Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odhad volební účasti v kraji je téměř 60 procent

Hlasování o budoucím složení poslanecké sněmovny skončilo. Úderem čtrnácté hodiny se uzavřely volební místnosti. Odhad volební účasti v Moravskoslezském kraji je kolem 60 procent.

Těsně před sobotní 14 hodinou stihl vhodit svůj hlas do urny ještě tento mladý muž ve volebním okrsku na Základní škole Komenského 66 v Novém Jičíně.

“Já jsem po noční, takže jsem to stihl až teď. Myslím si, že pokud lidé chtějí v České republice spravedlnost, normální přístup zaměstnancům a ke všem lidem, tak musí volit Tomia Okamuru,” netajil se přízní jeden z posledních voličů v Novém Jičíně.

Podle odhadů předsedy jednoho ze tří volebních okrsků, které sídlí v této škole, se tady volební účast pohybuje kolem 55ti procent. Nejvíce lidí přicházelo v pátek.

“Účast včera byla opravdu vysoká, byla přes 40 procent, a chodí mladí, střední generace, starší,rodiče s dětmi i s kočárky,” uvedl Jiří Berger, předseda okrskové volební komise č. 15, Nový Jičín.

V těchto volebních okrscích řešit žádný neobvyklý problém nemuseli. Jen jedna volička spolu s obálkou vhodila do urny také občanský průkaz. Ten se ji ale brzy vrátí. S úderem sobotní druhé hodiny odpolední mohli v klidu zavírat a začalo počítání.

“Vzhledem, k tomu, že bude hodně preferenčních hlasů, alespoň si to tak myslíme, tak tentokrát to odhadujeme nejméně do půl páté,” tipuje čas počítání Jiří Berger.

V Moravskoslezském kraji se o přízeň voličů ucházelo 26 politických stran a hnutí. Jak uspěli bude známo v sobotu ve večerních hodinách.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail