Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín plánuje nejvíce investic v historii

Nový Jičín má na rok 2018 schválen rozpočet s nejvyššími investicemi v historii města. Do různých rekonstrukcí a projektů směřuje více než 260 milionů korun. Mezi nejvýznamnější počiny patří vybudování Domu bydlení a sociálních služeb.

Výrazně investiční rozpočet Nového Jičína schválili zastupitelé na své prosincové schůzi. Ve výdajové části je téměř 740 milionů korun. Na investice je určena třetina této částky.

“Celkově na investice jde nejvyšší suma v historii města, je tam přes 260 milionů, což je obrovská částka,” potvrdil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Největším soustem je rekonstrukce bývalého Domu sester, který město získalo před dvěma lety zdarma od Moravskoslezského kraje.

“Bude tam organizace Pro senior a asi 30 bytů pro seniory. V projektu je 61 milionů, podle mne je ta suma strašně nadsazená, ale myslím si, že to vysoutěžíme za nějakých 35 milion a chceme tam získat dotaci,” uvedl novojičínský starosta.

Větších investičních záměrů má město na příští rok v plánu asi 30. Mezi nimi přebudování přístavby Hotelu Praha na multifunkční kulturní dům nebo pokračování přípravy průmyslové zóny.

“Dále je v rozpočtu 15 milionů na rekonstrukci areálu Letního kina a 11 milionů na psí útulek, kde se konečně po letech tahanic podařilo pokročit dále a příští rok by se mělo minimálně se stavbou začít,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Realizace většiny těchto projektů je rozložena na dvě rozpočtová období. Dokončeny by měly být v roce 2019.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail