Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé rozdělili další dotace

Na své letošní předposlední schůzi se sešli zastupitelé města. Vyslechli mimo jiné zprávu o střednědobém výhledu rozpočtu a také rozdělili další dotace. Ty opět směřovaly i do sportu.

Tentokrát pouhé dvě a půl hodiny trvající schůze zastupitelů projednala jako jeden z důležitých bodů střednědobý výhled rozpočtu. Města a obce musí tyto výhledy provádět dle zákona co dva roky, jinak by jim hrozila sankce až ve výši 1 milionu korun. Zpráva konstatovala, že od roku 2015 se hodnocení Nového Jičína zlepšilo o jeden stupeň a dosáhl kategorie A mínus.

“Tento dokument pro nás zpracovávala renomovaná ekonomická společnost. Při zpracovávání tohoto dokumentu se posuzuje, jaká je finanční kondice města, bere se v úvahu, jaké má finanční závazky, jaké má příjmy, výdaje, jaké pohledávky, dotace, výše investičních plánů a podobně,” vysvětlila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Dále zastupitelé opět rozdělovali individuální dotace do oblasti sportu.

“U plaveckých klubů to souviselo se zvýšenými náklady na tréninky, protože bazén byl kvůli rekonstrukci zavřený a museli dojíždět do jiných. Potápěči z Laguny dostali 372 tisíc korun a plavecký klub 360 tisíc korun,” uvedla novojičínská mluvčí.

Půlmilionovou dotaci na dofinancování činnosti mládeže v tomto roce dostal také hokejový klub a více než 1 milion 300 tisíc korun zastupitelé přiznali tělovýchovné jednotě. Tyto prostředky použije na projektovou dokumentaci a přípravu materiálů pro získání dotace na rekonstrukci letního stadionu.

A městské finance podpoří také sociální oblast.

“Zastupitelé odsouhlasili finanční příspěvek 95 tisíc korun Venkovské škole Bludička. Tyto peníze spolek použije na přestavbu dvora na bezbariérový prostor v souvislosti se zaměstnáním handicapované osoby,” sdělila Marie Machková.

Dar ve výši 70 tisíc korun získala z novojičínské pokladny také obec Sedlnice, a to na vybudování protihlukové stěny u tamní střelnice. Pro své tréninky ji využívají i strážníci městské policie. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy