Za zdmi této novojičínské školy je celý týden slyšet angličtinu i mimo výukové hodiny tohoto jazyka. Probíhá zde setkání žáků z partnerských škol z Rumunska, Polska, Turecka, Švédska, Španělska a Francie. Do Nového Jičína je svedlo pokračování vzdělávacího projektu v rámci EU.
“Dohodli jsme se, že bychom rádi spojili ekologii s angličtinou a právě náš tříletý projekt se zaměřuje na jednotlivá témata ekologie, a tématem našeho setkání je právě voda a její biodiverzita,” popsala záměr projektu Alexandra Habdasová, učitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.
“Tento projekt je velmi dobrý, a je určen mnoha lidem z různých zemí. Nový Jičín je moc pěkné město, ani velké, ani malé, cítíme se tu dobře,” uvedl Mathieu Gautherot, učitel z francouzského Dijonu.
Děti prováděly pokusy s vodou, stavěly hmyzí hotel, a také si prohlídly Záchrannou stanici živočichů v Bartošovicích. Pobyt v Novém Jičíně byl už šestým vzájemným setkáním.
“Jsme rád, že si můžu pořádně procvičit angličtinu,” uvedl novojičínský školák. ”Nejzajímavější bylo pro mne asi to, že jsem se mohl podívat na různá místa, třeba minulý rok jsem byl v Rumunsku,” přidal se spolužák. “Jsem ze Španělska, je to dobrá příležitost navštívit jiné země a mluvit anglicky,” vyjádřil se jeden ze zahraničních žáků. “Já jsem z Rumunska a je fajn, že můžeme dělat různé pokusy v rámci projektu,” dodal další.
“Rádi bychom, aby si naše děti vyzkoušely, jaké je to poznat jinou kulturu, jaké je to hostit nějakého kamaráda, aby museli být denně v kontaktu s angličtinou a musíme zmínit i to, že se dostanou do cizích zemí,” uzavřela Alexandra Habdasová.
Poslední sedmá cesta dětí v rámci projektu Erasmus proběhne v červnu. Cílem bude Španělsko.