Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voliči z NJ Loučky vyměnili pingpongárnu za školu

V souvislosti s aktuálními volbami se museli na změnu připravit všichni voliči v novojičínské místní části Loučka. Poprvé přicházejí odevzdat svůj hlas na jiné místo. Volební místnost se z původního prostoru ve sportovní hale na stolní tenis přesunula do Základní školy Dlouhá.

V Novém Jičíně je celkem 22 volebních okrsků, z toho tři mají volební místnost v jedné budově, v Základní škole Dlouhá. Vedle voličů z nejbližšího okolí tu teď nově do dalších dvou učeben přicházejí odevzdat hlas také lidé z místní části Loučka.

“Přineslo to nějaké organizační záležitosti, nějaké změny v místech výuky žáků, nic, co by se nedalo zvládnout,” poznamenal Ladislav Gróf, ředitel ZŠ Dlouhá Nový Jičín.

Minulé volby mířili obyvatelé Loučky do pingpongové haly, která je blíže centru této rozlehlé místní části.

“Už se ozvali na osadní výbor někteří lidé, zejména ti starší, z horního vzdálenějšího konce, že to pro ně bude daleko, takže vůbec se rozhodují, jestli k volbám přijdou,” uvedl Jaroslav Kotas, předseda okrskové volební komise č. 20, Nový Jičín.

Ke změně muselo město přistoupit, složité v případě voleb ve sportovní hale bylo zakrývat plochu hřiště a chránit ji před poškozením.

A další komplikací, konkrétně letos, by byl fakt, že v sobotu, už hodinu po uzavření volebních místností, zde hraje druholigový oddíl stolního tenisu pohárové utkání s prvoligovou Spartou Praha

“Ten kousek dojdeme, to je o půl kilometru dále,” pousmál se jeden z voličů. “Sice s tou hůlkou, ale protože je pěkné počasí, tak jsem to zvládla,” přidala se starší žena. “Je to dále, ale nám to nevadí,” podotkl muž, který právě odvolil.

Loučka má zhruba 2 300 obyvatel s právem volit, kolik jich dorazilo ukáží až sobotní součty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy