Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

“Fokus expres” rozjíždí novou sezonu kroužků

Středisko volného času Fokus rozjíždí zájmové kroužky pro nový školní rok. Děti, mládež i dospělí mohou vybírat z téměř 90 aktivit - pohybových, technických, hudebních a výtvarných. Přihlášky jsou k dispozici online na webu Fokusu.

Do nové sezóny vjíždí Středisko volného času Fokus symbolicky jako vlaková souprava nabírající pravidelné i nové cestující.

“Fokus expres se pomalu ale jistě rozjíždí. Letní táborová činnost je za námi a před námi je zájmová činnost kroužky. Pro letošní školní rok jsme si pro všechny připravili zhruba 90 zájmových útvarů,” uvedl Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín.

Kroužky začínají od 18. září. V případě volných kapacit se budou moci zájemci hlásit i během zahajovacích schůzek nebo v průběhu několika dalších týdnů.

“Sázíme na zkušenosti, ale zároveň se objevují i nové vlaštovky. Jednou z nich jsou deskové hry, které připravujeme jako zájmový útvar a uvidíme, zda o tento kroužek bude zájem či nikoliv,” sdělil ředitel Fokusu.

Novinkou je také fitness jóga pro dospělé a pro děti třeba aktivita “Vytvoř si svou počítačovou hru”.

“Velký zájem je o všechny kroužky, o taneční a sportovní, letos jede judo, aikido, florbal a pro děvčata sportovní gymnastika, ta byla plná okamžitě,” doplnil Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín.

Oblíbené jsou také výtvarné obory a keramika. Nabídkou chce Fokus uspokojí jak malé děti, mládež, dospělé tak i seniory.

“Nejmladší účastníky máme letos od dvou let, a to ve hrátkách pro rodiče s dětmi, ale většina kroužků je od tří let. A potom působíme do dospělosti až po seniory. Máme počítače pro seniory nebo posilovnu pro seniory, prostě chceme zapojit všechny generace,” řekl Pavel Sedlář.

V loňském roce zaujaly kroužky ve Fokusu zhruba 1100 účastníků, letos chtějí toto číslo ještě překonat.

“Takové příjemné zjištění, když jsme si v rámci porady dělali takovou drobnou statistiku, že vlastně ke včerejšímu dni jsme měli již o 300 dětí přihlášeno více než v loňském školním roce,” uzavřel Michal Podžorný.

Přestože před pár dny jedny prázdniny skončily, už příští měsíc čeká školáky podzimní volno. Na tento termín připravuje Fokus tábor Cestou spadaného listí v Rychalticích u Hukvald. Děti se ale také mohou těšit na Kouzelnou noc, Drakiádu a spoustu dalších aktivit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy