde.

“Když se potřebujeme například dostat autobusem do Nového Jičína nebo někam, tak potřebujeme přejít na zastávku, potřebujeme tu cestu přejít na nějakém bezpečném místě,” uvedla Iva Brandejsová, majitelka MŠ Bludovice.

Přechod je podle Ivy Brandejsové, která je také členkou osadního výboru Bludovic, důležitý nejen pro školku, ale hlavně pro všechny obyvatele obce.

“Takže jsme hrozně rádi, že městu se nakonec podařilo po dlouhých letech boje s ŘSD ten přechod prosadit, aby se vybudoval,” sdělila Iva Brandejsová.

Nový přechod bude splňovat všechna bezpečnostní kritéria. Aby město vyhovělo dopravním normám, musí být silnice v místě přecházení navíc zúžena. Zároveň bude opraven navazující chodník a tam, kde chybí, bude dostavěn. Vstup na přechod bude krýt zábradlí.

“Od tohoto projektu si slibujeme, že dojde jednak k bezpečnějšímu přecházení přes hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím a možná také i ke zpomalení dopravy,” uzavřela tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Tato investiční akce přijde radnice na 780 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Nošovice se v rámci oslav Dne dětí opět rozloučily s páťáky a přivítaly budoucí prvňáčky

5. června 2025 9:30 | Nošovice | Michal Slonina

Z okolí nošovického hřiště se v pátek nesla hudba, dětský smích a potlesk rodičů. Žáci Základní školy a Mateřské školy Nošovice si pro ně připravili v rámci oslavy Dne dětí taneční, divadelní i gymnastická vystoupení. Děti naopak čekaly atrakce a zábavné soutěže.

Slezskoostravská MŠ Jaklovecká se proměnila v Pevnost Boyard, Zahradní slavnost zpestřilo i pasování školáků

1. července 2025 16:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Mateřská škola Jaklovecká se před letními prázdninami proměnila v legendární Pevnost Boyard. Děti i jejich rodiče čekala dobrodružná hra plná složitých úkolů a sbírání indicií a nechyběl dokonce ani tajemný otec Fura. Zahradní slavností se školka zároveň rozloučila se školáky.

Děti z Mateřské školy Bohumínská si vychovaly motýly, staraly se o ně 14 dní a teď je vypustily

26. června 2025 9:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Děti z Mateřské školy Bohumínská dostaly jedinečnou příležitost vychovat si vlastní motýly, a to rovnou od housenky. Staraly se o ně čtrnáct dní. V minulém týdnu mohly společně krásně zbarvené babočky bodlákové vypustit do přírody.


Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

Dnes 10:26 | Havířov | Anna Břenková

Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí. Ta umí bezkontaktně snímat životní funkce pacientů na lůžku. Novinka ulehčí práci zdravotníkům a může zachránit lidské životy.

Poblíž radnice Ostravy-Jihu měří stanice Zdravotního ústavu kvalitu ovzduší

Dnes 9:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě dlouhodobě kontroluje kvalitu ovzduší. Měřící stanice jsou rozmístěny na různých místech ve městě a od začátku roku jedna z nich funguje také v obvodě Jih. Přesunuta byla z Poruby, kde už splnila svůj účel při vyhodnocování dopadů prodloužené Rudné.

Příběh Šimonka přiměl soupeřit hasiče a policisty

Dnes 10:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Benefiční akce Krok za Šimonka má za sebou pátý ročník. Na podporu nemocného chlapce se na novojičínských Skalkách sešli běžci, rodiny s dětmi, ale třeba i hasiči, policisté nebo zdravotníci.

Nové veřejné hřiště s mořskými motivy vzniklo na MŠ Mjr. Nováka

Dnes 11:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Díky participativnímu rozpočtu mají děti z Ostravy-Jihu opět další prostor, kde trávit volný čas. V zahradě MŠ Mjr. Nováka v Hrabůvce se otevřelo veřejnosti nové hřiště s názvem Moře na Jihu pro všechny.

Havířovští školáci zažili virtuální let do vesmíru

Dnes 10:22 | Havířov | Bára Kelnerová

Žáci základních škol se prostřednictvím moderních technologií vydali na simulovanou cestu do vesmíru. Unikátní vzdělávací projekt jim přiblížil práci astronautů, vesmírné mise i pohled na měsíc.

IT Girls podporuje dívky v oboru informačních technologií

Včera 22:33 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

MS kraj pořádal v Ostravě akci IT Girls. Ta byla zaměřena ji na podporu a inspiraci dívek ze základních škol v našem regionu ke studiu a kariéře v oblasti informačních technologií.

Nová kampaň Českého červeného kříže chce usnadnit darování krve

Historicky poprvé se v prostorách Oblastního spolku Českého červeného kříže Ostrava uskutečnil mobilní odběr krve. Cílem bylo usnadnit lidem darování a získat nové dobrovolníky. Do odběrů se zapojili zkušení dárci i úplní nováčci.

V centru Havířova lidé "maturují" u nových parkovacích automatů

Včera 16:18 | Havířov | Libor Běčák

U dvou nových parkovacích automatů na centrálním parkovišti v Havířově vznikají fronty řidičů, kteří chtějí lístek k bezplatnému nebo placenému stání. Plocha, která patří společnosti provozující OC Elan, je totiž od pondělka nově zpoplatněná.

V třebovické Orlovně se znovu začíná hrát. Nejen fotbal či stolní tenis, ale i divadlo

Včera 18:28 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Orlovna v Ostravě-Třebovicích znovu začíná sloužit veřejnosti. Skončila několikaletá rekonstrukce a tak je možné prostory opět využívat pro sportování i další aktivity místní komunity. V minulosti v ní například fungovalo ochotnické divadlo.

V novém areálu ve Frýdku-Místku se snoubí ledová plocha s plaveckým bazénem

Včera 9:42 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek získá novou ledovou plochu a plavecký bazén v jednom areálu. Radnice představila koncept projektu, který zrealizuje na městských pozemcích za stadionem TJ Slezan.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Pasování čtenářů se ve Fulneku zúčastnil i Komenský, čtenářský glejt si vysloužilo na 60 prvňáčků

Včera 20:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek má na šedesát nových čtenářů. Čtyři první třídy z obou základních škol se na konci května postupně vystřídaly v místní knihovně. Na čtenáře tu děti pasoval kromě vedení města také Jan Ámos Komenský společně s princeznou Terezkou.

Tým cyklistů z Butovické měřil síly v krajském kole

Včera 14:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Tým žáků ze Základní školy Butovická vyhrál okresní i oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Svou jízdu zručnosti a znalost dopravních předpisů a zdravovědy tak mohl zúročit i v krajské konkurenci.

Javorník oslavil své kulatiny festivalem v parku

Včera 13:12 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Soubor lidových písní a tanců Javorník a Javorníček slaví kulaté jubileum. Folklor a s ním spojené tradice z oblasti Novojičínska udržuje už 70 let. Výročí připomněl festival ve Smetanových sadech.

V Novém Jičíně vstoupily do Noci kostelů dvě farnosti

Včera 10:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

K Noci kostelů se letos v Novém Jičíně připojily dvě farnosti, katolická a evangelická. Lidem otevřely své modlitebny a připravily pro ně koncerty a další doprovodný program.

Straník zásobují vodou nádrže, vodojem se opravuje

Včera 7:41 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve Straníku začala oprava vodojemu, který zásobuje tuto místní část Nového Jičína pitnou vodou. Po dobu stavby zajistí lidem plynulé zásobování vodou instalace provizorních nádrží.

Za Šimonka zabojoval pátý ročník benefiční akce

30. května 2026 9:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Benefiční akce Krok za Šimonka má za sebou pátý ročník. Na podporu nemocného chlapce se na Skalkách sešli běžci, rodiny s dětmi, ale třeba i hasiči, policisté nebo zdravotníci.

U mateřské školy v NJ bude nový přechod
Vydáno 20. února 2017 12:42, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Místní část Nového Jičína Bludovice protíná hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Ke zpomalení dopravy a bezpečnějšímu přecházení komunikace teď přispěje nový přechod pro chodce. Důležité je také to, že vznikne v blízkosti mateřské školy, která u cesty stojí.

Jedno auto za druhým a běžně překročená rychlost. Tatko vypadá provoz před mateřskou školou v Bludovicích, místní části Nového Jičína, kterými prochází hlavní spojka mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Už brzy by se ale situace měla změnit.

“Město Nový Jičín zareagovalo na požadavky občanů a už na jaře se začne stavět v Bludovicích v blízkosti mateřské školy nový přechod pro chodce,” potvrdila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Mateřská škola se přecházení silnice většinou vyhýbá, ale jsou situace, ve kterých to nejde.

“Když se potřebujeme například dostat autobusem do Nového Jičína nebo někam, tak potřebujeme přejít na zastávku, potřebujeme tu cestu přejít na nějakém bezpečném místě,” uvedla Iva Brandejsová, majitelka MŠ Bludovice.

Přechod je podle Ivy Brandejsové, která je také členkou osadního výboru Bludovic, důležitý nejen pro školku, ale hlavně pro všechny obyvatele obce.

“Takže jsme hrozně rádi, že městu se nakonec podařilo po dlouhých letech boje s ŘSD ten přechod prosadit, aby se vybudoval,” sdělila Iva Brandejsová.

Nový přechod bude splňovat všechna bezpečnostní kritéria. Aby město vyhovělo dopravním normám, musí být silnice v místě přecházení navíc zúžena. Zároveň bude opraven navazující chodník a tam, kde chybí, bude dostavěn. Vstup na přechod bude krýt zábradlí.

“Od tohoto projektu si slibujeme, že dojde jednak k bezpečnějšímu přecházení přes hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím a možná také i ke zpomalení dopravy,” uzavřela tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Tato investiční akce přijde radnice na 780 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000007400/u-materske-skoly-v-nj-bude-novy-prechod