NJ výtvarníci čerpali zkušenosti v Německu

Výtvarníci novojičínské základní umělecké školy se zúčastnili workshopu v německém Ludwigsburgu. Týdenní pobyt pro ně byl novou zkušeností v oblasti práce s moderními výtvarnými technikami. Takováto příležitost mezinárodní konfrontace se jim naskytla vůbec poprvé.

Z výtvarného kempu Europe v německém Ludwigsburgu se před pár dny vrátilo deset žáků novojičínské Základní umělecké školy. V rámci workshopu sdíleli zkušenosti s mladými výtvarníky z Wellsu a domácího Ludwigsburgu, mezi kterými byly také děti uprchlíků.

“Nás oslovili přímo z Ludwigsburgu z výtvarné školy Labyrint, takže to byla velká radost e velká pocta, že jsme byli přizváni a byla to spolupráce, kterou dělalo město Ludwigsburg v rámci projektu Erasmus Plus,” uvedla Lada Poulová, učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nový Jičín.

Zajímavou zkušeností byla pro děti tvorba grafiti, kdy z desetimetrového nápisu na plátně nakonec vzniklo molo pro módní přehlídku dalších výtvarných kreací - oděvů z papíru. A nebo

příprava blogu mapujícího pobyt, který vytvářeli s britskou mediální umělkyní Tracey Moberly.

“To jsme vlastně chodili po městě Ludwigsburg a sbírali různé fotografie, ze kterých jsme pak vytvořili takové velké vlajky a každá vlajka reprezentovala nějakou zemi, která se toho projektu účastnila,” popsala tvorbu blogu Kristýna Sosíková, žákyně ZUŠ Nový Jičín.

“Každý měl vlastně za úkol fotit fotky jedné nebo dvou barev a vypadalo to strašně dobře, když se z těch fotek, třeba z dopravních značek, protože jsou červené, tak se z toho udělala turecká vlajka,” upřesnil téma workshopu Samuel Freiberg, žák ZUŠ Nový Jičín.

Mezinárodní kemp byl pro děti přínosem z hlediska nových tvůrčích technik, a také zkušeností, že umění, i přes občasné jazykové bariéry, spojuje.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 23.11. 0:37
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků