Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NJ hostil Velkou cenu v krasobruslení

Novojičínský oddíl krasobruslení funguje krátce, přesto se mu podařilo získat pořadatelství celorepublikové soutěže. Uplynulý víkend se zde konala Velké cena v krasobruslení.

Velká cena v krasobruslení, která se uskutečnila na ledové ploše novojičínského zimního stadionu, byla také součástí Českého poháru. Sjelo se na ni 180 závodníků různých výkonnostních úrovní z klubů z celé republiky.

“Tohle to jsou už prestižní závody pro závodníky, kteří už něco umí, kteří mají prověrky a splňují daná kritéria. Co vidíte zrovna za mnou, tak je to kategorie nováčci straší, nebruslí jen holčičky, ale jsou i chlapci,” popsal situaci na ledě Rostislav Čubok, trenér krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

Novojičínský krasobruslařský klub funguje teprve tři roky a zatím nepatří k závodnické špičce. Přesto za obrovský úspěch považují to, že některé jeho členky již splnily soutěžní kritéria a mohly startovat právě na domácím ledě.

“Na letošní velké ceně máme tři závodnice, podařilo se nám už vytrénovat závodnice do kategorie nejmladších žaček. V kategorii, ve které naše holky závodí, je potřeba, aby zvládly všechny jednoduché skoky, obtížnější piruety a krokové sekvence,” uvedla Božena Křižanová, trenérka krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

“Podařilo se mi to a jsem s tím docela spokojená,” vyjádřila se devítiletá Thea Halmová, krasobruslařský oddíl Nový Jičín.

Na ledě soutěžily děti od šesti let, přes juniory až po kategorii dospělých adult.

“To je soutěž bývalých nebo stále aktivních bruslařů nebo ti, kteří začali v pozdějším věku,” dodal Rostislav Čubok.

Podle Rostislava Čuboka je hlavním přínosem konání velké ceny na jejich domácím ledě zejména to, že se pro tento fyzicky i technicky náročný sport nadchnou další zájemci.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail