Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NJ výtvarníci čerpali zkušenosti v Německu

Výtvarníci novojičínské základní umělecké školy se zúčastnili workshopu v německém Ludwigsburgu. Týdenní pobyt pro ně byl novou zkušeností v oblasti práce s moderními výtvarnými technikami. Takováto příležitost mezinárodní konfrontace se jim naskytla vůbec poprvé.

Z výtvarného kempu Europe v německém Ludwigsburgu se před pár dny vrátilo deset žáků novojičínské Základní umělecké školy. V rámci workshopu sdíleli zkušenosti s mladými výtvarníky z Wellsu a domácího Ludwigsburgu, mezi kterými byly také děti uprchlíků.

“Nás oslovili přímo z Ludwigsburgu z výtvarné školy Labyrint, takže to byla velká radost e velká pocta, že jsme byli přizváni a byla to spolupráce, kterou dělalo město Ludwigsburg v rámci projektu Erasmus Plus,” uvedla Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín.

Zajímavou zkušeností byla pro děti tvorba grafiti, kdy z desetimetrového nápisu na plátně nakonec vzniklo molo pro módní přehlídku dalších výtvarných kreací - oděvů z papíru. A nebo

příprava blogu mapujícího pobyt, který vytvářeli s britskou mediální umělkyní Tracey Moberly.

“To jsme vlastně chodili po městě Ludwigsburg a sbírali různé fotografie, ze kterých jsme pak vytvořili takové velké vlajky a každá vlajka reprezentovala nějakou zemi, která se toho projektu účastnila,” popsala tvorbu blogu Kristýna Sosíková, žákyně ZUŠ Nový Jičín.

“Každý měl vlastně za úkol fotit fotky jedné nebo dvou barev a vypadalo to strašně dobře, když se z těch fotek, třeba z dopravních značek, protože jsou červené, tak se z toho udělala turecká vlajka,” upřesnil téma workshopu Samuel Freiberg, žák ZUŠ Nový Jičín.

Mezinárodní kemp byl pro děti přínosem z hlediska nových tvůrčích technik, a také zkušeností, že umění, i přes občasné jazykové bariéry, spojuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy