Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V domě s pečovatelskou službou v NJ hořelo

V Domě s pečovatelskou službou v Novém Jičíně hořelo. Oheň vypukl v jednom z bytů v přízemí. Muž, který v něm bydlí, se naštěstí probudil. Příčinu vzniku požáru hasiči vyšetřují. Zřejmě šlo o technickou závadu.

Hořet začalo v kuchyni přízemního bytu v domě s pečovatelskou službou asi půl hodiny po půlnoci. Muž, který zde bydlí, měl štěstí. Kouř ho včas probudil. Hasiči byli na místě do čtyř minut.

“Požár byl zlikvidován do patnácti minut od nahlášení. Jednotky provedly odvětrání těchto prostor a kontrolu všech bytů v domě s pečovatelskou službou,” uvedl Lukáš Janovský, vyšetřovatel požárů, ÚO HZS Nový Jičín.

Hasiči bezrpostředně informovali o požáru zástupce města, které je majitelem tohoto objektu se stovkou bytů. Na místo ještě v noci dorazila místostarostka Blanka Faluši.

“Obyvatelům, kromě toho, že byli vylekaní a měli dýchací potíže, se nic vážnějšího nestalo,” sdělila Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Muž, v jehož kuchyni hořet začalo, se nadýchal kouře, byl ošetřen v nemocnici a nad ránem propuštěn domů. Jednou z možností, proč začalo hořet, je technická závada na varné konvici.

“Příčina požáru je v šetření, namístě byla odhadnuta škoda přibližně 100 tisíc korun, která bude dále upřesněn,” dodal vyšetřovatel hasičů.

Oheň zasáhl tento byt, žárem v části budovy popraskalo vodovodní potrubí a zatopeny byly některé sklepy.

“Takže já si myslím, že ta škoda bude větší než 100 tisíc. Nicméně velice rychle na to budeme reagovat finančně i všemi pracemi, které budou následovat na zprovoznění všech prostor,” uzavřela novojičínská místostarostka.

Nájemníkovi poničeného bytu město zatím nabídlo provizorní domov. V krátké době dostane náhradní byt.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail