Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nádrž Čerťák v NJ je bez vody a bez ryb

Více než dva měsíce trvalo vypustit nádrž Čerťák u Nového Jičína. Situaci komplikoval špatný stav technologické části výpustě, která se právě musí opravit. Rybáři nakonec vodu odsáli několika čerpadly, aby mohli ryby odlovit a zachránit.

Takovýto pohled na odlovené ryby se novojičínským rybářům naskytl až po sedmihodinové intenzivní snaze zbavit Čerťák posledního metru vody. Hladinu se stále nedařilo snížit na minimum, přestože se nádrž začala vypouštět už v září. Nakonec musela pomoci čerpadla.

“Čerťák se loví zhruba po dvaceti letech. Je to vždycky nová zkušenost, protože ty přehrady se stavěly kdysi dávno a my vůbec neznáme ten systém toho vypouštění. Bohužel ho neznají ani správci, čehož důsledkem je výlov až v tak pozdních hodinách,” uvedl Petr Jorpalidis, hospodář MO Českého rybářského svazu Nový Jičín.

Správcem nádrže jsou Lesy České republiky, které plánují právě opravu vypouštěcího zařízení.

“Do jara necháme vyměnit nefunkční šoupátko spodní výpusti, dále bychom chtěli odtěžit sediment nádrže, opravit bezpečností přeliv a další nefunkční zařízení,” informovala Eva Jouklová, tisková mluvčí, Lesy ČR.

Vzácný pohled na vypuštěnou nádrž, která slouží také k rekreaci, si nenechalo ujít několik vytrvalců, kteří vydrželi až do tmy.

“Mohl by tam být nějaký pěkný velký sumec,” pozoroval bahnité dno jeden z přihlížejících mladých mužů. “Čekal jsem, že tady bude více kaprů,” přidal se další pozorovatel.

Ryby pak odsud putovaly do dalších lovných revírů místních rybářů a některé do rybochovných zařízení, aby se po opravě nádrže mohly do zdejších vod vrátit.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail